Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A idei karácsony is a pénztele...

A idei karácsony is a pénztelenségről szól nálunk, és nálatok?

Figyelt kérdés

Annyira drága minden! Pedig csak szinte használt elektronikai cikkeket nézek.


Egy normális, használt notebook 130.000Ft


Egy normális (az is tavalyi) telefon Iphone 6 plus 130-150.000Ft



Egy jogosítvány 150.000Ft


A legputrisabb albérlet 50-70.000Ft


Egy barátnőre evert éves alap pénz 100.000Ft



Annyira rossz érzés, hogy allig keresek valamit pedig spórolok mint az állat..., nem is tudom hány éve nem ettem kakaós csigát, danet pudingot pedig ezeket szeretem és mégis sajnálok rá pénzt áldozni.


És legyen boldog a magyar ember...



2015. dec. 24. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi sem dúskálunk a pénzben, de mégis boldog vagyok, mert van mit ennem, van fedél a fejem fölött, és egészséges vagyok. Annak ellenére, hogy apámat már több, mint két éve nem láttam, anyámat szintén nem érdeklem, és még iszik is. Fel a fejjel, mindennek nézd a pozitív oldalát.
2015. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de jogosítványra az ember egyszer költ, és laptopot meg telefont se kötelező minden évben venni. Az én laptopom kb 6 éves, a telefonomat meg kétezerért vettem, de ha megkívánok egy kakaós csigát, akkor meg tudom venni.

Számomra egy 150 ezres ájfón a luxuskiadások közé tartozik, szóval a "spórolok, mint az állat" nálam máshol kezdődik. Így én nem érzem magam pénztelennek.

2015. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, a fiam egy 90.000 ftos kamerát kért, ehelyett mi a 30.000-es változatot vettük meg neki, de ennek is örül.
2015. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Valamit nem jó helyen nézel. Én most néztem egy Acer , 4 magos új laptopot 70 ért. Ha nincs pénzed miért iPhont nézel. Azb eBay-en, Tinydealon olyan telefonok vannak 30-40 ért újak hogy attól nem is kell jobb. /Elephone, Doogee, Cubot, Lenovo /
2015. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Iphone 6 plus, mint "normalis telefon". De Danettre nem futja. Kemeny vilag ez...
2015. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem valami komoly problema van az ertekrendeddel.


Ketten az asszonnyal tobb mint havi 2 millat keresunk nettoban, de eszemben sincs ájfónt venni mert marha draga, az ar-ertek aranya csapnivalo.


Az meg baromi gaz hogy szamolod mennyit koltottel a baratnodre :)

2015. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen? És egy kakaóscsiga 190 ft. Egy puding kb 70 forint...még ha minden nap ennél, akkor is 50000 ft alatt maradnál egy évben..:D úgyhogy legalább ne erre panaszkodj... Ha jól sejtem van géped, mert valószínűleg otthonról netezel. Teljesen normális telefonom van, 3 éve bírja, semmi baja, 50000 alatt volt, most szerintem 30000 sincs. Tegnap vettünk a barátomnak teljesen új, tökéletesen normális telefont, 43000 forintba került. Az albérlet az igaz, de valahol csak kell lakni, ennyi tényleg kimegy, bár szerintem nem feltétlenül putrisat találsz érte. A barátnő ha ekkora nyűg nem kötelező. Meg sokat költeni rá sem.

Szerintem az igényeiden gondolkozz el...

2015. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de épp ez a baj a magyar felfogással, menőzni akar az iphone 6-tal, aztán meg kenyeret sem tud letenni a karácsonyi asztalra... Aztán meg adósságokba veri magát, hogy megengedhesse ezeket a luxustermékeket.
2015. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy normális laptopom, amit már 3 éve használok, szóval nem kell másikat beszereznem.


Van egy 5 éves butatelefonom, amivel teljesen jól elvagyok, nem kell nekem iphone meg semmi ilyen szuper kütyü.


Jogosítványom van.


Van saját lakásom, amit a szüleimtől kaptam.


Nincs barátnőm.


A mi családunkban elsősorban nem az ajándékokról szól a karácsony, hanem hogy együtt vagyunk, és jól érezzük magunkat. Csak jelképes ajándékokat szoktunk adni egymásnak, pedig gazdagok vagyunk(talán épp ezért, mert nem szórjuk el fölöslegesen a pénzüket mindenféle szarra, csak mert a többi birka azt csinálja).


Hát szóval van sok pénzem. Amiből le is foglaltam már egy síelést februárra ,meg egy nyári utat Japánba.

2015. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Menőzésre az idei Iphone kell nem a tavalyi nagy ész!


A pudingot és a kakaós csigát fél perc alatt felfalom, amíg az Iphone több százszor használom.


A conzumer Acer notit nem tartós hülye gyerek! 100-200 hajtás után a zsanér széttörik, amíg egy thinkpad, latidue-t még fel is gyújthatok akkor se megy tönkre.



30 ért csöves kamerát mi a francnak vettél? Mikor egy Lumia 1020 jobb videókat csinál mint egy noname kamera...

2015. dec. 24. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!