Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt veletek olyan hogy...

Volt veletek olyan hogy nagyon meg akartatok érteni valamit de úgy éreztétek nem áll össze a teljes kép?

Figyelt kérdés
Az segíthet ha újra elolvasom a könyveket a témában? Nektek mi segített? Ez egy közérthető dolog, tehát nem részecskefizika, én mégis úgy érzem nem látom eléggé a lényeget.

2016. jan. 22. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor volt már. Ha nem sürgős akkor hagyj időt neki. Olvasd el egyszer, ha nem érted, akkor majd egy hét múlva ismét próbáld meg. Ha így se megy akkor kérj külső segítséget.
2016. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Voltam így, és az segített, hogy a továbbtanulás miatt egy olyan iskolába kerültem, ahol kevésbé folyt biorobot képzés, helyette a tanulók képességei, szorgalma és tudása szerint ment az értékelés. Valamint ahol embereknek és nem kiképzendő cselédeknek nézték a tanulókat/hallgatókat.

Milyen különös, de például a budapesti Fasori Gimnáziumból milyen feltűnően sok Nobel-díjas meg más tudós kerül ki, míg más iskolákból meg akár egy sem:

[link]

2016. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok ember abban a tévhitben él, hogy mivel felnőtt, ezért minden a nyelvben használt szót ért, pedig nem, és hogy "ciki" nem tudni szavak jelentését. De szerintem az a ciki, ha nem tudod, mit nem tudsz valójában. Nem mondom, hogy nem értesz valami szót, de ebből áll a szöveg, tehát ha darabjaira akarjuk szedni a problémát, akkor a szó az alap. Tehát:


Nézd meg, hol értetted még teljesen.

Annak a végén, ahol még jó ment, nézd meg, hogy nincs-e valami olyan szó, ami nem teljesen világos. Ez nem mindig idegen vagy bonyolultnak tűnő szó, lehet, hogy csak egy jelentését nem ismered, lehet, hogy csak egy kevés adat hiányzik a teljes megértéshez.


Aztán keresd ki egy jó szótárban. Én az online Wikiszótárt javaslom, mert a Magyar Értelmező egy nagy kalap...


Ha nincs ilyen szó, akkor csinálj rajzot a dologról, hozz rá példákat, nézz hozzá képeket az interneten, vagy nézd meg a való életben, ha lehetséges.

2016. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3mas, ennek pont az ellentétéről van szó, minden részletet értek, csak az egészet nem.
2016. jan. 22. 17:27
 5/6 Blade Bone ***** válasza:
Próbálj meg példákkal helyettesíteni. :)
2016. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
volt, nem is 1x. Aztán évekkel később megértettem, vagy épp megnéztem más szemszögből és úgy állt össze a kép.
2016. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!