Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek miből áll az igazi...

Nektek miből áll az igazi karácsonyi hangulat? Mi teremti meg legjobban a kedveteket hozzá? Hogyan képzelnétek el egy tökéletes karácsonyi napot?

Figyelt kérdés
Karácsonygyűlölők lehetőleg kíméljenek!

2015. dec. 17. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)


Már jó ideje elkezdtem készülődni, és bevallom őszintén már nagyon várom.

Idén a másik nagymamámtól kaptam ajándékba egy színes égősort,ami már retrónak számít, mert a nyolcvanas évekből való:)

Mivel apa nem szereti a fára az ilyen égősorokat, csak a hagyományos gyertyásakat,így a szobámba lett feltéve, most is be van kapcsolva.

Ezenkívül az íróasztalom felett van egy ledes elemes törtfehér égősor, alatta pedig egy pici adventi koszorúszerűség lóg.

Vettem illatgyertyákat is(karácsonyiakat)

Marcipános, almás fahéjas, és karácsonyi sütis, de ezek csak karácsonykor lesznek majd meggyújtva.

Most egy teamécses ég a hangulat végett.

Van adventi koszorú is, de az ugye csak Vasárnap:)

De legfőképpen az, hogy ilyenkor mindig együtt van a család, nagyival együtt sütünk, főzünk, s 25-én eljönnek az unokatestvéreim is, és mindig nagyokat beszélgetünk, társasozunk nevetünk.

Számomra idén az lenne a legszebb, hogy a legjobb barátom, aki sajnos 300-km re él tőlem,vele tölthessem.

Persze megajándékozzuk egymást(postai csomaggal), egyedi ajándékkal, de az mégsem olyan:(

Számomra akkor válik tökéletessé, ha mindenki itt lenne:(

Legfőképp anya, mert őt nyolc évesen elveszítettem:(

Remélem megfelelő választ kaptál:)

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok előre is.:)

2015. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkorom karácsonyai (még a 90-es évek végén, 2000-es évek elején) elég ideálisak voltak, sok szép emléket őrzök róluk, szóval van miből merítenem hál' istennek! :)

Én ilyenekkel tudnám összefoglalni, hogy:

- sok hó, ami beborítja a környéket (egy jó karácsonyhoz ez alap)

- hógolyózás, szánkózás, hóemberépítés a tesóimmal, barátaimmal

- a ház feldíszítése, a karácsonyi égősorok felaggatása, aztán látni a végeredményt

- közös süti-sütögetés a nővéremmel

- forrócsoki főzés -és ivás

- a fenyőfa feldíszítése, és a fenyőillat érzete a helyiségben

- 24.én délben közös ebéd a családdal, egy rakás jobbnál-jobb kaja társaságában :D

- szenteste ajándékozás a fenyőfa körül, majd valami közös társasjáték a családdal

- 25.én és 26.án találkozás a többi rokonnal, baráttal


Dióhéjban így tudnám összefoglalni, hogy számomra mit jelent ez az ünnep és milyen momentumaitól tör rám a hangulata :)

22/F

2015. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gyertyaillat, gyertyafény, fenyőillat, narancs és fahéjillat, színes égősorok, kint hófödte táj, bent jó meleg,mindenki vidám, és boldog, senki sem idegeskedik, számomra ilyen lenne az ideális karácsony.
2015. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

forralt bor

karácsonyi tea

fenyőillat

díszek

adventi koszorú

hangulatvilágítás

tradicionális karácsonyi zenék, ételek, filmek

illóolaj illata

ajándékok kigondolása, beszerzése, becsomagolása

hóesés :)

2015. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!