Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen IQ tesztet töltsek ki...

Milyen IQ tesztet töltsek ki a pontos eredményért?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a Mensa IQ tesztet, de az emailban csak azt írták, hogy elértem a maximumot, és 125 felett van. Kerestem másmilyen teszteket is, de mind regisztrálós, nem tudtok olyat, ami pontosan megadja az eredményt, és nem kell megadni telefonszámot, nevet stb, csak emailt?

2015. dec. 27. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A neten hiába keresel ilyeneket.
2015. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
A mensa hivatalos 125 feletti iq tesztet csak személyesen lehet, es az egy elfogadott szint Magyarországon.
2015. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A netes tesztektől hiteles eredményt ne várj!

Ha a MENSA netes adaptív tesztjén elérted a maximumot, akkor érdemes lenne a hivatalos tesztjüket is megírnod. Igaz, a tesztírás nem ingyenes, de a magas tartományban hiteles, sztenderdizált tesztnek minősül.

Vagy esetleg keress fel egy pszichológust, aki tud iratni veled hiteles tesztet.

2015. dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 San Bernardo válasza:
55%

Előttem szólókhoz csatlakoznék.

A neten nem fogsz ilyet találni.

Két lehetőség van.

Vagy elmész a Mensa HungarIQa hivatalos tesztkitöltőjére és 2000 Ft.-ért (ha jól tudom) igazán kipróbálod magad, és akkor sem valami "abszolút" értéket kapsz, hanem a Mensa értékét.

A másik, ami sokkal nehezebb (mármint elérni, hogy meg tudd csinálni), és más is a jellege, több részből áll, hogy ha van olyan orvosi kapcsolatod, akkor hivatásos pszichiáter és klinikai pszichológus egy hosszadalmas tesztet csinál. Ezt nem "osztogatják", ehhez azért kell némi protekció.

Az eredményben túl nagy különbség nem lesz, én az utóbbiban, ahol teljesen zárt körülmények közt szakemberek készítik, jobban bíznék, de igazán nagy különbség nem lesz.

A neten találhatók valamiféle jelzést adnak, de ne bízd el magad nagyon. Az igazi tesztek időbe, fáradtságba (és pénzbe) kerülnek. A 125 azért egy jelzés, mert hibahatárok vannak, és korcsoporthoz is kell értelmezni, de arra jelzés, hogy ha nagyon szeretnéd, akkor vedd a fáradtságot és csinálj egy "élőt".

2015. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BringaManó ***** válasza:

tegyük hozzá, ennél sokkal pontosabb értéket úgysem fogsz kapni normális teszten...

(a személyesen megírható Mensa-felvételiteszt is csak annyit mond meg, hogy az emberiség "felső" két vagy egy százalékába tartozol-e... azt hiszem, hogy iq>130 és iq>135 a két tartomány)


azt nehéz lesz méricskélni, hogy ha valaki azt mondja, hogy neki 135, akkor neked 134 vagy 136,

és ugyanígy a saját magad fejlődésére/hanyatlására sem lesz egy ilyen pontos mérőszámod

2015. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!