Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ausztriában milyen a megélheté...

Ausztriában milyen a megélhetés egy kisvárosban?

Figyelt kérdés
Teszem azt gyári melósként átlagos fizuval. Jobban ki lehet jönni, mint Magyarországon 140k-ból, szintén kisvárosban(kb 70ezer fő)? Mondjuk nem csak a fizetés miatt szeretnék kimenni, hanem sokkal szebb országnak tartom, gyönyörűnek tartom a tájait. Házra szeretnék gyűjteni, tehát a spórolás lenne az első, de ha nagyon tetszene kint, lehet véglegesen maradnék. Mint írtam kisvárosba szeretnék élni, a nagyobbak mint pl Bécs szóba se jöhet, utálom a tömeget. Plussz, ha jól tudom kisvárosban olcsóbbak is az albérletek. Nyelvet 8 évig tanultam, de sajnos csak kicsit tudok beszélni, gyenge alapfok. Persze most újra elkezdtem tanulni, remélem sikerül felhozni legalább erős alapfokra, utána szeretnék nekivágni a dolognak. Amúgy érettségim van meg két szakmám(webmester és műszerész), de szívesebben végeznék egyszerű gyári munkát, vagy akár segéd munkát. Egyszerűen kikapcsolja az agyamat, és ilyenkor érzem felszabadultnak és elégedettnek magam.

2016. jan. 17. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyere ki, mert megéri, de nehogy azt hidd, hogy ér valamit, amit otthon tanultál német. Nem a dialektus miatt, hanem mert egyszerűen semmit nem ér a magyarországi nyelvoktatás. Gyárban nem kell majd sokat beszélned, ahhoz akkor elég lesz majd a tudásod. Gyere ki, jobban jársz! :)
2016. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!