Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Hogyan tudtatok...

Kismamik! Hogyan tudtatok egyből leszokni a cigiről, kávéról? Hány hetes voltál amikor megtudtad h terhes vagy?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Még teherbe esésem előtt letettem, vagy 3 évvel. Akartam a pici babát, mindennél jobban, és ugye tudjuk, akarat kérdése az egész. Ha fontos neked a gyermeked, le teszed. ha nem, akkor nem. Anyaként meg kell tanulni önzetlenül és felelősségteljesen viselkedni, és nem leszokni, az önzőség és felelőtlenség.
2010. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A cigit letettem az orvosi vizsgálat után,kávéból pedig kevesebbet és gyengébbet ittam.
2010. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én csak tejeskávét ittam előtte, de azt már az első perctől kezdve nem kívánom szerencsére.
2010. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

ez mind akaraterő kérdése volt nálam!én azt hittem,hogy nálam ez nem fog működni és nem leszek elég erős.sokaktól olvastam,hogy a pozi teszt után nem gyújtottak rá többet.Na ez az amiben nem hittem,hogy sikerülhet,bár én is nagyon vágytam a babára.Aztán 6 hetes terhes voltam mikor a teszt pozi lett:)és hát sajnos rágyújtottam önkénytelenül is...adtam magamnak 1 hét ultimátumot a leszokásra, persze már nem egy doboz cigit szívtam ezek után el hanem napi 3 szálat!aztán már 2,1 utána 2 napig napi fél szálat!az egy hetes időt sikerült betartanom leraktam a fránya cigit!a kávéval más volt a helyzet attól megundorodtam arról nem is kellett letenni, egyszerűen ha a párom főzte rosszul voltam.Ha azért tetted föl a kérdést mert te is ebbe a boldog szakaszba léptél,sok sikert és kitartást kívánok üdv 13 hetes kismami!

2010. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A kávézásról(napi 1-2)egyáltalán nem kell leszokni,hogyha a kismamának nem magas a vérnyomása.Persze én sem a mértéktelen és bika-erős kávézásra gondolok.A reggeli kávém nélkül én működésképtelen lennék :) A cigi teljesen más ...
2010. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A kávéról nem kell leszokni!

A cigizést az első babámnál nagyon nehezen viseltem, hogy nem lehet, de hősiesen megálltam. Csak utáltam ha valaki a közelemben rágyújtott, mert én is szerettem volna.

Most a második babánál már nem volt ilyen gond, pozitív teszt után most is azonnal abbahagytam, könnyen ment. Mondjuk én nem voltam soha nagydohányos, 4-5 szál naponta.

2010. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Akarat kérdése az egész.Ha neked fontos a kisbabád egészsége egy percet nem gondolkodnál ezen.Én már teherbe esésem előtt fél évvel letettem a cigit pedig erős dohányos voltam és még így sem biztos,hogy teljesen kiürült a szervezetemből.Egyik percről a másikra sikerült!!Kávét nagyon ritkán szoktam inni inkább akkor ha megkívánom,de ez nincs olyan ártalmas mint a cigi.26 hetes km
2010. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én 6 hetes terhes voltam amikor megtudtam hogy terhes vagyok,aznap már rá se gyujtottam.A kávét nem tudtam abba hagyni mert nagyon alacsony a vérnyomásom és ha nem ittam meg napi 2-t akkor egész nap szédölögtem! Nekem akkor azt mondta a doki hogy ha muszály akkor a kávé maradhat.Annyit változtattam rajt hogy csak reggel ittam meg ha nagyon fájt a fejem akkor délután de általában elég volt a reggeli.ja meg több tejjel ittam!
2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Dohányos vagyis volt dohányos kismamáknak sok C-vitamin kell!

Szedjél Te is napi 1000mg-os C vitamint.

2010. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én 4 hetesen teszteltem kb pozitívat, de még utána 1 hétig napi 2 szálat szívtam, az 5. héttől semmi. Néha hiányzik, de nem annyira vészes mint ahogy gondoltam. Előtte napi fél-1 dobozt szívtam. 26 hetes
2010. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!