Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tudok jelentkezni a magyar...

Ki tudok jelentkezni a magyar állandó lakcímemről? És ha igen, akkor milyen hátránnyal/előnnyel jár?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok és egyedülálló. Jelenleg Magyarországon a szüleim lakásába vagyok bejelentkezve. (Ez az állandó lakcímem.) A 2014-es évben (januártól december elejéig) az USA-ban dolgoztam és van ottani lakcímem is. Nem vagyok amerikai állampolgár és nincs zöld kártyám sem, de amerikai jogosítványom az van.

2015 február elején megyek vissza Amerikába és szeretnék kijelentkezni a magyar állandó lakcímemről. Van egy kis adótatozásom amit minél előbb rendezni szeretnék és részben ezért megyek vissza Amerikába dolgozni.

A magyar állandó lakcímemről viszont ki szeretnék jelentkezni, hogy a szüleimet se a NAV, se pedig bármilyen követeléskezelő cég ne háborgassa.

Ki tudok jelentkezni a magyar lakcímemről úgy, hogy nem adok meg semmilyen magyarországi lakcímet? Vagy le kell adnom az amerikait?

Ha ki tudok jelentkezni itthonról, akkor az milyen következményekkel jár? Mik az előnyök és a hátrányok?

Ha nem tudok teljesen kijelentkezni Magyarországról, akkor ideiglenes lakcímet vagy tartózkodási helyet megadhatok az állandó lakcímem helyett?



2014. dec. 27. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy ki tudsz jelentkezni, azzal az indokkal. külföldre költöztel. Voszont elveszik a szemelyid es csak utleveled marad.
2014. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

%%%%%Van egy kis adótatozásom amit minél előbb rendezni szeretnék és részben ezért megyek vissza Amerikába dolgozni.

A magyar állandó lakcímemről viszont ki szeretnék jelentkezni, hogy a szüleimet se a NAV, se pedig bármilyen követeléskezelő cég ne háborgassa.

%%%%%%


a lakcímen tartózkodás és bejelentkezés, nem jelent semmiféle tulajdonszerzést és nem is lehet feltételezni sem az ingatlanon és a benne levő tárgyakon sem.


a tulajdonos nyilatkozata ellenére nem feltételezheti semmilyen hatóság, hogy az ingatlanomban vagy abban levő tárgyak az adósé lennének. ha megteszi, viaszperrel és kárterítésél kell élni. Már nem teszik meg egyébként, legfeljebb az elmaradott országrészekben,ahol még feudalizmus van. BAZ, NYÍR, DEBR

2014. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ki lehet jelentkezni egyébként és az se kell megmondani hová költözöl, még akkor se ha megkérdezik


oda kell menni a népesség- nyilvántartatási irodába, ott kijelentkezel


elmész a nav hoz ott is megteszed


elmész a TB-hez ott is megteszed és kész



egyszerűbb, ha ügyfélkapun intézed az egészet



a másik megoldás, hogy nyilatkozol, hogy hajléktalan vagy és akkor kapsz egy üres lakcímkártyát, amin nincs cím, csak település


ha nincs eljárás ellened és nem akarsz dolgozni, semmi gond vele

2014. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amúgy se a követeléskezelők fogják a behajtási kísérletet megtenni, hanem a nav behajtási brigádja, aki ki fog menni a lakcímre, arra a címre, ami az iratokban van


kimennek és elmennek és a behajtás eredménytelen, aztán 5 teljes és és elévül

2014. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
persze csak akkor, ha 5 évig nem tudnak behajtani rajtad semmit
2014. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ugy
2014. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2002 júniusban külföldre költöztem. Augusztusban hazajöttem nyaralni, be mentem a polgármesteri hivatalba, kijelentkeztem az állandó lakcímemről. Az indok külföldi letelepedés volt. Személyimet leadtam, töröltek a lakcímnyilvántartásból, visszamenőlegesen is.
2015. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!