Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért néznek ki a lengyelek...

Miért néznek ki a lengyelek úgy mit a magyarok ha ők szlávok mi meg nem és amúgy is miért?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és nagyon sok lengyellel találkoztam és van is egy két barátom de ha nem tudnám hogy nem magyarok azt hinném sőt mindenre ugyanolyanok mentalitás gondolkodás az országuk

Ez miért van? Pedig mi nem is vagyunk szlávok akkor miért hasonlíthatnak ennyire ránk


2015. nov. 19. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert genetikailag szinte semmi különbség nincs a magyar meg a szlávok között, annyira keveredett már a magyarság hogy a honfoglalókkal a genetikai egyezésünk kevesebb mint 1%.
2015. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Mert ugyanahhoz a fajhoz tartozunk.
2015. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoros a történelmünk, voltunk egy királyság alatt is, gondolom egymással is házasodtak, de a szocializmus is hasonlóan érintette a 2 országot.
2015. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

áh értem köszönöm

mondjuk van egy román munkatársnőm is ő is magyarnak néz ki bár mindig viccelődünk ő mongolnak hív én meg c*gánynak őt, de csak úgy viccesen kedvesen :)

2015. nov. 19. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt egy román munkatàrsam, jóban is voltunk. Amikor a 2 nép közti ellentétről beszéltünk akkor elmondtam neki hogy mi történt Trianonnàl, azt sem akarta elhinni hogy Erdély MO-hoz tartozott, aztàn mutattam neki 1920 előtti Európa térképeket és úgy már megértette hogy miért is az ellenszenv. Az a vicces hogy ő azt hitte Románia mindig is birtokolta Erdélyt.
2015. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem ugyan úgy néznek ki. Vannak különbségek.
2015. nov. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerű, hogy miért hasonlít egymásra mind küllemben, mind mentalitásban a két nép. Először is A honfoglaló magyarok nem voltak sokan. Régészek, genetikusok már bizonyították. A Kárpát-medence már akkor is főleg szláv népekkel volt teli. Így a legtöbb magyar már a középkor idejében is "elmagyarosított" szláv volt (meg germán). A tatár járás és a török uralom utáni betelepítések után még több lett a szláv és germán elem. A szláv nem más mint egy nyelvcsalád. Egy cseh elsősorban a németekre hasonlít, míg az orosz már inkább a mongolokra, egy bosnyák már inkább török küllemű és mégis mind szlávok. Nagy valószínűséggel a mai magyarságnak többségében ugyan azok voltak az elődeik, mint a lengyeleknek. Mentalitás tekintetében pedig szimplán a történelem. Mind két népet elárulta a nyugat, akik állítólag a "rokonaink" azok szintén elárultak minket, míg a lengyelek és a magyarok kitartottak egymás mellett. Nem sok bizadalmunk van ezért mások felé, ahogy a lengyeleknek sem.
2015. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!