Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság teljesen elfogadott ha a nő nem szül gyereket, nem hajlandó főzni és takarítani és fontosabb neki a munka mint a család?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. a lányok manapság főzni varrni semmit nem tudnak! a legtöbben szülni sem hajlandóak.

miért? nem ez lenne egy nő dolga?

a férfié meg hogy eltartsa a családot, hogy dolgozzon.


F



2014. nov. 1. 22:10
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
98%

Mindenki azt kezd az életével amit akar, már nincs olyan mint régen, hogy márpedig a nőnek férjhez kell mennie és gyereket kell szülnie mert ez a kötelessége (jó sok helyen még ez megy) ez egy szabad (a f. szt) világ.


Megváltozott a világrend.

2014. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
91%
A pofám leszakad, de most komolyan! Mi az hogy a nőknek szülni KELL? A nőknek is joguk van eldönteni hogy mit kezdenek az életükkel! A nők teste nem közkincs, nem babacsináló masina! A nő nem csak egy lyuk, és vagy egy méh! Máskülönben a gyermekvállalás felelősség! Őnző dög az, aki úgy vállal gyermeket hogy nem tudja "normális keretek közt felnevelni" (gondolok itt anyagi és érzelmi háttérre, valamint a lehetőségek meglétére). Továbbá felháborítónak tartom, hogy politikus szájából elhangozhat olyan mondat, hogy ma Magyarországon átlagosan a nőknek 2+x gyermeket KELL vállalniuk! 19N
2014. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Nemmindegy? Regen a falukban leneztek azt aki idosebb koraban meg nem kelt el vagy ment ferjhez, vagy a pasas ha nem nosult meg mris b*zinak neztek, most az emberek lesz@rjak egymast, mindenki el tudja magat tartani nincs szukseg a masikra. Szerintem igy jobb szabadab vilag persze ennek is lesz egy nagyon nagy visszautoje hogy nem lesz senki aki dolgozna az elozok nyugdijara, de kit erdeke?
2014. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

Eddigi életemben már általános iskola végén is tudtam hogy mi az életcélom: Egy embert találni aki szeret, őt megbecsülni. Legalább 4 gyereket szerettem volna. Egy házat, egy kertet ahol játszunk. A nagyszülők is jönnek néha vacsorára. Én vállalok esetleg részmunkaidős állást, amit szeretek részben. De a lényeg hogy egy családot szerettem volna mindig. Lényegében két éve kiderült hogy nem lehet gyerekem. Köszönöm szépen, mióta ezt az iskolában elkotyogta az egyik barátnőm... még a fiúk is elfordultak tőlem. Tehát ennyi. Ja és tudok varrni, főzni is. És még sütni is néhány dolgot.

Szerintem is joga van mindenkinek arra, hogy úgy alakítsa életét ahogyan szereti. De tényszerűen a nők ma már a diplomára pályáznak, és a munkáért. És túl későn vállalnak gyereket. Nem azt mondom hogy 23 évesen vagy korábban. De már majdnem 40 évesen?... Szerintem az már túl késő. 30 körül már kellene lennie egy gyereknek. De lényegében ki mint vet úgy arat. Majd később lesz egy űr az életükben... Mindegy. Joga van mindenkinek rendelkeznie a saját életéről. Ha így szeretnék sokan, hát legyen. :) Nem mások dolga.

2014. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

És hogy tartod el? Mennyit keresek?

A magyar családok nagy része nem engedhet magának akkora luxust, hogy a nő ne dolgozzon.

Ha meg már dolgozik, hagy legyen rendes munkája. Ez azzak jár hogy huszonéves kora közepéig tanul. Utána sem szül egy jó ideig, legjobb esetben sose, mivel baromi nagy hátrány a munkára való tekintettel.

Ha meg már 8-10 órát gürizik, ne várd el hogy még házitündér is legyen.

A házi teendőkön illene osztozkodni.

A varrás abban az időben volt divat, mikor még nem voltak teletömött plázák....

Gondolkozz kicsit!

2014. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
KereseL *
2014. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Álomvilágban élsz. Hány éves vagy???
2014. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
18 vagyok most. Álomvilág volna, most már biztos az. Ezen felül nem hinném igazságtalannak, hogy egy boldog családot akarok egész életemben. Wow... akkor pusztuljon Magyarország. Most miért az én mondjak le erről, mikor az országom árul el, hogy olyan helyzetet teremt amiben nem vagyok képes boldognak lenni? Hát köszönöm. Én ebből nem kérek. Legyek megkövezve milyen naiv vagyok. Hát legyen. Én legalább merek álmodni és vágyni arra amit szeretnék, és kemény harc árán de meg fogom valósítani. Rohadjak és pusztuljak bele ha nem így lesz.
2014. nov. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Amit javasolni tudok, hogy építs magadnak egy időgépet és menj vissza úgy 50 évet, és vissza se gyere. Mindenki nyerni fog.

Ma már nincs olyan, hogy "ez lenne a nő dolga", és nem is ezzel a szöveggel leszel népszerű náluk.

Kezdjük ott, hogy a lányok nem arra valók, hogy kiszolgáljanak, egy normális házasságban és párkapcsolatban a férfi is ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkában. Az meg pláne mindenki alapvető joga, hogy eldöntse mit tesz a testével, vagy eldöntse, hogy egy életre szóló felelősséget vállal el.


Mellé mi az, hogy a nő dolga a főzés és szülés, a férfié, meg, hogy dolgozzon? És milyen munkával akarsz fenntartani egy 4 tagú családot? És a nő mit csináljon, ha lecserélik 10 év múlva egy fiatalabb nőre, vagy esetleg kirúgják a férfit vagy ne adj isten 35 évesen meghalsz? Aztán neki kell fenntartani egy családot egyedül, és akkor kiderül, hogy "nem tud semmit, csak varrni és főzni képes".

Egy önérzetes nő nem is akarja, hogy eltartsák, de persze találhatsz magadnak könnyen feleséget, akár 80 évesen is. Nézd meg például Hugh Heffnert, mindig talál magának egy 20éves lányt, akinek C-s műmelle van, szőke póthaja és alacsonyabb intelligenciája. Ha lesz elég pénzed, találni fogsz te is ilyen lányt, azt mondjuk nem tudom garantálni, hogy szülni is fog neked. Lehet inkább csak a válást várja majd, vagy hogy alulról szagold az ibolyát és megkapja a pénzed. Főnyeremény!

2014. nov. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy én milyen unalmasnak tartom a főzést? Képzeld el, hogy van valami, amit úgy unsz, hogy kinyomnád a szemedet, és jön valaki más, és azt mondja, hogy neked ezt KELL csinálnod.


Senkinek nem KELL semmit csinálnia. A nőnek nem kell szülnie, a férfinak nem kell eltartania a családot.

2014. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!