Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok se okos, se tehetsé...

Nem vagyok se okos, se tehetséges. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám szerint is eléggé "buta" vagyok. Az átlagom 3,8-4,2 között van. Mindig mondja hogy tanuljak én tanulok viszont nagyon sok a lecke és sok mindent nem értek, anya sem segít. Szinte minden osztálytársam ügyes, okos. Járnak sport-és tanulmányiversenyekre. Sportból kipróbáltam már a focit, kézilabdát, úszást és a kosárlabdát is de meguntam. Voltam sok nyelvtanversenyen de azokon sem értem el kiemelkedő eredményt. (Vagyis egyszer 1.lettem de az csak iskolai verseny volt és területi fordulón 7.lettem, nem jutottam be az országosba) Egyszer irodalom-és fizikaversenyen is részt vettem, mindkettőn utolsó lettem :(

Jártam gitározni, zongorázni és furulyázni de szintén meguntam.

Anya is folyamatosan mondja hogy így nem fogom semmire sem vinni. Tanuljak, tanuljak és tanuljak. Mindig is nagyon okos szerettem volna lenni mint pl. Stephen Hawking, Albert Einsten vagy Dr. Spencer Reid bár tudom ő csak egy kitalált alak egy filmben de ha a filmes dolgokat nézzük Temperance Brennan vagy Christopher Pelant tehát nem tudom hogy ők csak a filmben ilyen okosak vagy a valóságban is.

Nem szeretnék úgy járni mint anyám, gyárba 3 műszakba, hónap végére alig marad pénz stb. de tudom azért mondja hogy ne járjak így de nem vagyok se okos se tehetséges

Bunkó válaszolók kíméljenek!


2015. máj. 13. 18:53
 1/4 anonim válasza:
Te hülye vagy?3,8-4,2-es átlag igen is jó.Einsen,Hawking?Fel találó akarsz te lenni vagy mi?Ezekkel az emberekkel senki nem igazán versenyezhet senki.4-es átlaggal igen jó iskolákba be kerülhetsz.Attól hogy nem jársz vagy nem nyersz versenyeket nincs semmi...Sok olyan osztalytarsam volt akik 4-es 5-ös tanulók mégsem jártak versenyekre.
2015. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem se rossz az átlagod, ne aggódj. Azért egy Stephen Hawking meg a három műszakos gyári munka között vannak még fokozatok. Az a fontos, hogy megtaláld, mi való neked. Olyan valaki, aki egy egyetemen csak bukdácsolna és ha valahogy át is vergődik, használható tudása nem lesz, elvégezhet kiváló eredménnyel egy főiskolát és jó állása lesz. Akinek a főiskola is sok, abból még válhat jó szakmunkás.


Ha ilyen törekvő, szorgalmas vagy és az átlagodat a tudásodra kapod, nem arra, hogy ilyen jól tudsz puskázni, akkor nem három műszakos gyári munkás leszel, vagy legalábbis előbb-utóbb feljebb jutsz.


Azt viszont szomorúan olvasom, hogy több dologba belefogtál, de meguntad és abbahagytad. A tehetség fele annyira se fontos, mint a szorgalom, kitartás és a befektetett erőfeszítés. Ha jó eredményt érsz el, az nem a tehetséged, a veleszületett képességed miatt van, hanem mert erőfeszítést tettél.


Javaslom, hogy keress fel egy pályaválasztási tanácsadó intézetet, ott segíteni fognak, hogy milyen irányban próbálj orientálódni.

2015. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok h.lye csak idegesít hogy szinte mindenki okosabb, jobb, ügyesebb nálam.

A suliba volt pályaválasztás tanácsadás 2-szer. Előszőr kérdőív alapján csoportokra bontottak minket de olyan szakmát ajánlottak ami nem fizet túl jól, azután jött egy nő aki lebeszélte a lány osztálytársamat hogy rendőr legyen mert az fiús munka :(

2015. máj. 13. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Az van szerintem hogy a tanulmányi eredményeid szerintem is jók. Viszont a többi dologban szerintem azért nem érsz el sikereket mert csak kipróbálgatod őket. Írtad hogy próbáltál focit, kézilabdát meg miegymást. De csak kipróbáltad. Nyilván a többiekhez hasonlítottad magad akik egy ideje már csinálták. Mit gondolsz ki lesz a jobb, akinek sok akár éves tapasztalata van, vagy aki beugrott egy hónapra vagy többre. Hangszernél ugyanez. Egy barátom 7 év hangszertanulás után ért el eredményeket. Addig semmit, utána pedig bekerült egy nagyon jó bandába és éli az életet. Csak kitartóan kell csinálni és gyakorolni. Szerintem ez veled a baj. Akikkel összehasonlítod magad azok nem kipróbálnak dolgokat, hanem 1 vagy 2 dolgot csinálnak folyamatosan és abban eredményeket is érnek el. Én a helyedben újra elkezdenék pár dolgot és azokat csinálnám akár jól megy, akár nem. Idővel úgy is jól fog menni.
2015. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!