Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban csak egyetemmel...

A mai világban csak egyetemmel fogok tudni érvényesülni? Hátrányban leszek, ha nem fogok menni? 18L

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit csináljak.

Nem akarom elrontani az életem, hisz most nagyon fontos döntés előtt állok.

Viszont, nem akarok 4-5 évet még lehúzni úgy,hogy csak költöm a pénzt, ami amúgy is kevés van szegény anyukámnak, egy olyan szakra járva, amiben vagy kapok majd állást, vagy nem...

Megrémiszt ez a bizonytalanság és a sok idő, amit tétlenül töltenék, úgyértem nem tudnék mellette keresni is.

Igazából olyan egyetemi szak sincs,amit szívesen csinálnék.

Szívem szerint egy kis irodában dolgoznék titkárnőként, mindig is így képzeltem el magam. Amint olvastam, ehhez nem kell egyetem, így arra gondoltam, hogy elvégzek egy ilyen kurzust, amely pontosan 7,5 hónapos, lenne egy diplomám. Közben megtanulnék jobban angolul, letennék egy vizsgát. És aztán kimennénk külföldre,hátha mellém áll a szerencse.

Ennyivel felvennének, vagy muszáj lennie valamilyen slampos egyetemi szaknak mellé?

Mit gondoltok, lehet esélyem ennyivel?


2016. jan. 18. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Diploma? :D 7,5 hónap alatt?

Fiam, az nem diploma...

2016. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Titkárnőnek miért kéne egyetemi szak? Papírokat tologatni meg kávét főzni mindenki tud.
2016. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az ország egyik legnagyobb multijában dolgozok és bizony másfél év alatt hallottam egy-két tönkrement sorsot volt aki tanult, beleölte a pénzt és nem jutott sehova, van aki nem tudta elvégezni stb illetve pályakezdő és nem kell sehova.
2016. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ez manapság nem egészen így van, már 2000 körül járt úgy ismerősöm, hogy minden állásinterjún kifogást emeltek, hogy nem volt felsőfokú végzettsége. Persze, manapság már kissé nagyobbak a követelmények, mint régen voltak. Akár valami önálló feladatmegoldás excelben, akár a kirúgásra váró munkatárs kezelése ésígytovább.


Szerintem, kedves kérdező, mivel nyugaton a színvonal lecsúszott, ma egy főiskolai végzettség ér annyit (a képzést valóságát tekintve), mint régen egy gimnáziumi, így odaki elég kevés esélyed lesz felsőfok nélkül.


Azt nagyon szomorúnak tartom, hogy egy diplomát csak fejfájásnak, pénzkidobásnak, időpocsékolásnak tartod, nem pedig mondjuk valamilyen témához, ami érdekel, eszköznek a jobb megértéshez. De ez csak az én bajom. :D

2016. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor elmesélem az én történetem, hátha segít! :) Lassan 22 éves vagyok (még csak), érettségi után dolgozni kezdtem, mert nem indul az az OKJ-s szak amire szerettem volna menni, az egyetemről a saját hülyeségem miatt lecsúsztam abban az évben, így beálltam dolgozni. Ügyvitelt tanultam, abból is érettségiztem, így a levelezéshez, alap közgázhoz értek, meg tudok gépírni. Tavaly sikerült elhelyezkednem egy irodában, azelőtt kipróbáltam a kereskedelmet és a vendéglátást is, de nem éreztem igazán a magaménak. Őszintén szólva nem igazán tudok alkotni véleményt magáról erről a titkárnői munkakörről, mert ugye ez az első ilyen helyem, de én is így voltam, mint te, hogy mindig is ilyen helyen szerettem volna dolgozni. Nekem nagyon unalmas és monoton... nem egészen így képzeltem! :) Én már most szívesen csinálnék mást, pedig még csak 1 éve vagyok a cégnél. Belátom, hogy nagy butaság volt kihagynom a jelentkezéseket fősulira/egyetemre, mert sokkal többre vihettem volna. Ha akkor nem rontom el, már lenne egy diplomám, nyelvvizsgám és sokkal jobb pozíciót is betölthetnék. Most az a célom, hogy plusz pontokat szerezzek és bekerüljek egyetemre, mert rájöttem, hogy ha érvényesülni szeretnék, sajnos vagy nem, igen is fontos a felsőfokú képesítés! Szóval én azt mondom neked, hogy keress valamit, ami érdekelne, pl. logisztika, tulajdonképpen abban a szakmában is ügyeket intézhetsz vagy pénzügyi vonal esetleg, elhelyezkedhetsz majd mint pénzügyi asszisztens és ha úgy érzed, hogy időpocsékolás lenne, dolgozz mellette! :) Nagyon sok ilyen ismerősöm van, aki levelezőre jár és mellette dolgozik! :) Aztán ha utána is mennél külföldre, egy diplomával plusz nyelvvizsgával megint csak több lehetőséged van elhelyezkedni! :) Ha megint 18-19 éves lehetnék, biztosan így csinálnám!

Remélem valamennyire tudtam segíteni!


21L

2016. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én két diplomával se mentem semmire.
2016. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Utolsó, milyen diplomáid vannak?

2016. jan. 18. 22:06
 8/13 anonim ***** válasza:
gazdasági
2016. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én kiváncsi lennék arra is utolsó hogy milyen fősulira jártál ahol olyan gazdasági diplomát szereztél amivel nem tudtál elhelyezkedni...
2016. jan. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
SZTE
2016. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!