Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 22-23 évesen hol tartotok az...

22-23 évesen hol tartotok az életben?

Figyelt kérdés
tanultok, dolgoztok? elértétek a céljaitokat?
2016. febr. 19. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Hiszen még a seggünkön a tojáshéj. Harminc évesig, sőt, akár azon túl is, nem kell, hogy rendben legyen az élet. Épp csak a szárnyunkat próbálgatjuk... ne higgy a sok filmnek, csak szorongni fogsz tőle. Teljesen természetes és szokványos, hogy azt sem tudod, merre áll a fejed, nem tudod, mit szeretnél az élettől, nem vagy független, stb, stb. Majd kialakul. Még csak huszonéves vagy. Éppen hogy nem gyerek. Nem kell sietni, adj magadnak időt...

Amúgy sem fényes a (gazdasági, társadalmi, politikai, stb) helyzet, senki ne csodálkozzon, hogy nem tudnak a fiatalok zöld ágra verődni.


A kérdésre konkrétan válaszolva: dolgozok és tanulok, anyámékkal élek, kezdek kilábalni a depresszióból ezért egy fokkal optimistább vagyok a jövőre nézve.

2016. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

21,5 évesen végzek a bsc-vel.. most vagyok 20. utána kapok egy lakást a nagyszüleimtől és szüleimtől. oda tervezek költözni a párommal. msc képzést levelezőn szereném elvégezni,hogy mellette már dolgozzak..

remélem sikerül.:)

támogatás nélkül valószínű halasztanék pár félévet msc előtt,hogy tudjak spórolni albérletre.

2016. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Igaz 26 vagyok...de 22 évesen volt szamám, munkám , 5 éve éltem párkapcsolatban, albérletben laktunk.

Most van saját ház, a munka ugyanaz, csak éppen válok...de megtaláltam a másik felem és várjuk a babánkat.

2016. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
31%

Szia! :)

Húúúh azt hiszem, elég tevékeny voltam... Most egyetemre járok, mellette az elmúlt években két OKJ-s képzést végeztem el. Angolul és németül beszélek. (C1)

Hogy ne függjek teljesen a szüleimtől, alkalmi munkákat vállalok, (a legtöbbet nyáron) de állandó munkahelyem még nincs. Lenne lehetőségem külön élni, de nem szeretnék... Ha egyetem után visszamegyek a szülővárosomba, a családdal fogok maradni még egy darabig, nagyon jó viszonyban vagyunk. (Most Pesten lakom.)

Rövidtávú céljaim között szerepel, hogy kicsit lazítok, eddig nagyon lefoglalt a sok tanulás és a munka, szeretném végre jól érezni magam, szórakozni... Emellett tapasztalatot szerezni a megszerzett szakmákban.

Kicsit hosszúra sikerült, bocsánat. Remélem, kielégítő válasz, ilyesmiket vártál.

23 éves leszek májusban. :)

2016. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
23 évesen volt egy stabil párkapcsolatom, egy közös kisbabánk, és egy alapszakos diplomám. A lakásunk tulajdonképpen a szüleim kihasználatlan tetőtere, ami még mindig átalakítás alatt áll (de haladunk :D ) . most 24 éves vagyok és jelentkeztem levelezőn mesterszakra, úgyhogy karrierileg még nem igazán állok sehogy. Voltak munkáim, nem diákmunkák, hanem szakmába vágó, de csak időszakosak. Szép lassan remélhetőleg összeadódik minden, de még nem mostanában fogom sikeres embernek tartani magam. Bár a lányomra nagyon büszke vagyok, ez tény :)
2016. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
sehol.
2016. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

23 (már inkább 24) éves vagyok, egyetemre járok, középfokú angol.


De úgy gondolom, hogy ezt nem lehet csupán papírokkal kifejezni. Például, amire én azt mondom, hogy a legtöbb, amit elértem, hogy ki tudtam dolgozni egy célt, egy hosszú távú tervet, ami egész életemet meghatározza, rájöttem, hogy mit szeretnék csinálni. Ez sokkal nehezebb volt, mint az egyetemre bekerülés vagy a nyelvvizsga. De ez csak egy példa volt, még sok ilyenből áll az elért helyzet.


Egyébként elég furcsa nekem, amikor a párkapcsolatot is ide sorolják az emberek. Ilyenkor kiráz a hideg.

2016. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24 éves leszek áprilisban. Van 1 szakmám+érettségi. Jelen pillanatban szerzem a 2. OKJ-s szakmám, 1 éve ebben is dolgozom. Anyukámmal élek, lenne lehetőség elköltözni, de inkább még gyűjtögetek, hogy minél kevesebb hitelt kelljen felvenni.:)
2016. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én már a végénél járok. 26F
2016. febr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia Kovács!
2020. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!