Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Barátom amit...

Mit tegyek? Barátom amit nekem ígért, odaadta másnak, és /számomra/ kisebb vagyon lenne ha megvenném, munkanélküli vagyok épp. Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy elég jómódú barátom, aki már többször megígérte hogy odaadja a téli gumi szettjét (amúgy nem kértem, csak meséltem h defektem van) amit ott hagyott a gumisnál,(csak azért cserélte le mert más márkával nyerték valamelyik autóversenyt)semmi baja nem volt a guminak. Nekem nincs téli gumim, és épp munkanélküli vagyok amit nagyon jól tud. Erre mikor ma felhívtam, hogy mennék érte közölte hogy már odaadta a haverjának. A gumi különben egy hónapja ott van a gunisnál, csak mivel messzebb van eddig nem volt időm kimenni érte(gyerek miatt). Szerintetek hogy tudnék ezek után még hozzájutni? Nagyon szükségem lenne rá, főleg hogy van egy szög is az egyikben csak még nem ereszt...

2015. nov. 7. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Miért érzem azt, hogy titkon arra vágysz, valaki megszán egy szettel?

Mert hogy-hogy hogy tudnál hozzájutni, ellopod, vagy megveszed, sok lehetőséged nincs, max beszélhetsz vele, megemlítheted, hogy már odaígérte neked, hátha tesz valamit az ügy érdekében.

2015. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Add el a kocsit. Nem lesz gond a felnivel, és megy egy kis plusz pénzhez is jutsz.
2015. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem mentél el érte (ahogy te is írtad) és odaadta másnak. Egyébként ennek tényleg önmarketingelős szaga van :D
2015. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát figyi, nem értem a siránkozást, volt egy hónapod rá, hogy elhozd azt a gumit. Aztán ahelyett, hogy elhúztad volna oda a popólkádat, mert neked fontos nem másnak, kifogásokat gyártottál. Gyerek miatt persze. Ha valaki valamit nagyon akar, akkor talál megoldást. Ennyi, ezt buktad.
2015. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De jó, megint csak ellenséges válaszokat kaptam. Kösz, nem kell megszánni egy szettel, mert nem azért írtam, hanem a szitu miatt. Ja aztán itt van a "gyerekeseket utáló", hogy a gyerekre rá lehet fogni mindent, nos nem a gyerek miatt, csak nem akartam leírni h miért... Azért, most belegondoltam: szóval azért, mert gondolom, egy szar gumiért te se utaznál 2x70 km-t kb, ha nem érsz rá. (közben derült ki, 1 hónap alatt h nem is olyan szar illetve tegnap!! reggel ismét felhívta a gumist, h megvan e még mert megyek érte, és este!!! már egy haverjának volt ígérve. (tippem, hogy valami rosszat mondtam a telefonba)
2015. nov. 7. 20:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Adjam el a kocsit? Ne haragudj, de mivan, kell a munkámhoz? Majd tömegközlekedéssel cipelem a festőlétrát/fűnyírót,pizzát , vagy amit akarsz hallani?
2015. nov. 7. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sajnálom, akkor is volt egy hónapod. De ahogy írtál, hogy egy s zaros gumiért te nem utazol kétszer hetven kilómétert, valószínű annyira szükséged sem volt rá, szóval nincs is probléma, majd veszel aztán kész. Azt, meg hogy mit mondtál a telefonba, te tudod.
2015. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem egy "szaros" gumiért, hanem egy "szar", használhatatlan gumiért, ami valószínű teljesen le van kopva.
2015. nov. 8. 15:33
 9/9 A kérdező kommentje:

Amúgy ez s dolog úgy működik, hogy a gumis eladja használtan is valami hasonló szerencsétlennek, "occón". Már alapból az is, hogy még megvan a gumisnál a gumi arra utalt, hogy nem a legjobb.

De valószínű, hogy jó mert a haver csak azért cserélte le mert simán tudott venni egy idei 2014-es fejlesztésű szettet 100.000-ért, mint kiderült. Azért holnap elmegyek, és megpróbálom elhozni, hátha sikerül.!

Végül is, ő is csak utólag szólt, én is csak utólag fogok... ha még megvan.

Annyira eddig nem is kellett ez is igaz, mert egy hónapja még volt pénzem megcsináltatni, de nem voltam előrelátó és elhúztam a javítást is.


Amúgy azt mondtam a telefonba, hogyha nagyon nagy gázban vagyok, még el is tudnám adni a neten, (eszembe jutott egy hónapja még javasoltam neki adja el, de ő azt mondta ilyen piti dolgokkal ő nem foglalkozik), szerintem erre rágott be, hogy én az ő gumiján nyerni akarok, csak nem értem miért.


Na, kicsit szégyenlem magam mert ebből a témából nem akartam regényt faragni.

2015. nov. 8. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!