Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én tartozom a szüleimnek vagy...

Én tartozom a szüleimnek vagy ők tartoznak nekem?

Figyelt kérdés

Biztosan halottátok már a szüleitek szájából :" hogy amíg az én házamba laksz és az én kenyeremet eszed addig én parancsolok ! Hálásnak kell lenned azért hogy ilyen szüleid vannak akik mindent megtesznek érted !"... mondják azt is hogy nekem csak tanulnom kell és hogy tanuljak mert ők nem fognak majd engem eltartani , és az utcára tesznek ...


De én nem akartam megszületni ! Én nem akartam élni ! Én nem akartam küzdeni tanulni ! Ők akarták hogy én megszülessek nekem ebbe nem volt beleszólásom ! Hát akkor miért beszélnek úgy mintha hálával kellene lenenm feléjük ? Nem nekik van inkább kötelességük felém ? Hiszen hamár létrehoztak amit én nem akartam akkor tegyenek meg mindent értem ! Nekem nincs kötelességem feléjük sőt hálát sem kell éreznem mert engem ők akartak és nekem nem volt jogom dönteni arról hogy megszülessek-e .


Természetesen nem ilyen egyszerű a világ és egyébként szüleimmel semmi problémám nincs mindössze kíváncsi vagyok hogy ti hogy látjátok !


A kérdéseim tehát a következők :


- A gyereknek kell-e hálát éreznie a szülei iránt ?

- Tartozik-e a gyerek bármivel is szüleinek azért amiért felnevelték őt ?


2016. febr. 9. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Juhuuj, majd mindjárt kapsz a fejedre, holott valahol jogos a dolog. A gyerek felelősség, amit ők tettek a saját nyakukba, nekik KELL segíteni és támogatni téged. Ezért szerintem a válaszok: nem és nem. Ugyanakkor illik annyit megköszönni, hogy olyannak neveltek, amilyen vagy. Mert nekik köszönhető az, hogy nem vagy gyilkos, rabló, rossz ember. Oké, ez megint relatív, komplikált dolog, de szerintem érted, hogy mit mondok. Ez a lényeg. Ennyit illik megköszönni nekik.
2016. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tartozik semmivel, nem kell hálásnak lenni. De nagyjából 18 éves kortól mondhatják a szülők, hogy akkor tessék, már felnőtt vagy, tégy, amit akarsz.
2016. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
SzívbőljövőTanácsok, abszolút igaza van a kérdezőnek a születésével kapcsolatban, és erre te azért öngyilkosságba akarod taszítani, mert leírja az igazságot? Logika, pls.
2016. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az hogy életet adtak nekem tehát úgy látod hogy ajándék ?! Érdekes... én is gondoltam már erre így de ezt igazán nem tudhatjuk hisz arra senki sem emékszik mi volt megszületésünk előtt ( ha egyáltalán volt valami ) ... Lehet azzal hogy életet adtak egy rosszabb világból mentettek ki ?
2016. febr. 9. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Addig kötelesek megtenni mindent, legalábbis egy szintig, utána nem.
2016. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem lennél, akkor legalább nem kellene ezen gondolkodnod. De valóban jobb lenne? Nem gondolod, hogy kaptál egy lehetőséget valakitől? És a szüleid természetesen nagymértékben segítették ezt a folyamatot, hogy te világra jöhess. Emiatt hálával tartozol nekik és amiatt is, mert anyád kihordott, megszült, minden nyikkanásodra ugrott, hogy megszoptasson, megtanított rengeteg dologra, adott neked enni, iskolába járatott. Igen, a mai elkényeztetett gyerekeknek ez már tök természetes. 100 évvel ezelőtt az is nagy dolog volt, ha valakit rendesen kitanított a család sok pénzért.

Ha az anyagi részét nézem minimum 10-20 millió közötti összeggel jössz nekik, ez az a pénz amit rád költöttek.

2016. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te nekik :) Nyilván. AMit majd a saját gyerekeidnek adsz tovább.


Megint egy kérdés, ami arra akar kilyukadni, hogy a szülő cselédje kvázi a gyereknek. Hány éves vagy? 12?

2016. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"De én nem akartam megszületni ! Én nem akartam élni ! Én nem akartam küzdeni tanulni ! "


AMúgy meg pszichológusra van szükséged, mert erősen depis vagy.

2016. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"- A gyereknek kell-e hálát éreznie a szülei iránt ?"


Nem, nem KELL. Aki szerettek a szülei, akivel törődtek, az hálát érez a felé áramló szeretet és törődés miatt. De hálát KICSIKARNI - mint a te szüleid - mindig azok szoktak, akik nem, vagy nagyon keveset adnak a gyereküknek (nem pénzre gondolok, ez evidens), ám annál többet követelnek tőle.


"- Tartozik-e a gyerek bármivel is szüleinek azért amiért felnevelték őt ?"


Nem. ha kedves akar lenni, akkor mondhatja azt, hogy "köszönöm". Ennyi.

2016. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon elkényeztetett lehetsz. Nem kívánok neked semmi rosszat, de ha majd 1x évek múlva szar helyzetbe kerülsz és nem lesznek melletted a szüleid, akkor majd rájössz, hogy értékelned kellett volna a régi helyzetet.
2016. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!