Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mai napon elkezdtem dolgozni...

Mai napon elkezdtem dolgozni egy német cégnél itt Magyarországon. A cég arra kötelez, hogy 6 hetet töltsek kinn Németországban betanulás céljából. Ha a cég küldd ki arra jár napidíj vagy kiküldetési díj?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért tőlünk kérdezed?
2014. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen attól függ, hogy mi áll a szerződésben amit aláírtál, ha bizonytalan vagy a céged HR részlegén érdeklődj.
2014. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerződésben nem írnak erről. Csak annyit mondtak, hogy az utat fizetik, meg hogy a szállásért meg a napi 3szoros étkezésért nem kell fizetni!

Arra lennék kiváncsi, h van-e olyan törvény vagy valami ilyesmi, ami arra kötelezi a cégeket, hogy ha kiküldik az embereiket külföldre betanulni, kell-e adniuk kiküldetési díjat.

2014. aug. 18. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben olyan jellegű a képzés, hogy konkrét munkát nem végzel, például egész nap jegyzetelsz vagy gyakorlóteremben csinálsz különböző feladatokat(nem üzemi területen) és/vagy a szerződésed szerinti munkába állásod dátuma a képzés utánra szól, akkor semmi sem kötelezi őket, hogy fizessenek.


Törvényektől eltekintve, ahol az utazást és szállást is fizetik, ott szoktak valamennyi napidíjat adni.

2014. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mai naptól él a szerződés. Szerződésben csak annyit írtak, hogy munkavégzés helye változó. Üzemben kell majd a Németektől megtanulni a munkafolyamatokat.
2014. aug. 18. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Napi háromszori étkezéssel szerintem nem jár. Én német tulajdonú cégnél dolgozom, nekünk ez a Kollektív szerződésben van rögzítve, nálatok is biztosan van, nézd meg. Nálunk jár kiküldetési díj, de teljes ellátás nem, csak szállás reggelivel. A napidíj a maradék létfenntartást hivatott fedezni.
2014. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiküldetési díj azért van, mert nem a megszokott, állandó munkahelyeden vagy, de ott is kell enni, több nap esetén aludni stb. Ha viszont Neked a szállásért és ellátásért nem kell fizetned, nem jár napidíj. Azt csak zárójelek között jegyzem meg, hogy jobban jársz az ellátással, mert a napidíjból nem futja a megszokott kajádra, legalábbis nekem volt elég.
2014. aug. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!