Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen volt az első nap a...

Milyen volt az első nap a középsuliba?

Figyelt kérdés
Most megyek 9.-be és kíváncsi vagyok milyen volt nektek az első nap..első benyomás a többiekről,ismerkedés,tanárokról vélemény..stb

2014. aug. 21. 16:52
1 2
 1/12 HarciCsiga válasza:
38%
Én elég sok régi évfolyamtársammal egy gimibe mentem és az első benyomásom az volt hogy mi röhögünk az újak meg be vannak szarva aztán egy félév után már oldódott a hangulat és rájöttek hogy nem eszünk meg senkit :)
2014. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
40%
Nekem jó volt az első napom, még jól emlékszem rá hiszen csak tavaly volt :D Igazából nem volt sok izgalom azon kívül hogy kis időbe telt megtalálni az osztályomat. Az évnyitó meg nem olyan volt mint más helyeken, iskolai zenekar zenélt meg ilyenek :) viszonylag laza suli amúgy de azért persze tanulni kell mivelhogy gimnáziumról van szó. A nap további részében csak ilyen alap dolgokról esett szó, átvettük a tankönyveket, házirendet elmondta az ofő, egymással ismerkedtünk, körbementünk a suliban. A tanárok nagy része jó arcnak tűnt elsőre is, később kiderült hogy nem mindenki volt az, de a nagy része tűrhető. Az osztálytársaim között sajnos sok a "nagyvagány" meg a "raj csávó", de azért persze szereztem jópár barátot :D Szóval nincs sok félnivalód, a középsuli is csak iskola végső soron. Én eddig sokkal jobban szeretem az általánosnál, de ami azt illeti pár volt osztálytársamtól meg rosszabbakat hallottam. Szerintem nem kell parázni, ugyanúgy fel van fújva az egész téma mint a felvételi ;)
2014. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ijesztő volt és nagy. Senkit sem ismertem kész kavarodás volt az egész,aztán megismerkedtem pár új osztálytársammal és onnantól kezdve már együtt volt rémisztő :D A tanárok segítettek és 1 hét után már be is illeszkedtem.
2014. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%

Évnyitó előtti héten facebookon megtaláltam az akkori új osztályom csoportját. Akkor még ahhoz is bátorság kellett, hogy oda csatlakozzak. Néhányan írtak rövidke bemutatkozó szöveget, de persze ezekre később senki nem emlékezett. Néhányan megbeszélték, hogy a suli előtt megvárják egymást, ezért mikor odaértem (én voltam az első) megálltam a suli előtt, hogy hátha odajön hozzám valaki.(senkit sem ismertem)

Hamarosan megérkezett egy másik lány is, bemutatkoztam neki, sokáig beszélgettünk, a többiek csak jóval később jöttek. Aztán felmentünk az osztályterembe, ahol már egy csomóan voltak. Mindenki bemutatkozott, honnan jött, melyik iskolából, milyen tantárgyakat szeret, miket nem...(később erre sem emlékezett senki)

Szünetekben beszélgettünk a többiekkel, hamar összebarátkoztam pár lánnyal, aztán a sors úgy hozta, hogy egy fiúval is.

Nagyon pozitív volt az első benyomásom, minden tetszett. Persze ez később megváltozott, azokkal, akikkel első nap beszélgettem, nem lettünk barátok, tanárokról is alakult a véleményem....

Most leszek végzős, jó volt visszaemlékezni :)

Sok sikert az új suliba, kellemes első napot! :)

2014. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk idegen volt az egész osztály, senki nem ismert senkit.

2 hét múlva már jóban volt mindenki mindenkivel.Lett 3 főbb baráti társaság, de alapvetően mindenki jóba van mindenkivel.Sok hülyeséget csináltunk már az elején.Verébavatón nem a felsősök szivattak minket hanem fordítva :D.Ahol láttuk hogy felsősök csinálnak valamit, odamentünk 3-4-en és meggondolták magukat :D.Azután évfolyamtársak 90%-val is testvéri volt a viszony.

Tanárok nagyon jó arcok, nem vesznek mindent komolyan, lehet velük hülyéskedni, segítőkészek.De ugyanakkor nagyon jól tanítanak.

Szóval nálunk rohadt jól alakult az első év, már várom a másodikat :D

2014. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Minden új volt arra nagyon emlékszem :)

Egyetlen régi és akkori osztálytársammal voltam egész nap, akivel általánosban egymáshoz sem szóltunk. Felsőbb évfolyamból volt egy nagyon jó barátom, vele is találkozgattam első nap, és egy csomó embernek bemutatott. Osztálytársakkal próbáltam kezdeményezni, be is vált :)

Hazafelére viszont elegem lett az egészből és nem maradtam ott beszélgetni mert nagyon elfáradtam, és otthon még versenyre kellett készülnöm. Szóval inkább siettem haza.

Az első nap mindig jó. Ami utána jött az filmbe illő lenne, de sajnos nem azért mert olyan jó volt :/

2014. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Most leszek végzős, úgyhogy nosztalgiázok kicsit:)

Nos, én egyetlen embert ismertem, a legjobb barátnőmet általánosból. Természetesen egymás mellé ültünk, és félve szemléltük a többieket, akik nagyjából ismerték egymást. A szokásos osztályfőnöki órák alatt mindenkiről kialakult bennem egy első benyomás. Na arra nem kell figyelni. Majdnem mindenkit rosszul ítéltem meg, volt, aki szimpatikusnak tűnt, de azóta kiderült, hogy nagyon nem az, és fordítva. Időbe telt, míg találtam barátokat, de sikerült:) A tanárok nálunk nagyszerűek. Sokat kell tanulni, de mégis képesek poénkodni, és nem fapofával üljük végig a 45 perceket. Nekem az igazgató emléke maradt meg nagyon, aki egy piros pólóban bejött az első órára (fizika), ment a szokásos bemutatkozás, majd 20 perc múlva ott hagyott minket..azóta sem lettek komolyabbak az órák :D Ennek ellenére mégis jó az oktatás színvonala, nem is nagy létszámú gimnáziumról van szó, olyan kis családias. Nem kell félni...de ha most visszamehetnék, akkor határozottabb lennék. Ennyit tudok tanácsolni:)

2014. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egész kellemes:D Először rossz osztályba vezényeltek, aztán sétálhattunk 1 kilométert át másik épületbe xD Majd végig hallgattuk a sok hülyeséget.. nem volt semmi extra. Egy idő után mindenki kezdett barátkozni, de az első nap mindenki megvolt mukkanva xD
2014. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első nap volt az egyik legjobb. :) Igaz én akkor már ismertem az osztályom nagyrészét, (előtte voltam gólyatáborban) így már ismerős arcokhoz mentem első nap. :D
2014. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom már, milyen volt pontosan, egyetlen kép maradt meg bennem arról a napról: Beléptem az aulába, és kapásból körülbelül 10 helyes srácot pillantottam meg. Azt hiszem, eléggé bezsongtam, gyönyörű 4 évnek néztem elébe.
2014. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!