Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hasznos, ha egy...

Szerintetek hasznos, ha egy siket ember pl. kitűzővel jelzi az állapotát?

Figyelt kérdés
Maradandóan elvesztettem a hallásomat. Mivel a látásom kiskorom óta nagyon gyenge, a szájról olvasás nem opció. A jelbeszédet meg nyilván nem ismeri mindenki. Írásban ugyan még tudok másokkal beszélgetni, de ez az egész nem kellemes. Vannak olyan alkalmak, ahol nincs is szükség rá, mert nem fontos dolgot mondanak, vagy az egyszerű mozdulatokkal is helyettesíthető (pl. válaszok). Na meg nem tudom én se minden esetben észrevenni, ha egy valaki beszél hozzám, ha nem rá figyelek. Napokban olvastam, hogy volt, aki kitűzőt használt, így jelezve másoknak a helyzetét. Ha látnátok egy ilyen embert, az szerintetek segítene bármin is, gyorsítaná, pontosítaná a kommunikációt a hétköznapi, nem annyira nagyon fontos esetekben?
2015. dec. 4. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nem láttam ilyet, de biztos rögtön tudnám, mit jelent, ha például egy áthúzott füles kitűzőt látnék valakin. Gondolom, te simán megérteted magad, de nem tudom, hogyan kommunikálnék veled, ha nem ismerem a jelelést. Lehet valaki ordítani próbálna, mint a külföldiekkel, ha nem értik :)
2015. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most akkor siket,néma,vagy vak vagy?Mert itt aztán írtál mindent.De rejtély,hogy hogyan...
2015. dec. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Mindig van nálam papír, és felkészülve megyek oda másokhoz, ha fontos dologról van szó. Már alapból olyan kérdést teszek fel, amire egyszerű válasz adható, vagy ha nem, akkor odaadom a lapot, és ráírják. De pl. boltban ez elég nehézkes, így elég lenne, ha nem tennék fel a "kér-e még valamit" kérdést.


#2: nem írtam, hogy vak vagyok. A nagyon gyenge látás azt jelenti, hogy pl. egy feliratot 10 helyett 1 méterről tudsz elolvasni, de attól még a környezetet rendesen látod.

2015. dec. 4. 23:58
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem, nem vagyok néma. Bár már mutatkoznak a beszédproblémák, attól még én rendesen tudok beszélni.
2015. dec. 4. 23:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elég egyértelmű rajta a jel, valószínűleg hasznos lenne.

Egyfelől, ha valaki látja, akkor előbb-utóbb kapcsolni fog,hogy (pl.) nem azért nem válaszolsz,mert semmibe veszed, hanem mert neked nem olyan egyszerű. Ugyan akkor ha ezt látják valószínűleg kevesebb ember és az is félve próbál majd közelíteni.

2015. dec. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1#vagyok.. azt írod beszélni tudsz, így viszont könnyen felvilágosíthatod az értetlent, mi a gond. Úgy veszem ki a szavaidból, mintha folyamatosan romlana az állapotod. Mitől? SM-es vagy? Mindenestre, minden jót és szépet kívánok neked! (N)
2015. dec. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
egy próbát megér, és ha nem érzed pozitívnak a tapasztalatokat akkor leveszed
2016. jan. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!