Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a telefonálás kellemetlen nekem?

Figyelt kérdés
Telefonon keresztül úgy érzem nem tudom megfelelően megértetni magam a másikkal, talán nem is érti teljesen amit mondok. A másik meg hogy a hívással kitudja milyen cselekmény közben zavarom meg, lehet rosszkor hívom fel. Másnak nincsenek ilyen érzései?
2015. nov. 18. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Rühellem a telefont, de nem a fent említett okból.


Az én problémám az, hogy egyes embernek nincs ideje átjönni, pedig 20km-re se lakik tőlem, de azért 3 órát lazán el tud telefonálgatni. Érdekes!

2015. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen. :-) Nalam is eloszokott ez fordulni, de nalam ez hanhulat/kedv kerdese is.
2015. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A telefon más...


Pl, ha nem akarok konfliktust, akkor én inkább telefonon közlöm a rossz hírt. De én is sokkal jobban meg tudom magamat értetni élőben, na meg ott jobban lejön a gesztikulációból, hogy mit is gondol az illető...

2015. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Részben megválaszoltad magadnak a kérdés alatt. De amúgy sokban közrejátszhat hogy telefonon keresztül nem tudod (látod) a másik milyen arcmimikát vagy gesztust gondol és gyakorol. Alapvetően ez zavarhat téged.

De nem vagy ezzel egyedül, életem során elég sok ember helyett kellett pont ilyenek miatt telefonálnom. Sőt ahol dolgozom sokan ezért lettek kirúgva mert egyszerűen nem bírták magukat kifejezni és szorongtak mikor telefonálniuk kellett.

2015. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Én is utálok telefonálni.

Az én gondom, hogy nem mindig megfelelő a hallásom. Nem vagyok nagyothalló vagy süket, csak néha nehezen értem mit mondanak, főleg ha idegenről van szó.

Szemtől szemben a gesztusok, mozdulatok, mimika nagyon sokat segít de ugye ez telefonon nincs meg. Ha tehetem kerülöm a telefonálást.

2015. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a hívással kitudja milyen cselekmény közben zavarom meg, lehet rosszkor hívom fel"


Ha rosszkor hívod, akkor ne vegye fel, vagy mondja hogy hívd vissza ekkor és akkor, ezen nem kell parázni.

2015. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én azt hittem egyedül vagyok ezzel. Utálok telefonálni, szorongást kelt bennem.
2015. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 *Nekomimi* ***** válasza:
Ez nálam is így van. Én is szorongást érzek, ha telefonálnom kell. :S
2015. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!