Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van ekkora pofája az...

Hogy van ekkora pofája az embereknek?

Figyelt kérdés

Ma 2 ember írt rám, hogy küldjek neki anyagot házidolgozathoz. Mind a kettő kb semmit nem tesz értem soha. Az egyik folyton kér, menjek vele ide-oda, magában sosem képes megcsinálni semmit. Egyszer nem adtam neki oda a hajzselémet és vergődött meg duzzogott, hogy tőle úgy kérjek többet bármit is..(Közben azért nem adtam, mert utazás előtt már a táska aljára raktam és nem akartam kiszedni mindent..) Én az életben nem kértem tőle semmi nagy dolgot. A másik gyerek meg múltkor zh-n látom, hogy ül, néz, megkérdezem, hogy tudja-e az 5-ös feladatot. Mutatja, hogy ja. 3x kértem tőle, nem adta, mert a mellettem ülő elvileg tudja, miközben tőle is 3x kértem, ő sem tudta. Én, ha rájöttem egy feladatra is, rögtön mondtam tovább, hogy segítsek a többieknek.. Ez hétköznap volt, ma pedig volt pofája rám írni és elkérni a heti házidogához az anyagokat. Mind a kettő köszöni szépen, amiért elküldtem. Csak azért küldtem el, hogy lássák, nem vagyok azon a szinten, mint ők. Enélkül tuti bukták volna a dogát és a félévet is, de így sikerül nekik.

Szánalmasnak érzem ezt.


2015. nov. 28. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Egyetemre jártok, közben úgy viselkedtek, mint a kamaszok.
2015. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek mutasd be, Mr. Felnőtt, hogy ezekben a szituációkban mi volna az érett, nem kamaszos viselkedés?
2015. nov. 28. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Két dolog lett volna helyes:


1. Elküldeni (ahogy tetted), DE UTÁNA NEM PANASZKODNI ITT:

2. Nem küldeni el (és nem is panaszkodni).

2015. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodok. Szimplán kiírtam egy kérdést. Ha én lennék az ő helyükben, nem lenne bőr a képemen még ezek után segítséget kérni.
2015. nov. 28. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
De panaszkodsz. Ne beszélj olyan emberekkel, akik idegesítenek, ennyi. A barátaidat megválogathatod.
2015. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kérlek ne magyarázd már meg, hogy mit csinálok. Mi hasznom származna idegeneknek panaszkodni? Érdektelen.

Nem a barátaim. A csoporttársaim. CSOPORTTÁRSAIM. Egy csapat, így segíteni kellene egymásnak, nem pedig pofátlannak lenni, aztán kérni attól, akinek nem segítettem, pedig 0 energiabefektetéssel tudtam volna.

Nem jut el a tudatomig, nem fogom fel, hogy mire jó ez és hogyan gondolják. Ez ösztökélt a kérdés kiírására, nem a panaszkodás. Még magyarázkodok itt mindjárt..

2015. nov. 28. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés teljesen jogos. Felnőtt emberekben is gyakran felmerül, hogy a másiknak hogy lehet ekkora képe.

A válasz egyszerű: Úgysem rakja őket senki helyre és kényelmesen élik az életük.


1. egyetemi évem után én is észrevettem, hogy ez bizony, ilyen. 1 év alatt szépen leépítettem a dolgokat. Már csak annak küldök anyagot, akiről tudom, hogy ő is küld vagy segít, ha kell. Így teljesen okés a dolog.

Ha olyan kér anyagot, akit nem is ismerek vagy tudom, hogy csak kihasználna, megmondom, hogy nincs anyagom vagy majd zh előtt tanulok, abból, amit google-n találok.

2015. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!