Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy az emberek...

Abakovács kérdése:

Miért van, hogy az emberek jelentős része mobiltelefonálás közben fel-alá járkál?

Figyelt kérdés

Miért nem tudnak megülni, vagy megállni szépen, nyugodtan egy helyben?

Ez talán egy tudat alatti kényszeres tevékenység?



2015. jan. 11. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
én nem akarom, hogy valaki hallgassa, hogy mit beszélek, amit járkálással könnyen el tudok érni
2015. jan. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Lesètálnak 20kilòmètert îgy legaláb többen hallják mit beszèlnek.
2015. jan. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
abból a 2 szóból nem sokat fognak megérteni azok, akik mellett elmegyek
2015. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt en kozben intezek mas dolgokat. pl. otthon pakolok de munkahelyen is kozben a bohrem kiviszem a konyhaba stb.

Masreszt ha olyan a tema, akkor egyfajta feszultseg levezetes. en pl gesztikulalok is holott a masik nem latja.

De ami a legfintosabb hogy anno valami pszichologiai konyvben a kommunikaciorol olvastam, hogy telefon eseteben ugy kell nekikezdeni mintha szemelyesen tenned. pl. nyugodtan allj fel, huzd ki magad es beszelj ugy mintha az illeto veled szemben lenne es semmikepp ne folyjal szet egy szeken, turd az orrod es a tobbi.

Raadasul egy akar 5-10 perces beszelgeteskor is faraszto egy helyben allni es nem is egeszseges (ld. gerinc, keringes) ulni meg ugyanezen okokbol szinten nem mindig jo erzes (vagy elkezdesz elfolyni a szeken, ami meg a kommunikacio minosegere is kihat;-)).


Az en esetemben ha nem pakolok telagonalas kozben, akkor orulok, hogy mozoghatok kicsit, ha mar mast ugyse tudok csinalni kozben. De ilyenkor eleve ehy idegesebb temaju telefont folytatok.


(ja es persze van hogy arrebb setalok, ha zul sokan jarnak arrafele ahol telefinalok...de az nem oda vissza jarkalas.

2015. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barátom is mászkál, neki ez stressz levezetés, mert hogy stresszként éli meg a mással/idegennel folytatott beszélgetést. Egyébként én is, de én képtelen lennék közben mászkálni, mert akkor nem tudok annyira odafigyelni a beszélgetésre, illetve a papír és toll sincs akkor kéznél.


Szóval a barátomnak ez kényszeres tevékenység.

2015. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!