Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik nemnek...

Szerintetek melyik nemnek jobb születni? Leánynak, vagy inkább fiúnak?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint sokkal jobb a leány lét,mint a fiú lét.Lehet,csak saját életemből kifolyólag gondolom így.Olvasgattam már ehhez hasonló kérdéseket,és láttam érveléseket,illetve egy leány véleményét is ismerem erről,kit jól ismerek.Általában a legtöbb nő/lány a menstruációt hozza föl,mint legrosszabb dolog az életben.Én úgy állok hozzá,hogy cserébe azért,amit leányként megkapnék más emberektől,egy férfitől,kibírnám azt a pár napot minden hóban.Persze most nem a világcsúfjáról beszélek,egy átlagos leányról,vagy akár arról a lányról,akit én a világ leggyönyörűbb leányának tartok.A kedvesség,a törődés egy igazi lány barátságban,ahol nem érdekbarátságról van szó,nagyon nagy mértékben szerepet játszik.A fiúk közötti barátságban nem veszem észre ezt,s biztos vagyok abban is,hogy van,ahol ez megjelenik.Az,hogy szép legyek,legyen hosszú hajam(most biztosan azon gondolkodik pár ember,hogy akkor növesszek hajat..nem,azt így nem.) számomra nagyon vonzó.Többeknél ok volt az is,hogy a férfiak nem szülnek.Nem kötelező,és szerintem a gyermek világrajötte kárpótol mindenért.Volt ok az is,hogy kezdeményezhet egy férfi..igen,de bármely leány visszautasíthat akárkit,persze ez fordítva is igaz.Egy férfinak,ha hosszasan küzd egy leányért,és az egy szóval lekoptatja,nagyon rossz..persze,ez fordítva ugyanúgy igaz.Mind a 2 nemnek vannak elvárásai,de az igényesség mind a 2nél alap sztem,és egy férfi legyen erős..persze,én nem vagyok az.Minden lány lehet szép,mire is van a smink,ha már valaki nem modell.A munka,hát vannak más országok,ahol a nőket többre is becsülik.Ismerek jó pár nőt,akinek jó fizetése van,nagyon is.Pénz...itt jön képbe a gazdag férfi..aki csak a pénze miatt kell egy lánynak...na itt is a férfi jár rosszul,mert őt nem szeretik.Persze ez NEM általánosítás.

Fejthetném még,de most lezárom: véleményem szerint,amit egy leánynak/ nőnek el kell viselnie neméből kifolyólag,kárpótolja a sok előny,amit a férfiakkal szemben élvez.Férfiként én egy férfi előnyt sem tapasztaltam meg.Viszont figyelvén leány ismerőseimet,nagyon sok pozitívumot láttam.Tudok a negatívumokról is.Lehet,hogy most azt gondoljátok,nem vagyok normális,de nektek mi a véleményetek?Csak az életemből kifolyólag gondolom ezt?Illetve,kinek mi a véleménye?Mi lenne inkább,fiú,vagy lány?Miért?


2015. nov. 22. 22:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Ma, europában és a nyugati világban, a nők pozitívan vannak diszkriminálva, tehát nőnek lenni jobb.
2015. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
42%

Fiúnak jobb.

A nőkkel lekezelőbb mindenki.

2015. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
52%

Kor függő. Egy fiatal nőnek az élete rózsaszín habostorta, unikornisnyál és barackillatú pegazustakony. Soha semmiért nem kell komolyan megdolgozniuk és az élet szinte minden területén pozitívan diszkriminálják őket. Lassan a munka világában is, az összes főnököm nő. Igazából egy átlagos csaj is a szépségével bármit el tud érni. Voltam olyan vizsgán egyetemen, ahol mi srácok már százszor megbuktunk volna, a csaj meg még küzdött a kettesért...

Párkapcsolatok terén meg tényleg semmit nem kell letenniük az asztalra. A legrondább csajok is találnak párt maguknak.

Menstruáció... igen biztos kellemetlen, de annyi minden kárpótolja őket érte, hogy az hihetetlen és cserébe, akkor létesítenek szexuális kapcsolatot amikor akarnak. Nincs bennük szexuális frusztráció. Továbbá hatalmas férfi választékból válogathatnak.

Szülés... a nők valami tragédiaként szeretik beállítani, sok szülést láttam, császáron is nem kevesen voltam bent, a világ legszebb dolga a szülés. Egy ajándék, ami csak a nőknek adatott meg.


Ami hátrányuk van az életben az annyi, hogy sokan közülük kevésbé szépen öregednek, mint a férfiak és pont, továbbá mivel a férfiak a lényegesen nehezebb élet és a női hormonok protektív hiánya miatt rövidebb ideig élnek, ezért sok a magányos vénasszony.

2015. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Ez a dolog összetettebb annál.. Szerintem nem lehet megmondani. Mindenki mást gondol, mindenki mást érez.Én lány vagyok és szerintem mindent megkapunk azért cserébe, hogy havi kellemetlenség, hogy esetleg 9 hónapig egy babát hordozunk a hasunkban. Világra hozhatunk egy új embert, életet és a legszorosabb kötelék alakul ki közöttünk, innentől fogva. Én szeretek lány lenni, soha nem akartam ellenkező nemű lenni. De szerintem ez a normális, hogy az ember nem vágyik a másikra... Nem hinném, hogy nemek közti igazságtalanság lenne összességében, gazdaság, előny, gyerek stb. ide vagy oda....
2015. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
31%

"Nem hinném, hogy nemek közti igazságtalanság lenne összességében"


Mert még nem voltál férfi. És nem kellett minden apró semmiségért véres verítékkel megdolgoznod.

2015. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Öhm, igen lehetséges, hogy így van... Mondom, hogy nem lehet eldönteni.. Te is mást gondolsz... Nem állítottam biztosra.
2015. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%
Drága hölgyem, ezt a fiatal korosztály esetében teljesen objektíven el lehet dönteni, nagyjából SEMMIÉRT nem kell megdolgoznotok. Ez tény.
2015. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
50%

#6

Ez egyáltalán nem így van. Legalább annyiszor diszkriminálják hátrányosan a nőket, mint amennyiszer előnyösen. Sokszor csak azért nem adnak munkát nekünk, mert bármikor lehet gyerekünk és nem akarják, hogy fizetett szabadságra menjünk.

Sokan még mindig azt a nézetet vallják, hogy a nők buták, így lenézik őket, ugyanarra a tudásra iskolában kevesebb pontot adnak, stb.

Mindkét nemnek megvannak az előnyei és a hátrányai is, így nem lehet eldönteni, hogy melyiknek jobb születni. Mindenki a saját szempontjából nézi, és nem gondol arra, hogy a másiknak mivel kell megküzdenie...

2015. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
40%

"Sokszor csak azért nem adnak munkát nekünk, mert bármikor lehet gyerekünk és nem akarják, hogy fizetett szabadságra menjünk."


És sokszor pont azért veszik fel a nőket, mert attraktívak, vagy megfelelően használják a bájaikat.


"Sokan még mindig azt a nézetet vallják, hogy a nők buták, így lenézik őket, ugyanarra a tudásra iskolában kevesebb pontot adnak, stb."


21 évet tanultam a közoktatásban, SOHA egyetlen nőismerősöm nem panaszkodott ilyesmiről. Ha negatívan diszkriminálták őket, akkor a diszkrimináló szinte mindig nő volt, de általában cuki pofiért nulla tudásra ment a jó jegy. Arról nem is beszélve, hogy a porosz, seggeltető oktatási rendszer abszolút a nagyobb hyppocampussal rendelkező ezért nagy adatmennyiséget jobban memorizáló nőknek kedvez.


"Mindkét nemnek megvannak az előnyei és a hátrányai is,"


A női nemnek az össz hátránya a a csekélyebb fizikai erőben és a menstruációban kimerül, de azért meg annyi pozitív diszkriminációt kap, hogy az bőven kárpótol mindenért. A mai modern Európában szinte nincs az életnek olyan területe ahol a nők ne lennének pozitívan diszkriminálva.

2015. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

Biológiailag nő vagyok, speciel én nem tapasztaltam pozitív diszkriminációt...

Érdekes eddig az átlagos vélemény, én inkább egy enyhe diszkriminanciát érzek a nők felé, legalábbis a taplóbb egyedek s persze sokszor a munkahelyek részéről, mert amúgy nem rossz kultúrában élünk :)

A szülés nekem nem tűnik gondnak (már ha nem kórházban szül az, aki utálja azt), annak elég komoly értelme van. A teherbeesés veszélye (ami azért van védekezés mellett is) mindkét nemnek rossz, bár nem egyformán s elég sok múlik az ember életstílusán.

A gyk-t olvasgatva a menses viszont kegyetlen sokaknál. Minden hónapban napokig extrém rosszul lenni, ez óriási igazságtalanság. Nagyon sajnálom ezeket a nőket. Ja és még a hangulatuk is változik, mellérzékenység... Nekem semmi ilyen nincs :)

A nők tovább élnek, nyers fizikai erejük gyengébb, de van, amiben előnyük van s manapság a nyers fizikai erő sem annyira fontos, érdekes módon a nők nem is akarnak erősebbek lenni sokszor. Én gyúrni akarok, amiben hiányozni fog a sok tesztoszteron, na ez hátrány, de valahogy ki fogom bírni, rajtam látványosabb lesz, ki fogok tűnni a hasonló korú nők közül, főleg később :D


Más. Van ugye az a mondás, hogy a férfinak csak nyaktól fölfelé kell borotválkozni. Na ez így ebben a formában nem igaz, amúgy meg látom az érzékeny bőrű páromon, hogy mennyire gond az arc borotválása, s nőként elég jó, hogy a szőrdolgokat elég hosszan elfelejthetem, lábbal pl. elég ritkán kell foglalkozni, a hátam és hasam nem szőrös, ésatöbbi (van nő, aki nem ilyen szerencsés, persze). Intim részen pedig segíthet az ember partnere, ami azért érdekesebbé teszi a dolgot.

Válásnál olykor eléggé hátrányban vannak a férfiak, főleg, ha szerető apák, de nem ők kapják a kicsit. De hallottam már férfiakat kifosztó nőkről is... Brrr. Nagyon hasznos a jó emberismeret.


Szépség? Én pl. nem vagyok szép. De ez engem nem igazán hat meg, mivel azért ronda sem vagyok (s van mellem. az egyik legjobb találmány a világon :D nagy mellrajongó vagyok ;)). Másnak gond lehetne.

Nagyobb eséllyel alacsony az ember nőként (nekem ezért nincs korlátlan motoros jogsim, szerencsére az A2 is bőven elég), igaz, ez kevésbé is okoz gondot nőként...

A házimunkát hagyjuk, mert azt normális pár rendesen osztja el. De aki főz, az rengeteg időt veszt, az elég durva dolog. Szeretek főzni, de akkor is időrabló. Annyira mesés, ha az ember elé teszik az ételt (akkor is, ha nem, csak meg van főve). Ez azért velem is megtörténik, szerencsére. De ha én főzök, akkor az lesz az étel, amit én akarok (figyelembe veszek bizonyos dolgokat, de az nem nagyon korlátoz le), annak is megvan a maga előnye.


Igazából ebben a kultúrában kb. mindegy, leszámítva a már írt problémás mensest. Bár fickóknál az impotencia még nagyobb gond (csak jóval ritkább), ha nem eleve aszexuális az ember (lehet, hogy akkor is, ehhez nem értek)...


Alapvetően örülhet az ember, hogy ideszületett (én is tudnék jobb helyet mondani, de sokkal rosszabbak vannak), főleg, ha még egészséges is, s egységben van a testével a nemi identitása. Sőt, az androgünöknek is jó, a többi transzneműnek nehezebb inkább.


Nekem nem fontos a biológiai nem, de a női testet szebbnek tartom, bajom nincs vele, úgyhogy ha már ezt dobta az élet, felőlem oké.

De tényleg nem ezen múlik kb. semmi, a személyiség, a körülmények, a szépség is többet nyom a latban, mint pont a nem. Egy helyes s személyiségével ezt kihasználni tudó srác is sokat elérhet.

2015. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!