Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy aki...

Csak én látom úgy, hogy aki sokgyerekes családból származik az hátránnyal indul az életben?

Figyelt kérdés

Ismerek sokféle családot.Azt tapasztaltam,hogy ahol 1 vagy maximum 2 gyereket vállaltak,ott a gyerekeknek később jobb életük lesz.A szüleik képesek biztosítani egy megfelelő indítási alapot az életben.

Vannak,akiknek pénzt adnak lakásalapra,vagy akár lakást is vesznek.

Még,ahol sok gyerek volt,ott a gyerekek mind albérletben tengődnek,vagy hitelt vesznek fel,vagy rosszabb esetben elköltözni sem tudnak otthonról.


Szerintem ez a nagycsaládok támogatása csak a szülőknek jó,hiszem ők így rengetegen kedvezményt kapnak az életük indulásakor,viszont a gyerekek később megszívják ennek a következményeit.


És az is elkeserítő,hogy ehhez az állam tovább asszisztál.

Most is sok pénzt adnak 3 gyerekért,de a gyerekek jövőjére nem gondolnak,csakhogy a szülők ingyen lakáshoz jutnak.


2016. jan. 7. 09:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ma 1 gyerek felnevelése is komoly anyagi kihívás.

Én biztos nem fogom a saját gyerekem életét megnehezíteni azért,hogy én most előnyhöz jussak.

2016. jan. 7. 09:55
 2/15 anonim válasza:

Ez így van.

Meg a falusiak is.

Erről ennyit.

2016. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg fordítva. Egy gyerekként anno nem kaptam ingyen étkezést az iskolában mert nem voltunk nagycsaládosok. De ezért még ingyen tankönyvet sem kaptam. Szocpolt sem, igaz nem is akartunk. És még a további iskolai éveim alatt a többgyerekes családoknak kellett ünnepséget tartani és ajándékot venni. Ja, és semmilyen kedvezményben nem részesültem soha, sehol. Így nem tudom mennyire hátrány egy többgyerekes családból indulni, de egykeként sem könnyű hidd el.
2016. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én a gyerekek felnőtt életére gondolok,nem az iskolás(18 év alatti oktatás).


Hidd el sok egykét ismertem,akik teljes áru menzát fizettek,de még így is tellett a szülőknek arra,hogy folyton új ruhát vegyenek neki.


Az úgymond előnyöket csak addig élvezik,amíg diákok.

Aztán a felsőoktatás már más tészta.

Hidd el,nem minden 3 gyerekes kap meg kedvezményeket.Nekem volt olyan osztálytársam,akinek 3 testtvére volt,az apja tartósan beteg volt,és pár 100 Ft-tal meghaladták a szegénységi küszöböt,így nem kapott kollégiumi férőhelyet az egyetemen.


Még,aki egyke,annak a szülei simán kipengették az albérletet is a gyereknek.

2016. jan. 7. 10:01
 5/15 anonim válasza:
Csak te.
2016. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,hogy ezek a kedvezmények is elsősorban a szülőknek kedveznek.Az ő életüket könnyíti meg.

Lásd szocpol,vagy most is ez a 10 milliós támogatás.

Én már most tudom,hogy soha nem tudnék 3 gyereket normálisan felnevelni ilyen viszonyok között.

Szóval lehet az én életem könnyebb lenne,de a gyerekeimmel csesznék ki.

2016. jan. 7. 10:05
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen,az is hátrány ha valaki faluból vagy vidékről származik.


Nem mindegy,hogy valaki egy budai 3 szobás,kertes lakásba születik.

Vagy egy szabolcsi,borsodi vagy nógrádi kis falu 3 szobás,kertes lakásába.

2016. jan. 7. 10:07
 8/15 anonim válasza:

Szánalmas, hogy két dolgozó átlagember magát alig bírja eltartani, nem hogy még a gyerekeiket, erre segélyezik őket fizetésemelés helyett.

Pláne egy olyan országban, ahol állítólag semmire nincsen pénz, ezért évente bevezetnek 10 új adót, hogy legyen és ezzel újra és újra pénzt vonnak el az amúgy is szegény emberektől, erre meg kiderül, hogy mégis csak van pénz.

2016. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Kérdező, mégis mit vársz? Az állam kövezze ki a gyerek útját a bölcsőtől a sírig vagy mi??
2016. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem,nem azt várom.

Pont ez lenne a lényeg,hogy aki sok gyereket akar,az dolgozzon meg érte,mutasson fel valamit!

Ne úgy álljon hozzá,hogy a semmire vállal sok gyereket,és akkor majd mennyi juttatást megkap.


Azt várom,hogy az állam(ugye elvileg okos emberek irányítják),ne segédkezzenek ahhoz,hogy emberek a nyomorba taszítsák önmagukat vagy a gyerekeiket.

Tehát,aki 1 gyereket sem tud felnevelni,annak ne adjanak lehetőséget 3 vagy több gyerek nevelésére.

2016. jan. 7. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!