Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol találhatok Pesten jó...

Hol találhatok Pesten jó pszichológust/ pszichiátert, ingyen, vagy viszonylag tűrhető áron praktizálót?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne valakire, akinek őszintén elbeszélhetem a dolgaimat a nélkül, hogy bármi negatív megjegyzést tenne, vagy nem értené. Talán egy pszichológus csak tud tanácsot adni... Már próbálkoztam régebben, de az sajnos nem vált be. Egy ideje már nem voltam, de úgy érzem, nagyon szükségem van rá, mert elég nagy a stressz és nem tudom, hogy viseljem el így.

2016. jan. 19. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos, és pszichiátriai problémákkal foglalkozik, amikre többnyire gyógyszert ír fel. Ilyesmire szerintem nincs szükséged.

Nem derül ki, hány éves vagy, de ha még tanulsz, középiskolában van iskolapszichológus, egyetemen pedig lelki segélyt nyújtó szolgáltatás ingyenesen. Ha egyik sem nyert, akkor irány a házi orvos, tőle meg tudod érdeklődni, hogy van-e lehetőséged ingyenesen pszichológushoz járni, és ha igen, hogy működik a dolog. Ezen kívül ingyenes lelki segély szolgálatokat is felkereshetsz, nézz utána, többféle van, többféle témában, hátha valami épp rád illik (nehéz konkrétan segíteni úgy, hogy még a probléma típusát, területét sem írod le).


Egyébként a pszichológus nem tanácsot ad, úgyhogy lehet, hogy ezért nem vált be a dolog. A pszichológus egy katalizátor maximum, aki röviden leegyszerűsítve segíthet neked abban, hogy bizonyos megküzdési módokat elsajátíts, bizonyos dolgokat elfogadj és túllépj rajtuk.

2016. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Röviden csak így tudom jellemezni a bajomat: de nagyon érzékeny vagyok, s rossz dolgok történtek velem családtagok elvesztése stb) Valamint mindig van bennem egy meg nem értettség, s rosszul bírom a stresszt.
2016. jan. 19. 20:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként egyetemre járok, de a telephelyünkön nincsen pszichológus, s amúgy se merem felvállalni a bajaimat...
2016. jan. 19. 20:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Olyan kéne, ahol nem találkozhatok ismerősökkel.
2016. jan. 19. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Hova jársz egyetemre? Elméletileg kéne lennie olyan lehetőségnek, akihez fordulhatsz. És nyilván erről nem kell tudnia a többieknek sem, köti a szakembereket a titoktartás, meg amúgy sincs abban semmi ciki, ha kiderül rólad, hogy valamiért meglátogattál egy pszichológust, vagy bárki mást.
2016. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!