Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én tartozom a szüleimnek vagy...

Én tartozom a szüleimnek vagy ők tartoznak nekem?

Figyelt kérdés

Biztosan halottátok már a szüleitek szájából :" hogy amíg az én házamba laksz és az én kenyeremet eszed addig én parancsolok ! Hálásnak kell lenned azért hogy ilyen szüleid vannak akik mindent megtesznek érted !"... mondják azt is hogy nekem csak tanulnom kell és hogy tanuljak mert ők nem fognak majd engem eltartani , és az utcára tesznek ...


De én nem akartam megszületni ! Én nem akartam élni ! Én nem akartam küzdeni tanulni ! Ők akarták hogy én megszülessek nekem ebbe nem volt beleszólásom ! Hát akkor miért beszélnek úgy mintha hálával kellene lenenm feléjük ? Nem nekik van inkább kötelességük felém ? Hiszen hamár létrehoztak amit én nem akartam akkor tegyenek meg mindent értem ! Nekem nincs kötelességem feléjük sőt hálát sem kell éreznem mert engem ők akartak és nekem nem volt jogom dönteni arról hogy megszülessek-e .


Természetesen nem ilyen egyszerű a világ és egyébként szüleimmel semmi problémám nincs mindössze kíváncsi vagyok hogy ti hogy látjátok !


A kérdéseim tehát a következők :


- A gyereknek kell-e hálát éreznie a szülei iránt ?

- Tartozik-e a gyerek bármivel is szüleinek azért amiért felnevelték őt ?


2016. febr. 9. 17:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A szülő gyerek kapcsolat, mint általában az emberi, társas kapcsolatok kölcsönösségen alapulnak. - Van kötelessége a szülőnek, de a gyereknek is, és van joga a gyereknek és a szülőnek is...

És ezt már jóval előttünk nagyon jól leírták egy szeretetteljes levélben...(a mennyei apukánk küldte...)


"Gyermekek, fogadjatok szót szüleiteknek mindenben, mert ez kedves az Úr szemében. Apák, ne keserítsétek gyermekeiteket, nehogy kedvüket veszítsék."

(Kolosse 3;20-21)


A családot viszont nem csak jogok, érdekek és kötelességek tartják össze, - hiszen szeretetkapcsolat is... márpedig A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik. ....

Tehát ha szereted a családtagjaidat /amit tesznek azt nem mindig kell... :)/ - erre törekedj...! - Hajrá...! ;) :)

2016. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!