Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idő tulajdonképpen mem is...

Az idő tulajdonképpen mem is létezik?

Figyelt kérdés
Amikor még nem tudtuk hogy így fogjuk mérni ha valami már régen volt meg most van, akkor minden úgyan olyan volt csak nem kellet rohangálni amikor az órára néztünk, meg voltunk nélküle. Az idő egy mesterséges ember által kitalált nem létező fogalom/dolog?

#mert én itt már semmit nem értek!
2015. dec. 25. 09:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy régen még nem mérték az időt, attól az még volt. Ugyanúgy megöregedtek az emberek, ugyanúgy elhervadtak a virágok, és teltek az évszakok. Az ember egyik legjobb tulajdonsága az az, hogy szeretne mindent megérteni. Talán az időt is ezért kezdte el mérni.

Hozzáteszem, szerintem sokkal inkább érdekesebb a szubjektív idő miértje. Gondolj bele az idő egy objektív lefolyású egység. Viszont ha épp a pároddal töltesz el egy felejthetetlen estét, szinte repül az idő.

Ha épp korházban fekszel egy műtét után és a plafont bámulod akkor meg egy örökkévalóság az egész.

2015. dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Idő és anyag együtt létezik és örök. Mindkettő független tőlünk.
2015. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Csak fizikai dimenzióban léteik.
2015. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
A mértékegysége, mérése mesterséges.
2015. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Az idő létezik, az órát, és a mérési rendszert (viszonyrendszer) pedig az ember találta ki hozzá, hogy egyáltalán fel tudja fogni!


Az sem biztos hogy jól találta ki. Nyilván hibás, emiatt sem képes a tudomány mit kezdeni az idővel azonkívül, hogy méri.


Könnyen lehet hogy az összes viszonyrendszer vagy azok nagyrésze hibás elgondolásokon alapul, emiatt tart az emberiség a béka segge alatt...

2015. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

# 2/5



Hibás!


Mindkettő részei vagyunk.


Az ember sem független semmitől sem, max nem érti.



Hogy lennél már független?

Nem öregszel? Nem anyagból vagy?

2015. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Igazad van. " Az idő egy mesterséges ember által kitalált nem létező fogalom/dolog?" A természetes emberek máshogy' viszonyulnak hozzá. Programhiba.
2015. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az idő szerintem a helyzetváltozással határozható meg másképp.


Ha bármely anyag atomjai nem rezegnek és a helyzete nem változik és nem is változtatható, akkor arra nem vonatkoztatható az idő semilyen formában sem.



Szerintem az egyetlen dolog ami időtlen az maga az elemi részecske.

2015. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

8-cas igazán érdekes az elméleted. (első vagyok) Én inkább filozófiai szempontból közelítem meg a témát.

Feltennék egy kérdést.


Én nem vagyok fizikus, nekem kínai. Tegyük fel hibernálsz egy embert. Azt hiszem, ha valami tökéletesen megfagyott, akkor leáll a részecskék mozgása is. Jól tudom?

Tehát a te szempontodból igazad van, mert ha "kiolvasztod" azt a személyt 100 év múlva, akkor elméletileg ugyanúgy fog kinézni, nem öregedett.---> tehát nyertél, mert számára nem létezik az idő.


Viszont én azt mondom, hogy az idő teljesen független. Ha én meghalok, ha az az ember hibernálva van, attól még létezik az idő. Az elméleteddel azt mondod, ha letakarod a szemed, és nem nézel a napra, akkor az nincs is ott.

Emiatt nem értek egyet Veled.

2015. dec. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9 es? Én hol írtam hogy nem létezik az idő? Vagy miről vitatkozunk?


Én azt írtam létezik, csak hibásan van megközelítve és értelmezve emberileg, és valószínű emiatt is nem tud mit kezdeni az idővel az emberiség. Mivel hibásan képzeli el!

2015. dec. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!