Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudok főzni,...

Mit tegyek? Nem tudok főzni, hiába próbálkozom.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.Ha főzni kell valamit elméletben tudom milyen kell legyen,de gyakorlatban teljesen bizonytalan vagyok hogy jó-e ezért vagy túl kevés vagy túl sok ideig főzöm(általában előbbi),rántást sem tudok csinálni,meg sok mindent,egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni hogy kell.

Pucolni is mindent max nagyon lassan tudok,krumplit késsel egyáltalán nem,hámozóval is csak lassan...

Elég ciki hogy ha megkérnek hogy segítsek valamiben,azt kell mondanom hogy nem tudok,nem hogy egyedül főzni...



2016. febr. 16. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Rántottát csak tudsz csinálni :D
2016. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
erre csak az a megoldas, hogy gyakorolsz, fozol. kezdetben egyszerubb etelekkel , majd haladhatsz szepen lassan a bonyolultabbak fele. legyen elotted a szakacskonyv, vagy valamilyen internetes szakacs oldal, altalaban mind a kettoben szajbaragosan , lepesrol lepesre elmondanak mindent. kovesd, memorizald, ne akarj egybol 5 csillagos kajakat kesziteni.
2016. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

senki se úgy születik hogy tud főzni meg krumplit pucolni rendesen, gyakorolni kell. de amúgy ez nekem elég fura, hát le van írva a receptben mit hogyan kell, kövesd és kész, nem olyan bonyolult az.

főzz olyannal aki már tud, és tud benne segíteni és megnézni hogy hogy áll épp amit csinálsz és tud tanácsokat adni.

2016. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg furcsa, de nem itellek el. Próbálj videók alapján okosodni, apróséf lépésről lépésre leírja és képeket is mellékel minden egyes lépéséről.
2016. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak: én 18 éves koromig mindig azt mondtam, majd a férjem kínjában megtanul majd főzni,én annyira nem tudok. Mára szakács lettem, éttermi és otthoni ételeket egyaránt nagyon finoman el tudok készíteni,imádom is csinálni :) Én úgy kezdtem,hogy leves alapokat dobtam fel (egy kis plusz zöldség, hús),de volt,hogy telefonos segítséggel főztem a család női tagjaival,mert pl. rántott karfiolt úgy akartam elkészíteni,hogy előtte nem főzöm meg. Pudingot a kolis takarítónénivel főztem először. Nem kell félni tőle,gyakorolni kell,egy idő után menni fog,ha szeretsz főzni. Ha nem,akkor ott a hiba :) Senkinek sem sikerül elsőre tökéletesen,minden jó étel mögött tapasztalat áll,ne várd,hogy egyből jól menjen. Esetleg néha főzz együtt vagy felügyelettel,aztán egyedül is menni fog.
2016. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pedig nem egy nagy ördöngősség
2016. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Szeretek főzni,ott nincs hiba. :)

2016. febr. 16. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!