Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a kávéról leszokni?

Hogyan tudnék a kávéról leszokni?

Figyelt kérdés

Előzetesen:


22 éves fiú vagyok, és NEM iszom sok kávét, nem ezzel van a gondom. Ébredés után szoktam fél dl kávét meginni 2dl tejjel, és délután szoktam még ugyanennyit meginni, így összesen 1 nap 1dl kávét iszom.


A probléma az, hogy délután KELL innom azt a kevés kávét ahhoz, hogy elevennek érezzem magam, illetve azért kell még, mert "csak". Nem tudom körülírni, mivel hozzászoktam, ezért a napi rutinommá vált.


Tudom hogy ez az adag rendkívül kevés, de utálok valaminek a függője lenni, és szeretnék leszokni a délutáni kávéról. Nem tudom, hogy van-e valami amit tudnék "helyette" inni, mert jelenleg azt sem tudom, egyáltalán az elevenség miatt kívánom-e, vagy csak szimplán az íze miatt.


Tudtok valamit, aminek a kávéhoz "hasonló" íze van?


2016. jan. 14. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Koffein mentes kávé?
2016. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazság szerint eleinte csak helyettesíteni, később pedig megválni akarok tőle. Mert a lényege az egésznek az lenne, hogy ne valami helyett igyak valamit, ami később szintén szükséges lesz.
2016. jan. 14. 19:53
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a koffeinmentes kávé. A cikóriás pótkávék ( Inka, Maci) elég gázok.
2016. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg hülyeség, hogy zavar egy napi rutin, csak azért, mert rutin. Ez nem függés, csak szokás!
2016. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Na de onnantól kezdve, hogy nem tudsz ettől a rutintól szabadulni..
2016. jan. 14. 19:58
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy fogod magad, és holnaptól nem iszod. Különben nem fogsz leszokni róla.


Az nem működik, hogy "le akarok szokni róla", csak hogy elmondhassam, hogy leszoktam, közben meg ugyanúgy kávézgatni szeretnék, és valójában eszem ágában abbahagyni. El kell jutni odáig gondolatban, hogy ne "leszokni akarjál" hanem "nem inni". Másképp nem megy.


Amikor álmos az ember, akkor pedig aludjon. Azt azért jelzi a szervezet, mert kell neki. Ostoba világban élünk, mesterségesen telerakják az ember napját holtfelesleges szxrokkal, alvásra meg nincs idő. Ez hiba. Elhiszem, hogy nem tudsz ebből holnaputánra kitörni, de hosszútávon be kéne tervezni a 8-9 óra alvást is az életviteledbe. De ha 10 kell hát akkor 10-et. Azt majd a szervezet jobban tudja, mint ez a túlpörgött idióta világ.

2016. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyum így szokott le a kávéról: A sima koffeines kávét fokozatosan cserélte le mentesre. Vagyis ha eddig 5 kiskanállal főztél koffeinest akkor ezután pár napig/hétig 4 koffeinest+1 menteset főzz, utána 3 ilyen+2 olyan, stb. Így lassan leszoksz a koffeinről. Ha pedig már nem vagy függő felé akkor könnyebb elhagyni a rituálét is, vagy változtatni rajta.
2016. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én is szeretem a kávé ízét, és én is a koffeinmentes trükköt vetem be. eleve a reggeli kávéba egy kanál rendes kávét teszek,a többi koffeinmentes. igazából ez is felébreszt. szerintem koffeinmenteset nyugodtan ihatsz kettőt, de olyat kéne venni, amiből nem vegyszerrel oldják ki a koffeint.
2016. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A koffeinmentes kávénak valóban ugyanolyan íze van, mint a koffeinesnek?
2016. jan. 14. 20:55
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Na először is, ha 2-3 napig nem kávézol egyáltalán akkor a koffein teljesen elhagyja a szervezetedet, és többet nem fogod kívánni. Eleinte nagyon rossz, de százból százszor megszünteti a fizikai függőséget.

Másik, amit ajánlani is tudok az a normális minőségű zöld tea. Egyrészt nagyon egészséges, másrészt van benne koffein, de annak a negatív hatásait a tealevél semlegesíti. Így tulajdonképpen jót teszel magaddal, és még nem is alszol be. Annyi hogy egy bögrébe kell egy filter, meg nem szabad halálra ízesíteni, főleg a cukorra gondolok. Én tejjel szoktam inni.

Egyébként ha valami durva függőségről le akarsz szokni, akkor szokj le a cukorról. Annál keményebb legális drog nincs.

2016. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!