Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi az mbti típusotok?...

Nektek mi az mbti típusotok? Mennyire igaz rátok?

Figyelt kérdés
2015. dec. 5. 22:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

# 9

sajnálom..

én is magányos vagyok, de én nem itt keresgélek.

csak az az ijesztő, hogy van itt 1csomó INFJ és sajnos nem boldogok és magányosak, mintha nagyon különcök lennénk. de én szívesen ismerkednék hozzám hasonlókkal. 19f

2015. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ISTJ, és olyan 80%-ban igaz rám a jellemzés.
2015. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ENTP

teljesen,csak be vagyok fordulva :)

2015. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
INFP vagyok néhány INTP vonással, természetesen igaz rám, akire nem, az nem az a típus, aminek hiszi/vallja magát.
2016. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Intj vagyok és majdnem teljesen illik rám
2016. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen van benne igazság, és jó támaszpont lehet, azoknak akik megszeretnék ismerni magukat, de lássuk be, nem 16 féle ember létezik.

Én két féle tesztet láttam; az egyikben a kérdések úgy szóltak, hogy "egy képben a színeket vagy a formákat tartja fontsabbnak?" a másikban pedig, hogy "önzetlenül segít-e az embereknek?". Mint realista INTJ belátom, hogy valószínűleg az emberek nagy része maximális igennel felel erre, ahhoz képest, hogy ha egy hajléktalan az úton véres, betört arccal hánykolódik, a tömeg 90%-a minden lelkiismeretfurdalás nélkül, valószínűleg elmegy mellette. A hazugság erre túl kemény szó, inkább enyhe önbecsapásnak hívnám; gyakran azt jelöljök be amik szeretnénk lenni, és nem az, amik vagyunk, ezért jobb szerintem az első féle teszt.

Nagyjából igaz rám, de mondjuk -annak ellenére, hogy a tipológiák alkotói mást mondanak- szerintem nagyban változik az ember személyisége az évek alatt (nem is beszélve arról, hogy különböző életszakaszokban, mint kamasz vagy középskorú, különböző jellemző ránk), így nem lehet teljes bizonyossággal -legalábbis szerintem- kijelenti, hogy én XGHD vagy WELK vagyok.

Egyébként tényleg ironikus, hogy a legritkább személyiség tipusból, mennyi van. Eltudom képzelni, hogy az emberek -hogy különlegsnek érezhessék magukat- gyakran igazolják magukat INFJ-nek, pedig pontosan oda van írva, hogy az 1% vagy 6% csak becslés. És a kérdés; Vajon ha az új fejlemények szerint az ESFP-k lesznek a legritkábbak, akkor is ennyi INFJ lenne?

De összegezve; szerintem jó "alap" lehet az önismerethez, de azért ne eszerint ítéld meg az embereket.

2016. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én ENTP vagyok, és többnyire igaz. Volt egy intorvertáltabb korszakom, de most érzem magam kibontakozva, hogy nem nyomok el magamban semmit. Furcsa amúgy, hogy kamaszkor végén szinte teljesen megváltoztak látszólag. :D Addig kb INTP-ként VISELKEDTEM, de nem voltam az csak arra kényszerültek a környezetem miatt. (Szüleim J és osztálytársak I) De sok minden változott, a jelenlegi személyiséggel érzem magam igazinak, akkor gondolom ez lehetek én nem?
2016. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
INFP :) Nagyjából igaz, kivéve néhány sztereotípia, mint pl. a könyvmolyság, mert egyáltalán nem szeretek olvasni :D
2016. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
szintén INFP. Mostanában ez a mániám...Amúgy ahogy elnézem, itt is összegyűlnek az INxx típusok, viszont a valóéletben csak az ellenkezőjével találkozom.
2016. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mert egy ESxx valószínűleg sosem lesz az az ember, akinek az érdeklődését elsőként kelti fel egy pszichológiai elmélet.:D
2016. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!