Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elítélendő, ha egy nő...

Miért elítélendő, ha egy nő azt szeretné, hogy eltartsák?

Figyelt kérdés

Ha nincs igénye 8 órában (vagy többen) robotolni valahol, hanem inkább szeretne önmegvalósítani (van, akinek ez pont nem a munkában merül ki), hanem inkább dolgozna 4 órában, és a saját szükségleteire keresne csak, vagy dolgozna otthonról, esetleg hobbimunka.


Mi ezzel a baj?


2016. jan. 10. 23:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

Mert az "eltartás" valahol manapság azt jelenti, hogy élősködsz a másik pénzén. És azért robotoljon a másik hogy neked jó legyen.


El kéne dönteni, hogy egyenjogúság van, a nő is dolgozik és nem tartják el, vagy otthon marad, de akkor neveli a gyereket és rendben tartja a házat, meg vacsorával vár otthon. Mindkettő szélsőséges példa, és szerintem van arany középút.


Amúgy a kérdés nekem elég paradoxonnak tűnik mert azt írja "saját szükségleteire keresne csak". Részemről a saját szükséglet azt jelenti hogy fizeti a kajáját, rezsi részét, és kiadásait...innentől meg nem eltartott.


De ha a szükséglet azt jelenti hogy shopping meg smink, akkor meg gyakorlatilag csak szimplán prostituálttá válik, akit eltartanak szexért cserébe.

2016. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

Semmi nem elítélendő, ami két ember között történik és amivel nem bántanak másokat.

Ezt kéne észben tartani a sok ítélkező, nagypofájú semmitérő riherongynak (bocsi).


A kérdésben szereplő hölgy ráadásul nem is "ingyenélő", hanem dolgozik, vagy otthonról, vagy kevesebb órában, de dolgozik. Ha ehhez talál partnert, aki hasonlóan gondolkozik, akkor szerintem ezzel nincs semmi probléma.

2016. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%

a férfiak közöt is böven van olyan aki a fizikai fölényével visszaélve a nökön a gyerekein az idős szülein élösködik

de nekik mindig meg volt a lehetőségük hogy dolgozanak

de nök évszázadokon keresztűl ingyen rabszolga munkába voltak kényszeritve

mikor elméletben van lehetőség arra hogy egy nő is pénzt kapjon a munkáért ne adják el egyes nök magukat rabszolgának

2016. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

"Mert az "eltartás" valahol manapság azt jelenti, hogy élősködsz a másik pénzén."


Azert arra felhivnam a figyelmet, hogy hazassagban nincs olyan hogy a "masik penze".


Minden jovedelem kozos. Igy aztan ha a hazastarsak abban egyeznek meg hogy a no nem dolgozik (akarmilyen okbol) akkor sem a "mas penzen" log, hanem a sajatjan.


En azt nem ertem hogy miert kelt ez a kerdes ekkora indulatokat. Nyugaton egy teljesen bevett csaladi forma hogy apu dolgozik, anyu meg otthon van es a csaladrol gondoskodik, esetleg reszmunkaidoben dolgozik valamit.


Egyszeruen fel nem foghatom ezt a magas szintu gyulolkodest, hacsak nem az irigyseg hajtja.

2016. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem mindegy, hogy teljesen eltartatja magát, vagy azért éppen belead annyit, hogy kis segítséggel akár magára is elég lenne....

Sok mindentől függ.

Én például 6 órában szeretnék dolgozni. 2 gyermekünk van, az egyik 5.5 éves, a másik 1 éves múlt. Jelenleg 5 órában dolgozok, mint takarítónő, szeretnék irodai munkát kapni (most ezért próbálok is tenni) és 6 órában dolgozni. Azért, hogy jusson idő a gyerekekre, a háztartásra. Külföldön élünk. Sajnos iskolakezdésig 4 éves korig minimum- ha betölti szeptember 1 előtt- nem ingyenes a bölcsöde, óvoda. Valamint csak 9-15-ig van iskolában, aztán megint fizetni kell a felügyeletéért. Ezért is akarok max 6 órában dolgozni, hogy ne kelljen olyan sokat fizetni a gyerekfelügyeletre, másrészt foglalkozni szeretnék vele. Szerencsére az első iskolai évében tudtam is vele foglalkozni sokat, mert itthon voltam 1 évig a második gyerekkel, most meg szerencsém van, mert mire jön haza, már itthon vagyok, tudok vele foglalkozni. Nagyon szépen halad az iskolában, de ha 4-5-ig dolgoznék, nem lenne rá időm. Tehát ez az egyik okom arra, hogy csak 6 órában szeretnék dolgozni. A másik, hogy nem akarok kiégni. Ha 8 órában dolgoznék, a gyereket el kéne látnom, meg még a háztartást....hát gyorsan pszichológusnál kötnék ki. Persze a párok osszák meg a feladatokat meg minden, de azért javarészt a nő szokta intézni a háztartást, a gyereket, meg még minden intézni valót emellé: számlák befizetése, telefonálások hivatalos ügyekben stb...Ezt 8 órás munka mellett én nem bírnám..vagyis most, ha hirtelen csak így tudnék előrejutni, ideiglenesen bevállalnám, de nem hosszútávon.

Jelenleg mondhatjuk, hogy egy kicsit eltart a párom, mert az én keresetem kevesebb, viszont cserébe az egyéb dolgokat ellátom...abban pedig én "tartom el".

De pl amit tesóm csinál, hogy otthon ül, nem végzi el a háztartást, nem látja el rendesen a gyerekeket és még panaszkodik...na az szerintem már undorító. Az ilyet nevezem én eltartottnak.

De ha valaki 4-6 órában dolgozna és emellett egyéb juttatásokat nyújtana a másik fél számára, az más kérdés.

Egyébként én is önmegvalósítás céljából szeretnék 6 órában irodában dolgozni...emellett szeretném, ha a férjem is meg tudná valósítani az álmait.

Mi az az álom, amit szeretnél megvalósítani, és ami nem engedi, hogy dolgozz? Nyújt ez valamiféle pozitívumot a párodnak is? Ha már egyszer ebből nem tudsz megélni, legalább legyen neki is hasznos. Ne csak az, hogy téged boldognak lát. Ő is nyerjen a dologból, vagy neki is add meg a hasonló lehetőséget.

2016. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Hát persze!

A pasas kidolgozza a belét miközben az asszony otthon lébecol, és megvalósítja önmagát...

...a postással!

2016. jan. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem attól is függ, hogy mi az az "önmegvalósítás" . Ha a sima lustaság, akkor ne csodálkozz, hogy elítélnek.


Egyik ismerős anyukájának pl a gyereknevelés volt. 8-an testvérek és ő ebben teljesedett ki, így ő értelemszerűen nem járt dolgozni, de azért kemény meló lehetett annyi gyerekkel...


Amúgy meg önmegvalósító ötletedet szerintem munkává lehet változtatni. Ha csak a sminkelésnek, szépségápolásnak élsz, akkor lehetsz pl sminkes vagy kozmetikus. Ha az állatokat imádod, akkor lehet velük dolgozni. Ismerek olyan embert is, aki önkéntes volt ilyen helyeken, aztán felvették. Persze nem álomfizu, de imádja (és máris nem eltartott). Ha ékszereket készítesz azokat el lehet adni a neten, ha tényleg ügyes vagy. Nem kötelező beállni a gyártósorra 3 műszakban, de ahhoz vagy tanulni kell, vagy tehetségesnek/kreatívnak lenni. Senkinek sincs igénye robotolni, csak ugye azért tenni is kell, hogy jobb legyen. Egyesek jelenleg abból is pénzt csinálnak hogy nyomon követik az összes idióta sorozatot és blogot vezetnek róluk...


Mindenből lehet pénzt csinálni, csak elszántság és tehetség kérdése, arra viszont nehezen látok mentséget, hogy eltartatja magát valaki, hogy lóbálhassa a lábát. Nem fair a másikkal szemben és elég buta lépés is. Kiszolgáltatottá válsz, egyáltalán hogy tudsz összeveszni úgy őszintén minden érzésedet feltárva valakivel, akitől anyagilag függsz? Oda süllyedsz, mint amikor anyukád nem engedett el valahova 16 évesen, azzal a különbséggel, hogy gyereket intézetbe nem szokás adni, de a válási statisztika 50%.

2016. jan. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
70%

Én sem dolgozom, tehát jöhetnek a leszólások, itt nem egy ritka dolog :)

A férjem dolgozik egyedül, én otthon vagyok a gyerekekkel, vezetem a háztartást, rendezgetem a telket, és nem is lehetnénk ennél boldogabbak, sok időt tudunk együtt tölteni, számunkra ez a normális.

2016. jan. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el, amíg szabad akaratból és döntésből történik mindkét fél részéről.


Csak az a baj, hogy az eltartott nők sokszor nincsenek azzal tisztában, hogy valamit valamiért és egy gazdag férfi, akinek van annyi pénze, hogy megengedhessen magának egy eltartott nőt, az nem úgy fog gondolkodni, hogy majd hagyja a tüncibogarat önmegvalósítani, hanem ő dönt. A nő meg vagy alkalmazkodik hozzá, vagy repül és jön egy másik, mert ilyen férfiaknál* sorban állnak.


* feltételezve, hogy az illető nem Quasimodo és a személyiségével sincsenek súlyos problémák, tehát olyan illető, aki amúgy is tetszene a nőnek csak még mellé sok pénze is van.


Ha a pénz mellett másban hiányossága van, akkor az szokott a probléma lenni, hogy a nő egy idő után hűtlen lesz mert rossz lesz a szex ha egyáltalán megmarad.


Ha pedig a nő tényleg egy különleges nő, akibe egy ilyen férfi annyira beleszeret, hogy hagyja őt önmegvalósítani amellett, hogy eltartja, akkor az a nő meg is érdemli. De ilyen nő kevés van, mert ehhez nem csak külsőleg kell kiválónak lenni, hanem belsőleg is.

2016. jan. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Én is szívesen lennék eltartott - elméletben. De amúgy meg sose tudnám megszokni, hogy egy pasitól ennyire függjek. Pedig jó volna nagyon. Van egy kislányunk, még 1 év és óvodába fog járni. Nekem dolgoznom kell. Szerettem a munkámat, bár az utóbbi években sok minden rosszabb lett főnök- és kollégaváltások miatt, még mindig nem a munkával van bajom. Hanem azzal, hogy így, hogy itthon vagyok a picivel, így is teljes napomat kitölti a háztartás, főzés, takarítás, mosás. Kislányom velem együtt ügyködik, igyekszem őt gyerekek, emberek közé vinni, de a házimunkától már most is azt érzem, hogy kevés idő jut rá. Én pelenkázok, etetek, én viszem őt főként sétálni, de játszani már inkább az apjának van ideje vele, én azalatt is csak a háztartást csinálom, amit a kicsi mellett nem tudtam elvégezni. Már most az bánt, hogy ha óvodába megy, én meg dolgozni fogok, semmi időm nem jut majd rá. Hazajövünk, neki kell állnom főzni, mosni... Épp elég program estére. Hogyan fogok én akkor együtt lenni vele??? Azt se tudom, hogyan fogjuk megoldani az óvodába menést és jövést. Nincs segítségem a férjemen kívül. Valószínű én viszem majd reggel oviba, és férjem megy érte, de lehetnek olyan napok, amikor nekem kéne. Hogy oldom meg ezt 9-17 h-ig vagy 10-18 h-ig dolgozva? Én nem akarom azt az életet, ahol úgy kell nyalnom a főnöknek, csak hogy elmehessek a saját gyerekemért az óvodába. Én együtt akarok lenni a családommal, akkor amikor nekik szükségük van rám. Élni akarok és nem reggeltől éjfélig robotolni! Most is azt teszem, nem állok meg egész nap, de legalább jut időm megszeretgetni a gyereket, a kutyát, a férjemet is egy picit. Szegény robotoló férjem tutira nem fog soha megfőzni helyettem, az a kiváltság marad nekem, aki ugyanannyit ledolgoztam mint ő.
2016. jan. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!