Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnantol szamit alkoholistana...

Honnantol szamit alkoholistanak az ember?

Figyelt kérdés
Mi az a pont?
2015. nov. 9. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha mar egy napot sem tud elkepzelni ivas nelkül, nem tudja hol a hatar.
2015. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen , ha előre tudja hogy mikor fog legurítani valamit .
2015. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre tudom, hogy pl.: most pénteken inni fogok, és (évente) többször is elveszítettem a mértéket, mégsem vagyok alkoholista. A probléma szerintem a függőségnél kezdődik, amikor már tényleg egy napot nem bírsz ki nélküle. Ha pl.: egy hétig eszedbe sem jut, aztán következő héten meg szófosóra iszod magad, és utána két hétig megint semmi, az nem alkoholizmus.
2015. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2! az nem alkoholizmus,viszont ezzel vigyázni kell ,így lehet tönkretenni a hasnyármirigyet
2015. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3-masnak szólt,bocsi
2015. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az ital megszerzese, elfogyasztasa fontosabb lesz szamodra, mint az eppen aktualis feladatod, teendod. Ha az ivas miatt a fontosabb dolgok mind masodranguva valnak.
2015. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben nem az az alkoholista, aki minden nap iszik, hanem akinél elvonási tünetek jelentkeznek, ha nem ihat. Bár tény, hogy az előbbivel kezdi mindenki.

Amúgy tavasszal voltam iskolában orvosi vizsgálaton (14. évfolyam, végzős technikus voltam) és ott megkérdezte - a védőnő, talán ő lehetett mert nem az orvos volt - hogy fogyasztok e alkoholt. Mondtam neki, hogy hétvégente mikor bulizunk, erre ő mondja, hogy ez rendszeres alkoholfogyasztás, mert egy rendszerhez kötöm, hogy mikor iszok, tehát minden hétvégén. Ezt egy kicsit erősnek érzem. Ha minden év karácsonyán innák csak alkoholt, akkor is egy rendszerhez van kötve, tehát akkor is rendszeres alkoholfogyasztó lennék?

2015. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:

Az alkoholizmus a mai orvostudományban egy képlékeny fogalom, amibe az orvosok gyakorlatilag a saját meggyőződéseik alapján sorolnak be különféle alkoholproblémákat. Az tehát eléggé semmitmondó, hogy valaki alkoholistának számít-e. Az igazi kérdés az, hogy bizonyos alkoholfogyasztási szokások PONTOSAN milyen alkoholproblémákra utalnak: hogy beszélhetünk-e ideiglenes vagy maradandó egészségkárosodásról, illetve pszichés vagy fizikai függőségről.


Az alkoholistának bélyegzés többnyire a pszichés függőség vélelménél kezdődik, ami egyébként nagyon helyes volna, csakhogy ez egy elég összetett, nehezen megfigyelhető jelenség, aminek tudatos vagy tudattalan belső kényszer az alapja, úgyhogy sok hülyeséget össze lehet róla hordani. Így lesz „alkoholista” egyesek szemében mindenki, aki nemcsak alkalomszerűen fogyaszt alkoholt.


Egyébként a pszichés függőséget nem feltétlenül jelzik egyértelmű elvonási tünetek: van, aki bármikor képes (önmaga vagy mások előtt) demonstrálni, hogy lazán kibírja alkohol nélkül, de alapesetben mégis minden este az üveg mellett találja magát.


A valóságban a függőség sem feltétlenül jár egészségkárosodással, és függőség nélkül is tönkreteheted az egészségedet alkohollal. A fizikai alkoholfüggőség persze már sokkal kézzelfoghatóbb, de oda csak válogatott versenyzők jutnak el, lényegében egyfolytában ittasnak kell lenni hozzá.

2015. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7-es, ez eleg erdekes megközelites a vedönö reszeröl.. pl. en csak szilveszterkor fogyasztok alkoholt, tehat egy evben egyszer, akk ezek szerint alkoholista lennek?:D
2015. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Engem az ijeszt meg, hogy nem tudom, hogy hol a hatar. Elindulok, hogy csak egy pohar bort fogok meginni, meg, hogy most nem lesz bekarmolas, max. becsiccsenedes, erre filmszakadasokkal ebredek masnap. Ezt eljatszom penteken, aztan ugyanezt lezavarom szombaton.

Aztan jon a fogadalom, ami a kovetkezo tarsasagi osszejovetelig tart. Tarsasagban muszaj innom es egy (vagy ketto) pohar sosem eleg...

2015. nov. 10. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!