Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lengyelek is ugyan úgy...

A lengyelek is ugyan úgy kedvelik a magyarokat mint a magyarok a lengyeleket?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 7. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint igen.
2012. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, emlékszem mikor Zakopanéban németül akartuk megértetni magunkat egy jedalenben (étterem) és a pincér az istennek sem akart megérteni minket, többször is visszakérdezett, pedig gyönyörű ékes németséggel beszéltünk. Próbáltuk oroszul is, még kevesebb sikerrel. Aztán mikor már nem bírtuk cérnával, valamelyikünk elkáromkodta magát magyarul. A pincér felkapta a fejét, annyit mondott "vársz", elrohant, és azonnal jött a társa, aki egész szépen elboldogult magyarul - azonnal semmi gondunk nem volt a rendeléssel :-D


De más helyeken is, még Krakkóban is ha megtudták, hogy magyarok vagyunk, azonnal barátságosan fogadtak. De azt a jedalenben a lelkünkre kötötték, hogy nehogy a némettel vagy az orosszal próbálkozzunk...


Szóval igen, nekem az volt a tapasztalatom, hogy kedvelik a magyarokat.


Pedro

2012. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi, hogy hetven évvel a háború után még mindig így állnak a fentebbi két néphez.

Bár, aki megnézte a Katyn-t, az már érti, miért is.

2012. ápr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én Lengyelo-ban élek és nem nagyon ért még pozitív megkülönböztetés a származásomból adódóan... általában, ha megtudják, hogy magyar vagyok, elkezik mondogatni a "Polak-węgier dwa bratanki..." szöveget, de nagyjából ennyi..

tapasztalataim alapján magyar oldalról jobban fel van fújva ez a barátság, de valóságban a lengyelek nem nagyon tekintenek minket egyenrangú félnek.. :S


bocsi, ha ünneprontó voltam, de más, ha az ember turistaként látogat ide és pénzt költ egy vendéglátóhelyen és az is más, amikor itt él és látja a mindennapokat.. :S

2012. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En 8 evig eltem warsoba azon belul brudnoba. es tapasztalataim szerint szeretik a magyarokat. mindenkinek volt valami kedves emleke mo.rol vagy az ottani magyarokrol.
2012. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lázár Gergely ***** válasza:
Egy lengyel ismerősöm szerint egy lengyel úgy születik, hogy utálja a németeket és az oroszokat. Megérti az oroszt valamennyire, de nem fog válaszolni. A németet is érti, de arra sem fog válaszolni. A magyarokat viszont imádják. Én jártam 2x Lengyelországban, mindenhol mosolyogtak, ha hallották a magyar szavakat. Ismerik a "lengyel-magyar két jó barát" mondást. Másfél éve (2015) együtt dolgoztam egy lengyel csajjal. Nagyon jól elvoltunk egymással. Ha nem fogok vele össze, akkor nagyon rossz tapasztalattal távoztam volna Portugáliából.
2017. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!