Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni a matekot?

Hogy lehet megtanulni a matekot?

Figyelt kérdés

Világéletemben 2-es voltam matekból, azt is éppen hogy össze tudtam kaparni.

Jártam az iskolába korrepetálásra, meg még különtanárhoz is, mind hiába, kettesnél jobb, soha nem voltam.

Az iskolai matek tanár, meg a különtanár is azt hajtogatta, hogy mert nem tanulsz. De könyörgöm, a matekot hogyan lehet megtanulni? Azt vagy értem, vagy nem. Hiába tudtam pl. a másodfokú egyenlet képletét, a büdös életbe se jött ki soha a helyes eredmény. Hiába rágták a pofámba, hiába csináltuk különtanárral a feladatokat 50-szer, én neki se tudtam állni magamtól.



2016. febr. 25. 16:14
1 2
 1/12 19 Albatrosz válasza:
100%
Arra sajnos születni kell!. Vagy rá kell jönni a nyitjára, esetleg a lehető legegyszerűbb módon kell megtanulni.
2016. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

aki nem tudja megértetni egy diákkal az általános vagy középiskolai matekot az nem tanár!

Mechanikát értsd meg...na az a kemény dió

2016. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A matek az egymásra épül. Azert nem tudtad megcsinalni jobbra, mert az előtte levő hiannyossagokqt nem magyarazta neked a tanar. A tanar volt a sz*r
2016. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Matekhoz is kell a tárgyi tudás erősen, és a tanult építőelemeket sokkal pontosabban kell naprakészen alkalmazni mint más tárgyaknál.

Pl. újkori töris témából simán felelhet valaki kiválóan úgy, hogy már az ókori töris ismeretei megkoptak.


De matekból egy bonyolultabb feladat megoldásához meg az kell, hogy gyorsan felismerd, hogy a tanult pár száz szabályból éppen melyik az a pár, ami itt alkalmazható.

2016. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert tanárok s külön tanárok is technikákat mutatnak( van amire csak 1 van). Matek tanításánál tananyag logikáját kellene tanítani ami 10X nehezebb, de ha megtanulta szegény egyén, a anyagrész menni fog. E helyett 20X annyi időt csapnak el ok nélkül s azt hiszik menni fog.

Válaszolva, próbálj anyag logikájára figyelni. Nem adott példa menetére, menet mögötti miértekre. Nehéz, de mint mondtam, ha ezeket megérted, menni fog egész anyag.

2016. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A mateket nem lehet megtanulni csak megérteni.. Mielõtt megpróbálsz megoldani egy feladatod elõbb azt tanuld meg minden leckénél, hogy hogyan kell megoldani a feladatot lépésrõl lépésre! Ha megvan hogy mi mi után következik behelyettesitett számokkal és képletekkel meg fogod tudni oldani:)
2016. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Ugyan így vagyok, és sajnos májusban érettségizek. Ha valami csoda folytán sikerül átmennem, biztos nagy bulit rendezek. Mindenki hajtogatja, hogy logikára épül az egész. Aha, persze, akkor nem állna az osztály 70%-a bukásra belőle, hiszen akkor valami fogalmunk csak lenne róla. Viszont mi hozzá sem tudunk kezdeni a feladatok 70 százalékához. Ha pedig mégis, az biztos rossz. Most is írtunk nem régiben egy dolgozatot, amiről azt hittem, hogy hű de jól sikerült, tele írtam mind a 2 oldalt, aztán nagy csalódásomra egy nyavalyás pontot sem sikerült összekaparnom. Ezt nem lehet megtanulni... Ezt érteni kell, erre születni kell. A matekkal ellentétben logikai feladatokat nagyon jól tudok megoldani, emellett programozásból sem vagyok rossz, ami igencsak igénybe veszi az agyat. Főleg, ha egy játékot fejlesztesz, legalább 3 programozási nyelven.
2016. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A másodfokú egyenlet az egyik legkönnyebb, azon mit nem lehet érteni? Ott van a megoldóképlet, ahhoz behelyettesítesz, és számológéppel kiszámolod, ilyen egyszerű.

Persze, nekem is vannak, amiket nem értek, de mondjuk az én tanárom az olyan, hogy felírja a táblára a feladatot, aztán tessék csináld meg, ő nem magyaráz semmit, jöjjek rá magamtól.

2016. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A másodfokúval még nincs probléma, az mindig ment. :D
2016. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

(Gimnazista emelt matek-infósként mondom, akinek sok évig a matek volt a kedvence)


A matek jó. Főleg, ha rá születtél, mert intelligenciából kirázod a kisujjadból az általános iskolát. Ekkor jön a középiskola, ahol 9. osztályban is kirázod, a tizedik osztály még megyeget, de a 11. osztályos anyagnál kezdődik az, amiért utálják a matekot.

Trigonometria. Koordináta-geometria. Deriválás. Határértékszámítás.... Ez mind olyan, hogy intelligenciával nem lehet, és BE KELL $EGGELNI.


Ha nem születtél rá, marad a seggelés. Ha születtél rá, akkor se dőlj hátra, mert el fog veszni a kezdeti előnyöd.

2016. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!