Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek min kellene...

Szerintetek min kellene itthon elsősorban változtatni? Mivel válhatna mindenkinek élhetőbbé az ország?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában (már egy ideje) elég sok helyen azt hallom, hogy el kell menni itthonról, mert rossz a helyzet. Ha kérdezném, hogy hogyan lehetne itthon maradni, arra az lenne a válasz, hogy változtatni kell/így nem. A második kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy sokan élnek a szegénységi küszöb (bocsánat, ha elírtam és nem így hívják) alatt és Pesten sok hajléktalant lehet látni. Persze nem csak a fővárosban, de ott szerintem többet, mint másutt. Ez persze lehet tévedés. A kérdésem inkább kamaszkori kíváncsiságból (is) fakadó érdeklődés lenne. Szerintetek mit kéne megváltoztatni kicsit bővebben annál, hogy "mindent"? Előre is köszönöm a válaszokat! És előre is bocsánat, ha esetleg nagyon értetlen vagyok/leszek.

2015. ápr. 26. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
A politikusoknak kevesebbet kellene lopni, az így megspórolt pénzt az egészségügyre, az oktatásra és a gyermekvállalás támogatására kellene költeni. A multik helyett a hazai kkv-kat kellene előnyben részesíteni adózás szempontjából, nem pedig fordítva, ahogy most van. A cigányok pozitív diszkriminációját meg kellene szüntetni minden területen (támogatások, büntetőeljárások, stb.), és nem kellene erőszakkal fellépni a természetes szegregáció ellen.
2015. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

"A cigányok pozitív diszkriminációját meg kellene szüntetni minden területen (támogatások, büntetőeljárások, stb.), és nem kellene erőszakkal fellépni a természetes szegregáció ellen."


Ez ki nem maradhatna. Sőt ettől minden jobb lesz (főleg ami nincs is)

2015. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Elsősorban a munkabéreket kellene jelentősen megemelni, legalább kétszázötvenet kellene keresni a most átlagos százhúsz-százötven helyett. Ha ez meglenne, minden megindulna jó irányban.
2015. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Az emberek gondolkodásmódját és hozzáállását kellene elsőnek megváltoztatni - ám ez sajnos gyakorlatilag lehetetlen. Régóta tartják, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás hungarikum. Ezen a '89-es gengszterváltás óta csak rontott minden kormány - nem véletlenül. Az emberek döntő többsége egoista, irigy, másokon átgázoló, összefogásra és összetartásra képtelen.

Így viszont nem lehet jóléti társadalmat (sőt: szinte semmilyen társadalmat) építeni.


Vedd ezek mellé azt az anyagi és egzisztenciális bizonytalanságot, ami az elmúlt években csak egyre növekszik. Ma már az emberek többsége nem hogy évekre, de hónapokra sem tud/mer előre tervezni, mert nem lehet. Aki ma dolgozik egy jól fizető állásban, egyáltalán nem lehet biztos benne, hogy két hónap múlva nem mondanak fel neki. Aki kényszervállalkozó (és ne feledjük, hogy a vállalkozók túlnyomó többsége az), szintén nem tud tervezni, mert az sem biztos, hogy az aktuálisan elvégzett munkáit kifizetik-e egyáltalán.


Tedd mellé, hogy nem sok olyan ország van, ahol az érdemi, értékteremtő tevékenységet ennyi elvonás (adó, járulék, stb.) terheli. Az emberek a munkaidejük nagyobbik részében a mindent elnyelő államnak dolgoznak, miközben látják, hogy a politikusaink és a mögöttük álló klikkek hogyan lopják el ezeket a pénzeket.


mint írtam, elsőnek a fejekben kellene rendet tenni, ám ez a jelen politikai elitnek (sem) érdeke. Öntudatos, tájékozott és határozott elképzelésekkel rendelkező választók helyett nekik jobb a buta, egymás torkának ugró, együttműködésre és összefogásra képtelen plebs, mert csak ezekre számíthatnak a választásokon.

2015. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is fontos lenne, ha megváltozna a mentalitás, de ahhoz normális táptalajt kéne biztosítani.


Első körben az élelmiszerek áfáját (sőt, ha megoldható, akkor csak a Magyarországon legyártott élelmiszerekét) kéne csökkenteni, valamint jöhetne az SZJA csökkentése is. Sőt, a legjobb az lenne, ha visszatérnénk a többkulcsos adózáshoz és visszaadnánk az adójóváírást.


Utána célszerű lenne az adóhatóságot megregulázni és csökkenteni a befizetett különféle adók mértékét, hogy javuljon a befizetési kedv. A NAV-nak pedig sokkal segítőkészebbnek és alaposabbnak kéne lennie, valamint valahogy ki kéne gyomlálni a korrupciót (ezermilliárd folyik el a semmibe a be nem fizetett adók miatt, évente).


Ezek után én osztrák mintára bevezetném a munkáskamarát, ami a dolgozók érdekképviseletét látná el és ezáltal felszámolnám az ingyenes hétvégi munkát és túlórákat, valamint elejét venném a feketemunkának és a félig bejelentésnek.


Már ezekkel megnövekedne a pénz a közösben, amiből lehetne finanszírozni az egészségügyben és oktatásban dolgozók fizetésemelését.


Ezután pedig beindulna egy öngerjesztő folyamat, több pénze maradna az embereknek, többet költenének, több megrendelés lenne, több munkahely és nagyobb fizetések lennének, beindulna végre ez az átkozott gazdaság.


Az olyan retardált presztízsberuházásokat meg, mint a stadion, vagy az a hülye sámándob a csodazongorákkal jegelném. Helyette olyanba kéne fektetni a pénzt, ami belátható időn belül visszahozza haszonnal azt az összeget (és nem Quaestor értékpapírokba fektetném). Vagy például egy nagyobb volumenű önkormányzati társasház programot hirdetnék, ahova egy kicsit kedvezőbb bérleti díjjal lehetne beköltözni (természetesen fizetési igazolással és bűntetlen előélettel, tehát az a bizonyos szőke hajú, kék szemű skandináv réteg alapból ki lenne zárva) és mivel megújuló energiaforrásokat és épületenergetikailag kifogástalan építőanyagokat használnék, a rezsi nagyon minimális lenne.


Szerintem ebből az országból 10-15 éven belül egy Szlovénia szintű államot simán lehetne fabrikálni. Sőt, akár még jobbat is, mert hatalmas a potenciál.


Viszont addig ez nem fog működni, amíg naponta jönnek a korrupciós hírek és már nem is tagadják. Lásd a legutóbbi autópályás balhé a 4 milliárdos km-kénti árral (például miért kerül itthon annyiba, vagy még többe az autópálya, mint Németországban? a bérek az ottanihoz képest nevetségesek, az anyagok meg egy árban vannak).

2015. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm az eddigi válaszokat! Holnap is elolvasom őket, mert még egy-két részletet nem értek (szerintem a fáradságom ebben a ludas.) Egyébként jó ötleteitek vannak. Nem lehetne ezeket hivatalosan megfogalmazni és valahová benyújtani, hátha lenne belőle valami? Ne nevessetek ki, de komolyan. Amúgy 5/5-ös: tudsz mesélni/írni/linkelni az osztrák-fajta munkáskamaráról? Az pontosan mit takar?
2015. ápr. 26. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"Elsősorban a munkabéreket kellene jelentősen megemelni, legalább kétszázötvenet kellene keresni a most átlagos százhúsz-százötven helyett. Ha ez meglenne, minden megindulna jó irányban."


A mostani adókkal, 4-6 hónapon belül, 400-500 ezer munkanélküli lenne pluszban, az árak pedig az egekben. A különadók miatt nem emelkednek a bérek.

2015. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
40%
A magyar nép gondolkodását kellene lecserélni valami olyanra, akik nem olyan hülyék, hogy ilyen szar kormányt szavaznak meg maguknak.
2015. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt már többen mondták nekem (-: De ha már politizálunk amúgy is, akkor megkérdem... ki lenne a jobb? Mert a bárki, a mostaniak közül senki (ezeket válaszoltál eddig többnyire nekem) nem mond sokat. És sajnos nem vagyok képben. Szerintetek amúgy ha lenne egy teljesen új párt, ami nem ígér túl sokat, viszont az ötletei reálisak és nem tűnnek demagógnak vagy lehetetlennek sem? Lehetséges lehet egyáltalán egy ilyen?
2015. ápr. 27. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

[link]


[link]


"Munkavállalók védelme osztrák mintára" rész után olvashatsz róla.

2015. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!