Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent a férfias nő és a...

Mit jelent a férfias nő és a nőies férfi?

Figyelt kérdés
A napokban rengetegszer olvastam, hogy napjainkban a nők elférfiasodnak, a férfiak pedig elnőiesednek. Ez meg mégis mit jelent? Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy a dolgozó, karrierista nő férfiasnak számít (én ezzel nem értek egyet), de a pasiknál? Hogyan nőiesedik el egy férfi? Én nem ismerek ilyet.
2015. dec. 30. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. az érzékeny művész, a babával otthon maradó apuka, a külsejére különösen kényes piperkőc, de az alárendelődő papucsférj is nőies, stb. Bármilyen férfi, akinek sok olyan jellemzője van, ami a hagyományos felfogás szerint nőies.
2015. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az érzékeny művész és az otthonmaradó apuka nőiesnek számít? Ez nekem új :D Most komolyan ezt kell érteni alatta? Miért lenne nőies egy férfi, aki otthon van a saját gyerekével? Jaj... Ha ez igaz, akkor nagyon gáz ez az egész, meg aki ezt hajtogatja (itt most nem rád gondolok, válaszadó).


Köszönöm a válaszod!

2015. dec. 30. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érzékenység (az érzelmek kifinomult érzékelése és kezelése), az utódokról való gondoskodás, a családi fészek megteremtése, ezek is hagyományosan női jellemzőnek számítanak.


Igazából még örülök is neki, hogy értetlenül állsz felette, mert azt jelenti, egyre többen képesek függetleníteni magukat a régi, kőbe vésett szerepektől.

2015. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az öltözködés nagyon árulkodó, vagy pl. a nők inkább nadrágot hordanak, mint szoknyát, felnyírják a hajukat, a srácok hajvasalóval kiegyenesítik a hajukat, a lányok úgy viselkednek, olyan alpárian, mint pl. egyes fiúk, a részegség is egyfajta férfiasság, de egyre több lány is csinálja, manapság már a nők is kezdeményeznek párkapcsolatot, pedig a kezdeményezés a férfiak dolga, egyes nők nem tanulnak meg főzni, sok lány száját szappannal kéne kimosni, mert úgy beszélnek mint a kocsisok..stb.
2015. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es, ha neked lecsökken egy nő vagy egy férfi értéke ezen dolgok miatt, akkor az a te bajod. Bizony, olyan világban élünk, ahol mindenki megengedheti magának a káromkodást, vagy egy berúgást, nem csak a férfiak, és férfiak is vasalhatják a hajukat, nem csak a nők. És nem arra akarok kilyukadni, hogy az alpáriság jó, meg a férfiak is húzzanak szoknyát, mert ilyenkor ilyen válaszok jönnek...


Ajj, hát miért nem végzik ki őket nyilvánosan? Régen jobb volt a világ.

Részemről a szappanos szájmosás másért járna :D


Hu, én valami komolyabbra gondoltam nőies férfiak és férfias nők alatt, holott ez csak rosszindulatú megbélyegzés 21. századi emberekre. Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 30. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, még kihagytam, hogy az igazi férfi szőrös, és nem csupasz csiga. Ez is azért nőies vonás, mivel a nők szőrtelenítenek.


Igen, egy nő azért ne káromkodjon és ne igya le magát a sárga földig. Ezek nőietlenek, vagy szerinted, nem? Egy nő, káromkodjon akkor szerinted orrba-szájba, okkádja tele az utcát minden hétvégi buli után, ugye? De gusztusos.


Egy igazi férfi pedig nem fogja vasalni a haját, ez egy beteges 21. századi tinip..csök szokása Amerikából.

2015. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi férfi nem vonja kétségbe a férfiasságát olyan apróságok miatt, hogy mások mit gondolnak a hajviseletéről.
2015. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Haha, direkt értesz félre? Nem olvastál figyelmesen szerintem, mert leírtam, hogy az alpáriság nem jó.


Részemről azt gondolom, hogy a káromkodásnak fontos szerepe van az életben, persze csak mértékkel, jókor jó helyen. Na de a lényeg az, hogy nem csak nők szájából gáz az alpáriság, hanem a férfiakéból is. A sárgaföldes részegedés szintén így van, szánalmas a részeg nő és a részeg férfi is (azért ne legyünk álszentek, fiatalon azért jó volt egyszer-kétszer berúgni a barátokkal). Egy férfi nem lesz férfiasabb, ha káromkodik meg iszákos :D Elárulom, még a mellszőre sem teszi alfává. Hujuj, még messzebb megyek, egy nő úgyis lehet jó nő, ha nem gyantázza halálra magát.

Ha te eddig ebben a hitben éltél, az nagyon szomorú és részvétem.

2015. dec. 30. 21:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem egyszer is megkérdeznének, hogy mit tartok "férfiasnak" és "nőiesnek", nem tudnék rá válaszolni. Egyszerűen nem tudom értelmezni ezt a két szót, mert nem kötök tevékenységeket, foglalkozásokat, tulajdonságokat a női és férfi nemhez.

Azok az emberek használják ezeket a "napjainkban a nők elférfiasodnak, a férfiak pedig elnőiesednek" dolgot, akiknek van egy konkrét elképzelésük a két nemről, és nem tudják megérteni/elfogadni azokat a személyeket, akik nem az ő elképzelései szerint cselekednek. Egy-két eset miatt már egyből megy is az általánosítás. #Jaj.


És hogy mi a jelentése ezen "lázadók megnevezésének"?

Pontosan semmi. Nincs konkrét fogalma.


Minden embernek más az értékrendje, és ez alapján nevezi meg ezeket az embereket.

Sokaknak már onnan számít a "férfias nő", aki nem tud főzni, vagy rövid a haja, vagy ki tudja mi. Valaki szerint csak az számít annak, aki jobban szereti a kéket a lilánál. A további példák száma végtelen.

Van aki szerint már az is szégyenletes, ha egy férfi (sokat, vagy egyáltalán) foglalkozik a gyermekével.


Van akitől megkapom, hogy "Mi az, hogy 13 éves LÁNY létedre nem érdekel a főzés/sütés? Nem baj, majd később rájössz, hogy egy igazi jó háztartásban a nők dolga ez, az, ne képzeld, hogy egy normális férfi egyszer is fakanalat fog a kezébe".

Számomra ez a teljesen WTF kategória. Mert nekem más az értékrendem. (Amúgy az ilyen hegyi beszédek alatt mindig gúnyt űzők belőlük magamban, így nem nagyon visel meg.)

2015. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk főzni én sem szeretek, de a párom pl igen, szóval mi is lassan nemet cserélünk :D

A főzés engem cseppet sem szórakoztat, csak a temérdek pocsékba ment időt és a koszos edényeket látom benne. Na de ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák.

Húszas éveim közepén járok, és most már engem sem azzal izélgetnek, hogy milyen háziasszony vagyok már, hanem hogy mikor lesz kisbaba, mert babázni akarnak. A nyomásnak sosem lesz vége szerintem, de amíg azt csinálod, ami jólesik, addig nagyon jó életed lesz. Más véleménye nem számít, ha nem érdekel a főzés, akkor nem érdekel. Kész :D

2015. dec. 31. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!