Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan számoltok? Hogyan...

Hogyan számoltok? Hogyan osszátok be a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy ki hogyan osztja be a pénzét?


Én még szülővel élek...nem rég csináltam magamnak egy beosztást:

Telefon 5e

Haza 20e

Bérlet 10e

Heti 10e költőpénz (kaja, +utazás, édesség, szórakozás)


Ez így havi 50-80 ezer fixen. (A "költőpénz" az van amikor 5 alatt van.)


Ezen felül szokott lenni, még havi 1-2x 5-20e Ft-os plusz bevásárlás, de ezek nem kötelezőek, csak ha kedvem van rá.


Ezeken felül mindent a félrerakott pénzemből veszek, de ezeket azért nem havonta (telefon, laptop, cipő, ruha...).


Szóval egy "jobb" hónapban félretudok tenni 170 körül, egy kiadósabb hónapban meg még a tartalékomhoz nyúlok...


Gondolkodtam, hogy ha külön költözök akkor milyen fix kiadások lesznek...


Most amit hazaadok 20-at nem tudom pontosan mit fedeznek, mert otthon ritkán eszem, meg ugye veszek otthonra is kaját, szóval áram, gáz, víz, net amit használok, meg ugye mosnak rám :)


Ti milyen összegeket számoltok háztartásra és rezsire?

Hányan éltek együtt? Mi alapján osztjátok be a pénzt?


22F



2015. dec. 14. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát én albérletben lakok, de aránylag jó az ára 30-45 között van rezsivel, nettel mindennel együtt. Plusz 3450 a diákbérlet meg egy 5-ös hogy néha hazamegyek pestről, szóval 10k az utazás. És még marad 10-15 az ösztöndíjamból másra (telefon, sörözés, kajálás a haverokkal vagy 1 napos túrák vidékre) meg minden nyáron dolgozok (igen 70k kb az ösztöndíjam, mert tanulmányi+köztársasági meg 1-2 egyszeri összeg kutatás meg hasonlók miatt). És ha kezd megcsappanni a tartalékom akkor elvállalok 1-2 diákot, fizika korrepre mindig van igény.
2015. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozom, családtaggal lakom albérletben. Mindkettőnknek részletes pénzügyi terve van minden hónapra, szinte olyan mint egy vállalati költségvetés, de mindketten kicsit másképp tervezünk.

Ami mindkettőnknél ugyanaz:

Az adott hónap előtti utolsó napon tervezünk (ekkor már tudjuk mennyi a maradványösszeg). Ilyenkor felírjuk az ideális esetet, amiben benne van minden, majd elkezdünk faragni belőle. Vannak a kötelező dolgok, amikből nem vehetünk el. Pl: albérlet, villanyszla, kölcsön, utazás, mosás és a kezdő vállalkozásunk.

Minden hónapra tervezünk kaját, ruhát, háztartási kiadást, vitaminokat, rendkívüli kiadást és ezek között próbálunk sakkozni (nálunk mostanában mindig kiadósabb hónap van..)

Ami más: én a rendszeres, de nem minden hónapban előforduló kiadásokat elosztom és betervezem, a rá szánt összeget félrerakom, míg a testvérem arra a hónapra tervezi amikor épp megtörténik a kiadás.

2015. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!