Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Két egyszerű embernek lehet...

Két egyszerű embernek lehet tehetséges gyermeke?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés. De anyám, apám két egyszerű szakmunkás, becsülöm őket, hogy dolgoznak, de ugyebár nem művészek. A családomban sem volt egyik ágon sem művész. Én viszont egy ideje már írok verseket, novellákat, kisregényeket, regényeket és most próbálkozom egy drámával is. Az irodalom minden ága lenyűgöz. Anyám szerint viszont nem lehet írói vénám, mert a családban senkinek nem volt, senki nem írt, senkit nem érdekelt az irodalom, akkor miért pont engem érdekelne? Akárhány korombelivel beszéltem akik foglalkoztak írással Mindnek a családjában volt olyan aki foglalkozott ilyesmivel, de az enyémben nincs, és kezdem elhinni, hogy tényleg nincs tehetségem, mert honnan lenne? Nem örökölhettem sehonnan.

TV-ben is csak olyan 'csodagyereket' mutatnak akinek anyja-Apja híres művész, vagy hangszeren játszik, vagy író, festő stb.

Ti mit gondoltok erről?

Csak értelmes válaszokat kérek!



2015. dec. 29. 16:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Akiknek a szülei is művészek, más a szociális hátterük, mások a lehetőségeik, így képességeik maximumát ki tudják bontakoztatni. Míg amikor valaki olyan környezetbe születik, ahol kevesebb a lehetősége (külön órák, ilyen olyan fejlesztő foglalkozások, sport, társasági élet, stb. kevesebbet is tud megmutatni magából a képességeihez mérten. Természetesen van egy veleszületett korlátja annak, ki mire képes vagy nem, de ha valaki pl. nem születik olyan ösztönző közegbe, akkor nem fog szárnyalni sem. Ugyanakkor ez is egy fontos szempont, hogy senki szálljon el magától, különösen kamaszkorban könnyű elhinni a dicsérő szavakat, fontos, hogy a realitásnál maradjon az ember. Mert ha a környezeted többre értékel, mint amire képes vagy, és ezt te is elhiszed, annak előbb utóbb nagy pofára esés lesz a vége.

Szerintem ne hagyd abba az írást, ha tehetséges vagy benne, ha nem. Manapság, olyan társadalomban élünk, amiben mindenki ki akar tűnni valamiben, tehetséges akar lenni (gondolj csak a tehetségkutató műsorokra), de az az igazság, hogy nincs a világon ennyi tehetséges ember. Szerintem a fontos, hogy mindenki megtalálja, mi az amiben ő jó és amit szeret csinálni. nem biztos, hogy az írásból fogsz megélni, de lehet segít neked és szárnyakat ad a céljaidhoz. Viszont ha kitartó vagy és sokat tanulsz és tényleg szorult beléd tehetség, akkor a későbbiekben ez úgyis meg fog mutatkozni.

2015. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Csicsky ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval (# 11). Nekem is ez a véleményem. A kérdésből az derül ki, hogy talán szükséged lenne/lehetne egy olyan közegre, ahol a műveidet publikálhatnád és objektív visszajelzést kaphatnál rájuk vonatkozóan. Talán érdemes lenne itt regisztrálnod:


[link]

2015. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én ismerek két buta embert, a gyerekük nagyon okos. Sír, ha 4est kap,ami ritka
2015. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

én ismerek olyat aki kitünő volt, de felnőttként nem tud a pénzzel számolni


sír, ha 4-est kap??? na az ilyen milyen?

Gondolom mindenki utálja, ő meg azt hiszi okoska

2015. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk volt olyan csaj aki elkezdett bőgni, hogy 4-est kapott, és tudjátok mi volt megadták neki az 5-öst mert ő sírt...
2015. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

persze h lehet!


jól kell nevelni a kölyköt :))

2015. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azért művész lélek mert a szülei is azok akkor azért lesz ő is az mert ezt látja és nem azért mert a vérében van, ezt maximum így lehet konstatálni. Maximum a hajlam örökölhető. Gyerekkori dolgok amik inkább befolyásolják az ember életútját.
2015. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem értem a kérdésedet, számomra az derült ki belőle, hogy írsz, oké. Csak ezt az egy tényt árultad el magadról, de ennek mi köze van a tehetséghez? A legtöbb ember, aki ír, és henceg vele, olyan, mint ahogy Karinthy fogalmazta meg: "nem tudok olvasni, csak írni". Persze lehet, rosszul látom, és te nem ilyen vagy, de ne mosd már össze a dolgokat, Hitler is festett, de ebből a tényből, hogy szerette a művészeteket, még nem következett, hogy tehetséges is volt (bár szerintem tehetséges ember volt, csak más tekintetben, pl. tudott a tömegekre hatni). Viszont ebből meg nem következik az, hogy valaki jó vagy rossz ember (megjegyzem, Hitlernek is egyszerű, noname felmenői voltak).


Esetleg küldj valami írást, szívesen elolvasnám, és mondanék róla véleményt, és elárulnám, hogy szerintem tehetséges vagy-e.


És amúgy nem volt szép tőled, hogy a saját szüleidet "egyszerű" embernek bélyegzed, akik világra hoztak és felneveltek. Nyilván ők is tehetségesek valamiben, pl. remélhetőleg a munkában, amit végeznek. Lehet, hogy akár még atomfizikus is lehetne az apád, csak nem volt erre lehetőség, szegénység, politikai helyzet stb. miatt. Én apám is azért nem ment egyetemre, mert kulák volt, és a rendszer nem engedte. Pedig még most, öreg korában is fejből idéz gimiben megtanult verseket, és viszonylag elég nagy műveltsége van ahhoz képest, hogy szakiparit vagy mit végzett. Tehát a tehetség egy dolog, az is számít, hogy van-e lehetőséged csiszolni, fejleszteni, ha felfedezed egyáltalán.

2015. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nos, akkor menjünk sorba.

2-es, nem igazán olvasok írói életrajzokat, de el fogom olvasni néhány magyar költőnek és írónak az életrajzát.

3-as, Természetesen nem gondolkoztam azon, hogy ebből éljek, rendes szakmát tanulok. Eddig az írást is hobbiként csináltam.

5-ös, köszönöm!

6-os, igazi nagy nevek, köszönöm! Azonban József Attilát 12 évesen felfedezték és csodagyerek volt.

7-es, köszönöm megfogadom a tanácsaid!

9-es, nem. Ha így látod, akkor valamit félreértelmezhettél a szövegemben. Egy szóval nem említettem, hogy az egyszerű ember nem lehet tehetséges.

10-es, soha nem gondoltam, hogy csodagyerek vagyok. Kevés vagyok én ehhez a címhez, kevés is leszek míg élek. Én nem hívom magam tehetségnek, szeretem azt amit csinálok, és ezt egyszer komolyabb szintre is akarom hozni. Azonban, mint írtam nem akarom ezt főállásnak. Mindössze 1 ember van még az ismeretségi körömben rajtam kívül aki foglalkozik ilyesmivel, nem mondanám, hogy annyira elterjedt. Ha belegondolok, hogy ebből nem lehet megélni, az sem keserít el, 2,5(Tudom, hogy nem sok idő) éve foglalkozom ezzel, nem jutott még eszembe abbahagyni, remélem nem is fog egy jó darabig.

11-es, köszönöm! Nos, ebben a túlösztönzésben nincs részem, tehát nem tudok elszállni magamtól, nincs olyan aki azt mondja a munkáimra, hogy "nagyszerűek, ki kell adni őket azonnal". Sőt, nem is szeretnék. Ha minősítésre adok oda egy munkámat az igazat mondja, ne becsülje túl vagy alul. Én ezzel így vagyok. De köszönöm Neked is a tanácsaidat, meg fogom fogadni!

12-es, köszönöm, meg fogom tekinteni az oldalt.

13-as, én olyan gyereket ismertem akinek mindkét szülője alkoholista volt, a gyerek mégis szín ötös volt, kitűnő. Azonban ez nem jelenti azt, hogy tehetség, lehet van esze, okos, de nem biztos, hogy ez felnőtt korában meg is mutatkozik.

18-as, nem bélyegeztem őket semmivel. Leírtam az igazat, hogy nem bántom őket ezért. A szakmájukat eltudják végezni jól. Művelt emberek. Egy szóval nem írtam, hogy tehetség lennék. Nekem ezt senki nem mondta, magamtól pedig nem vagyok és nem is szeretnék elszállni, mert annak nem lenne jó vége.

2015. dec. 30. 00:19
 20/22 anonim ***** válasza:
nem muszáj neked is proletárnak lenni, ha egyszer lehetnél értelmiségi is, nem érted? Sőt! Legyél is! Ha már megadatott a tehetséged.
2015. dec. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!