Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőként nem szeretek főzni, de...

Nőként nem szeretek főzni, de mégis kell?

Figyelt kérdés

Húszas éveim közepén vagyok. Nem szeretek és nem is tudok főzni, még kávé, tea készítésnél is ügyetlenkedem.

Anya is csak pár ételt készít, nagymama főz ránk.


Aztán belecsöppentem a felnőttek párkapcsolatába és hát....kell.

A párom ügyesebb főzés tekintetében, de ő többet dolgozik, és be kéne segítenem ilyesmiben, de annyira, annyira nem akaródzik.


Van valami segítő tippetek? Tapasztalat, aki hasonló helyzetben volt?


(Bejáró nő és állandó étel rendelés és éttermezés nem jöhet szóba.)


2016. febr. 4. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni kell, és amikor végre sikerül valamit jól, szépen elkészíteni, aminek a párod is örül, akkor az olyan sikerélmény lesz, hogy megkedvelsz főzni.


Régen én sem tudtam, de muszáj volt magunkra főzni. Aztán pár alkalom után rájöttem, hogy ez nem is nehéz és még élvezhető is. Ételt teremtek! Meg tök kreatívnak is lehet lenni, akár az ízeket, akár a díszítést tekintve.


Ne keseredj el ha valami nem megy egyből! Kezdd először egyszerűbb dolgokkal, pl főzelék, sült hús ilyesmi. Rengeteg egyszerű recept van a neten. Van ami tényleg pár perc alatt kész van.


Én már nem is nézek receptet hanem magam kreálok sokszor dolgokat, csak úgy. Egész jók szoktak kisülni.

2016. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első jól megírta.

Hozzáteszem, hogyha totál nincs kedved, vagy nem tudsz mit kitalálni vehetsz két zacskó szárított tésztás cuccot. Azokon van ilyen por és csak annyit kell tenned, hogy kevergeted, míg sűrű nem lesz a tűz fölött, vízben.

De ebből ne legyen rendszer, mert nem nagyon egészséges.

:D


Lehet kapni készételeket is, de azok is nagyon drágák.

Keress olyan recepteket, amivel nem kell sokat szórakozni, pl fogsz egy darab sertéshúst és bevágod a sütőbe, mellé pedig rizst párolsz és kész. :D

2016. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg menüt javasolnék valamelyik étteremből. De mivel írtad, hogy nem opció, azaz a főzésen kívül semmi sem opció, tehát marad a főzés. Tanulj meg. Sok mindent meg kell csinálni, ha szeretjük, ha nem. De gondolom erre magadtól is sikerült rájönni.
2016. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
"Aztán belecsöppentem a felnőttek párkapcsolatába és hát....kell..... nem akaródzik......(Bejáró nő és állandó étel rendelés és éttermezés nem jöhet szóba.)" Nagyon aranyos ez a belecsöppentem a felnöttek párkapcsolatába szöveg. Mintha ott sem lettél volna. A problámád megoldásánál meg minden lehetöséget kilösz. Na most mondjatok valamit nagyokosok?
2016. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal a nagyit!
2016. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

belecsöppentem a felnöttek párkapcsolatába szöveg. Mintha ott sem lettél volna.


Azért írtam így, mert előtte ami párkapcsolatom volt, az még egyetem mellett. Tudod, zacskós leves, meg dobozban anyu főztje.

2016. febr. 4. 11:24
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én sem szeretek főzni, de felnőtt embertől szerintem alap elvárás, hogy tudjon gondoskodni magáról, vagyis főzzön meg mosson magára, a környezete legyen rendes és tiszta.

ÉN egyedül élek, ha magamra főzök, sose viszem túlzásba, viszont néha áthívok ismerősöket vacsorázni, akkor szívesebben főzőcskézek, készülődök, bár tény, hogy nem vagyok a legügyesebb, de gyakorlás kérdése az egész. A párod tud főzni, főzzetek együtt, úgy könnyű tanulni. Szerintem élvezetesebb úgy főzni, hogy nem egyedül eszed meg, legalábbis ha van kivel ennem, én mindig szívesebben töltök több időt a konyhába, míg ha egyedül vagyok, akkor a lehető legrövidebb idő alatt elkészíthető kajákat csinálom meg.

2016. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek főzni, viszont muszáj, mert egyedül lakom egy kollégiumban és ritkán járok haza. Ehhez képest jól főzök, bár ha lehetne, szívesen kihagynám az életemből.


Írod, hogy a párod ügyesebb a főzésben, figyeld, ahogyan ő csinálja, sokat lehet így tanulni. Mivel ő dolgozik többet, az is nagy segítség lenne neki szerintem, ha előkészítenéd a cuccot mire hazaér, megpucolni a krumplit, a zöldséget, ha valamit fel kell aprítani, reszelni, beáztatni, pácolni, így ha hazaér a párod, neki csak össze kell dobni, amíg meg megfő/megsül a kaja, igazából tök mindegy, ki áll mellette (ha sütitek, akkor nem is kell kavargatni, szóval mínusz egy probléma.)

2016. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!