Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mindennek vége a halállal,...

Ha mindennek vége a halállal, akkor minek születünk meg?

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert a Witcher 3 nem játssza ki magát.
2015. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A rövid válasz: hogy addig is éljünk.


Ki mondta, hogy csak akkor van értelme, ha az élet az idők végezetéig folytatódik? Amúgy nagyon sokan hisznek abban, hogy a halál után is van élet.



A kérdés egyébként hasonlít arra, hogy miért élünk? Valahol már leírtam, de ide is bemásolom:


Picit hosszadalmas fejtegetés, de -- lehet nagyképű vagyok, de -- szerintem ez a "hibátlan", jó megfejtés.


Az első dolog, hogy a miért szócskát kell értelmeznünk. A miért most az okra vagy a célra vonatkozik? Nézzük sorjában.

Ha okra, akkor attól függ, hogy miben hiszel.

Egy vallásos, azon belül is egy keresztény ember számára pl. az, hogy megteremtett minket I(i)sten. Ő meg azért teremtett meg, mert így látta jónak.

Egy nem hívő ember számára az ok meg az, hogy volt egy Ősrobbanás és a véletlen meg a fizikai törvények úgy hozták, hogy kialakult az ember.


Most nézzük a cél szempontjából. Kezdjük most az ateista szemponttal. Mivel az ateisták szerint nem volt teremtés, ezért tulajdonképpen célja sincs az életnek, legalábbis külső célja nincs, hanem Te magad állíthatsz magad elé célokat. Mondhatunk olyanokat, hogy a fajfenntartás, meg fejlődés meg ilyenek, de mivel ha valaki nem hisz Istenben, külső értelemben, ennek valójában csak metaforikus értelme lehet: hiába látja úgy az ember, mintha valami cél felé haladna az evolúció, ez valójában csak a látszat, a dolgok fizikai tulajdonságaiból következik.


Most nézzük a hívő, vallásos nézetet. Legjobban a római katolikus keresztény világnézetet ismerem, ezért ezen keresztül magyarázom. Ez azt mondja, hogy Istennek bizonyos dolgok tetszenek és annak örül, ha az emberek ez szerint élnek. Az Isten ad mindenki számára valami "küldetést", és ezt kell beteljesíteni, ahogy tudjuk. Persze mindenki szabad akarattal rendelkezik és különböző értelemmel, így nem fogja mindenki tökéletesen végrehajtani ezt. Mindenesetre ha Istennek tetsző életet élünk, akkor ezt Isten örök boldogsággal jutalmazza (Mennyország).

Éééés most jön a lényeg. Minden ember célja a boldogság. Ez igaz egyébként a nem hívő emberekre is, csak ők nem hisznek a halál utáni létben, meg nem örök boldogságot szeretnének, hanem pillanatnyit, esetleg hosszú távút. MINDEN ember végső célja, hogy BOLDOG legyen, de legalábbis ne érezze magát rosszul. Minden egyes tudatos cselekedetünk vagy a jelenlegi vagy a későbbi boldogságunk érdekében történik. Még a legönzetlenebbnek látszók is, ha belegondolsz. Mert attól érzed magad jól, ha jót cselekedsz.


Tehát, hogy számodra mi az élet értelme az elsősorban attól függ, hogy miben hiszel.

2015. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Abban hiszek, hogy vannak emberek, akik szenvedésre születtek, és én épp közéjük tartozok. És ebben szinte biztos vagyok. Egyszóval, el van döntve a sorsom. Olyan erők döntöttek, amik ellen nincs hatalmam. Tehát mondhatjuk, hogy hiszek Istenben.
2015. nov. 19. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Alkalmazkodni kell és kész!
2015. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nem bírnak magukkal, amikor rájuk jön a b×hatnék, és nem gondolkodnak előre, hogy ez mivel jár(hat). "Egyszerű" önző emberi viselkedés, "csak nekem legyen jó arra a fél,-, 1h-ra, amíg az aktus van...".
2015. nov. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A valasz az, hogy nem mindennek van vege a halallal. ;)
2018. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. ha megint egy agresszív, lelki beteg családba születek, akkor inkább maradnék halott.
2018. jan. 25. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!