Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy ezzel szétdúltam a családi Karácsonyt?

Figyelt kérdés

Az én családom: Az édesanyám, de ő a munkája miatt sokszor az ünnepek alatt is dolgozik.

A férjem családja: testvére, nagybácsi, szülők, nagymama, unokatestvérek.


A probléma az, hogy a férjem családja nagyon veszekedős, állandóan kiabálnak egymással, elrontják az egész ünnepi hangulatot(eddig legalábbis ez volt minden Húsvétkor, szülinapkor, Karácsonykor stb. de csak egy sima kávézáskor is). Aki nem veszekedős, az full cinikus, vagy nem szól semmit.

Én nagyon szeretem az ünnepeket, és a békét is. Az, hogy az emberek néha összezörrennek dolgokon, nem értenek mindenben egyet, de én legalábbis azt tartom normálisnak, pláne felnőttektől, hogy megbeszéljük ezeket. Komolyan mondom, ami Húsvétkor volt, ahhoz képest egy cigányputri (már elnézést) is kulturáltabb. Ordibálás, csapkodás, 100 éves sérelmek, rettenet. Kommunikáció 0. Friss házasok vagyunk, megkéretem a férjemet, hogy töltsük kettesben az ünnepeket, mert nekem ehhez nincs hangulatom. A férjem, mint az egyetlen normális tagja az egész társaságnak "kiszakadt" a karácsonyi teszveszből, és sorra mindenki "lemondta", úgy kell érteni, hogy van aki egyedül elutazik, mert nem lesz kivel beszélgetnie, van akit így nem érdekel, és inkább otthon marad egyedül stb. Tehát a férjem családja a férjem nélkül nem fog együtt Karácsonyozni, (ne keressétek benne a logikát, én se értem) és bár tudom, ha annyira akarnák, összejöhetnének, de nem teszik, és mindez arra vezethető vissza, hogy én megkértem, hogy legyünk kettesben.


2015. nov. 3. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem, mi a gond.


Te ketten vagytok egy család, érthetö, ha kettesben akarjátok ünnepelni a karácsonyt, föként, mert a "régi" családnál csak stressz van meg veszekedés.


Ti nem mentek oda - ez teljesen jogos.

Ha a többiek csak emiatt nem mennek, az az ö dolguk, nem kell vele foglalkozni, föleg, mert eddig sem üennepi hangulatról szóltak az összejövetelek.


Könnyen elképzelhetö, hogy már régen mindenkinek elege volt ebböl, csak senki nem mert ELSÖNEK kilépni a kényszerböl.

2015. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Mindenkinek jobb így. Nincs vita.
2015. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legszűkebb családodban legyen meg a béke, meghittség, ez az alapvető prioritás. Nagyon helyesen tetted hogy léptél egy nagyot. Lehet hogy szép gondolat a közös nagycsaládi Karácsonyozás, de ha ez sérelem-soroló, dühöngő embereket takar akkor valóban nem kellenek hozátok a fa alá. Ha az egyedül hazautazós dolgokat meg mintegy besértődős manipulatív infónak szánták, azt se vegyétek magatokra. Szomorú ezt kimondani de megszolgálták hogy egyedül maradnak az ünnepre. És leendő gyermekeiteket is szuper hogy nem egy ilyen bekövült, kellemetlen Karácsonyi közegbe kell majd beszocializálni.
2015. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem dúltad szét, ez úgy sem volt se rendes család, se rendes karácsony, csak veszekedés.

Így talán végre mindenkinek lesz egy jó karácsonya :)

2015. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A férjed szivesen vállalta,hogy együtt legyetek?

Egyébként igazad van.

2015. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mikor felvetettem neki, húzta a száját, hogy ez furcsa lesz, aztán pár napra rá, mondta, gondolkodott, és legyen így.
2015. nov. 3. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy dúltad szét, nagyon helyesen cselekedtél :) A férjedet sem kényszerítetted, ő döntött, a többiek is...

Családi körben én is szeretem a békét, dehogyis mennék veszekedősökhöz. Igazából ők tehetnek róla, hogy nem akarsz menni, de a férjeddel kettesben karácsonyozással eleve nem lenne baj.

Nehogy már rosszul érezd magad! Nincs rá okod.

2015. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most figyelj!

"úgy érzem, hogy ezzel szétdúltam a családi Karácsonyt"

"ne keressétek benne a logikát, én se értem"

Mi a kérdés?

2015. nov. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyertél. Legyen ennyi elég, tapsot ne várj.


Ez a család ilyen. Ide kell beilleszkedni, mert ide tartozol; egyrészt vér szerint, másrészt választás szerint.


A leendő gyerekeknek is hozzájuk kell "szocializálódni" -ahogy más írta- , nem egy idilli elképzelt soha-sehol nem létezőhöz.


Szerintem jobb lenne, ha "ünnepek és a béke" helyett az embereket szeretnénk, úgy, amilyen rettenetesek és veszekedősek. A 100 éves sérelmek a legérdekesebbek.

2015. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!