Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha napközben esik a hó, el se...

Ha napközben esik a hó, el se menjek dolgozni?

Figyelt kérdés

[link]


Elég elméleti jellegű a dolog, és kicsi a valószínűsége, de amikor ezt elolvastam, egyből ez jutott eszembe.

Tegyük fel, reggel még semmi, aztán elkezd esni a hó 10 körül, délután 4-re már hatalmas, és csúszik.

Ha valaki elcsúszik rajta, mert nincs eltakarítva, akkor én leszek elővéve. Vagy ilyenkor ott kellene hagynia az embernek csapot-papot, lelépni a munkahelyéről, hogy a háza elől eltolja a havat?


2016. jan. 6. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Most erre mit lehet mondani.

Egy közepes méretű városban lakom.

Ami tiszta: a nagyobb utak, ahogy kijárja a sok autó, a járdák, ahol a lakók letisztítják.

Ami az önkormányzat része lenne, az életveszélyes. Max. a buszmegállókban takaríttatják el a közmunkásokkal. De azon kívül jégpálya van. Kisebb utakon is csak gyűlik és fagy rá az újabb és újabb réteg.

Akkor nem hiszem, hogy elvárható, hogy te otthon ülj egész nap és takarítsd a havat :)

2016. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd ki a főnököd véleményét. Hidd el az arcára lesz írva, hogy mit gondol. Vele értek egyet.
2016. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel takarítasz, aztán amikor hazaérsz értelemszerűen.
2016. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Hihetetlen amúgy, régen is esett a hó, seggre is estek az emberek még se ríttak. Úgy látszik olyan szinten butulnak a népek, hogy már azt is hajlamosak elfelejteni, hogy a hó meg a jég csúszik :)
2016. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem ezt a nyivákolást ami mostanában folyik.

Anno mi volt, hogy térdig érő hóban mentünk reggel iskolába, anyámék melózni, mert reggel 7-re még nem tolták le az utat, meg volt, hogy este is úgy jöttünk haza. Ez kb 15 éve volt, szóval nem az őskorban. Most meg mindenki sír ha 25 foknál melegebb van, ha 5 foknál hidegebb, ha meg esik a hó télen, akkor világvégére készül mindenki.

Reggel letakarítod a havat, meg ha hazaérsz, akkor is és ennyi. Nem kell túlbonyolítani!

2016. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos a "nyivákolás".

Semmi bajom a hóval. Az nem gond. Pláne a térdig érő :) az nem csúszik.

De a tükörjég, vagy hogy az egymásra fagyott havat, jeget nem takarítják el, az nem normális.

Miközben téged köteleznek, hogy takarítsd el a környezetedben.

Ebben az időben egy idősebb ember simán összetöri magát, ha csak a sarki boltig is akar eljutni.

2016. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nemcso válasza:
Ha napközben dolgozol, elég reggel és a munkából hazaérve takarítanod a járdát, ha kell.
2016. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11:07...Igazad van, és nem kell ehhez idős embernek sem lenni. Gyerekként nem egyszer vágódtunk seggre ilyenek miatt. Tipikusan megvoltak azok, akik szartak arra hogy letakarítsák, le lett taposva, lefagyott, még ráesett, és csúszott mint a baj.


A kérdezőnek meg kiforgatni sem kell a dolgot hogy "rohanjak haza lapátolni", de értelemszerűen reggel-este mindenkinek illene ellapátolni a havat.

2016. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Úgy látszik ezzel a butulásos megjegyzésemmel pár embernek az elevenére tapintottam azért kaptam 0%-ot :)
2016. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!