Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csak a tizenéves generác...

Miért csak a tizenéves generációt szidják? Szerintetek igaza van? 13L

Figyelt kérdés

(Mielőtt bármit is mondana rám valaki,a nagypapám kérte,hogy írtam ki)

Papa azt mondta hogy az ő generációját is lehetne ennyi erővel szidni,mert ők nem bírták megtanítani a mostani szülőknek,hogy kell nevelni.


szerintetek?


2015. dec. 4. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
A tizenéveseknél még van némi remény arra, hogy észbe kap, és majd normálisan viselkedik. A felnőtt marha az úgymaradt kategória. Azért szólnak rád idegenek, mert ha rád kell szólni, a szüleid nyilvánvalóan úgymaradtak. :) (Itt elsősorban nem a véletlen gumiszakadásra gondolok.)
2015. dec. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tök mindegy. Az idősebb generáció mindég szidta a fiatalabbakat, minden korszakban így volt és így is lesz... "Ezek a mai fiatalok..." erre a válasz "Ti neveltétek őket..."
2015. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha én neveltem volna, nem lennének ilyenek. Illedelmesek, jólneveltek, okosak és kedvesek lennének. Nem szemetelnének, nem trágárkodnának, nem bagóznának, nem drogoznának, átadnák a helyüket az időseknek, ésatöbbi... különben leverném a derekukat. :D Sajnos a szülők többsége olyan, mint egy háziállat. A drágalátos porontya láttán elmegy az esze, aztán minden mindegy... de honnan is tudná, ő sem nőtt fel rendes családban. Így termelődik újra a selejt.
2015. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fersk ***** válasza:
84%

"különben leverném a derekukat."

Pofonegyszerű dolog a gyereknevelés, igaz? Hogy miért akkora gond sokaknak, felfoghatatlan! :D

2015. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Húú 4-es te nagyon tökéletes lehetsz. 30 vagyok. Sokszor szembesülök vele, hogy a mai fiatalok másabbak sok esetben mint az én generációm. Hogy a nagyszülőket kellene szidni, amiért nem tanították meg a gyerekeiket a nevelésre? Alap dolgokra, elvekre megtanították. De annyit változott a világ, annyira más sok minden. Azok a nevelési eszközök, amiket 50-60 éve vallottak, mára elavultá váltak sok esetben. Nehéz megtalálni a középutat. (persze nem szélsőségekre gondolok)
2015. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezek a dolgok egyáltalán nem változtak. A kölykeitek nincsenek alapvető dolgokra megtanítva, és nincsenek fegyelmezve. Jah hogy ehhez erőfeszítéseket kellett volna tenni mint szülő, és felelősséget vállalni, mint felnőtt... nem csak terpeszteni egyet, aztán ledobni a tévé elé... :)
2015. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó fej a papád :) általánosságokat írok, de sajnos tényleg így van: az internet a tv az újságok ontják magukból a szemetet, amik után mennek a fiatalok, a szülők fásultak, mert güriznek a megélhetésért, nincs idejük-energiájuk megnevelni a gyerekeiket, ami számomra fájó pont (pedig nem vagyok tanár) hogy a tanároktól is elvették azt a jogot, hogy neveljék a gyerekeinket, holott a nap nagy részét velük töltik , mert ha csak megemeli a hangját egy tanár a szülő rohan parádézni, hogy mit képzel, hogy az ő drágalátos gyerekére rá mert szólni, a világ felgyorsult, a gyerekek a gépek előtt ülnek és olvassák a sok baromságot, én még az "utcán nőttem fel" és úgy hogy a szomszéd néni is rám szólhatott ha hülyeséget csináltam és ahelyett, hogy anyukámhoz rohanok hogy szedje le a fejét a szomszédnak meghúztam magam és el se mertem otthon mondani, mert otthon kaptam volna a második lecseszést... a legnagyobb baj az, hogy a szülők úgy érzik kizárólagos joguk van nevelni a gyerekeiket és aki ebbe bele mer szólni az aztán messzire fusson a szülő haragja elől...Az is szerepet játszik a dologban, hogy a gyerekeken is túl sok a teher, túl nagyok az elvárások az iskolában, emiatt ők is feszültek-fáradtak-fásultak, próbálják levezetni ezeket a feszültségeket de sajnos nem tudják hogy kezeljék ezeket az érzéseiket ebből is adódik sok probléma (vagdosás-kábítószerezés stb.)Természetesen mint mindenhol itt is vannak kivételek, Én úgy gondolom nem csak és kizárólag a szülői nevelés hiánya a probléma, hanem nagyon sok más dolog összessége adja a problémát, amik régebben még nem voltak ennyire jelen (vagy egyáltalán nem) . Tehát nem biztos hogy egy adott esetben az a gond, hogy a nagyszülő nem tanította meg nevelni a gyerekét.
2015. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A "tizenévesek" szülei abban hibáznak hogy a gyerekeiknek megadnak mindent. Ez nem is baj végül is. Csak hogy munka nélkül várják el a fiatalok hogy az Iphone-t meg az új laptopot meg minden ilyet megkapjanak. (Arról nem beszélve a szülők nagy része hitelre veszi.) És aztán ezeket az eszközöket megkapva egy "virtuális világba" csöppenve megy a rivalizálás kinek több a like, ki a menőbb. A barátság átmegy ellenségeskedésbe. A gyerek depressziós, sír, cigizik, füvezik, tiniként lázad. A szülő meg dolgozik reggeltől estig hogy fizesse a gyereke jólétét vagy éppen a családét a gyerekkel meg nem foglalkoznak mert nincs idő rá....na ennyi. A szülők sokban hibásak igen.
2015. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 fersk ***** válasza:

"Húú 4-es te nagyon tökéletes lehetsz."

Szövegértés? Humorérzék? A lepontozásom a többiek esetében is magáért beszél... :D

2015. dec. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7, a szülőnek majd akkor lesz kizárólagos joga a gyerekéhez, amikor nem az adómból fizetik ki az ő terhesgondozását, a szülését, a gyerek orvosi ellátását, az oltásait, a bölcsődéjét, az óvodáját, az iskoláját, a szociális segélyeit, az adókedvezményét, meg az összes többit. Addig meg coki van, és indítson mindenki a társadalom értékes tagjává nevelni a porontyát. Mert ha én teszem meg, akkor a szülő is kap pár pofont.
2015. dec. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!