Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idejáró 50 körülieknek...

Az idejáró 50 körülieknek tényleg "Amerika" volt kamaszkorukban a vágya?

Figyelt kérdés

Az Ismerős arcok Amerika számáról jutott az eszembe.

Ez kb. pont a rendszerváltás előtti időkben lenne, hogy valaki akkor volt tizenéves.



2016. jan. 27. 04:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Aha valóban Amerika volt az egyik nagy álom. Meg az összes többi nyugati ország, mivel itthon kommunizmus volt annak minden kellemetlen velejárójával, korlátaival és sokan szerették volna ezt elhagyni. Amerika meg ugye egy szép nagy szabad ország, jó messze a kommunistáktól.
2016. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

volt a lofaxt kommunizmus.


A 80as evekben egy doglodo, posvany szocializmus volt, igen eros maganszferaval, nyugati sorozatokkal es filmekkel a teveben, vilagutlevellel, valutakerettel.


En 90ben volt 14 (tehat meg nem vagyok otvenes) de valoban: az USA egy jelkep volt, jelkepe mindennek ami nalunk nem volt es hianyzott :)


En a mai napig sokkal inkabb USA es Nyugat-parti vagyok es ertetlenul figyelem a huszoneveseket akik Putyin s..be akarnak bebujni, es egyszeruen el sem tudom kepzelni, mi vonzot lathatnak Oroszorszagban.

2016. jan. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az ismeretlensége miatt vonzott Amerika, amúgy egyáltalán nem vágytam oda és most sem vágyom, a tipikus amerikai életforma számomra taszító. Ezerszer inkább Dánia, Svédország, Norvégia, Hollandia.
2016. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem, nem biztos, hogy Amerikába akartak volna menni, inkább csak az ottani -gondolt- lehetőségeket, szabadságot akarták volna átültetni.

Talán mintha példaképnek látták volna.

2016. jan. 27. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!