Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan zárjak be magam után...

Hogyan zárjak be magam után néhány ajtót? (múlt)

Figyelt kérdés
A múltam sok fájdalmat okozott, 1 év alatt nagyon sokat változtam és elég rossz irányba. Kezdem azt érezni, hogy ha nem tudok 1-2 dolgot teljesen lezárni. (lesz*rni)Félek hogy később belebolondulok. 19 éves lány vagyok. 3 évvel ezelőtt egy életvidám lány voltam, most meg néha mosolyogni is elfelejtek. Szeretnék változtatni. A szüleim is az utóbbi időben megijedtek és sokat beszélnek erről, zárkózott lettem és mindent elfojtok magamban, nem beszélek és kerülöm a társaságot. Fogok menni pszichológushoz időpontom is van. Anyukám el van keseredve, hiszen mostanában nem igazán jönnek össze a dolgaim, és hajtja, hogy jó irányba változzak néhány múltbéli ajtót bekell zárnom. Tisztában vagyok vele. De ez nem úgy megy, hogy csak eldöntöm és már le is zártam. Az egyik próblémám az exem 5 hónapja szétmentünk. nem keresem és ő sem engem, idő is telt már kösztünk, még se tudtam lezárni. pedig szeretném.

2016. márc. 2. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szembe kellene nézned azokkal a dolgokkal, emberekkel, akik ezt a változást előidézték, kezdetnek az is megteszi, ha törlöd a közösségi felületekről a volt barátodat. Aki nem építi a személyiséged, nem támogat, szintén zárd el a közeledből, mert tovább ronthatnak a helyzeten. Beszélgess többet édesanyáddal, illetve olyan felnőttekkel, akikben megbízol. Először nekik kellene megnyílnod, és később a pszichológusnak. Azt gondolom írnom sem kell, hogy az illegális cuccokat felejtsd el, és a Te esetedben az alkohol is csak idő- és életpocsékolás lenne.

2016. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterápia fog tudni neked segíteni. Annyit tudtam kivenni az írásodból, bár nem vagyok szakember, hogy a felnőtt élet küszöbén állsz. Habár még van pár éved, hogy gyerek maradhass, de meg kell tanulni a jelenben élni és a jövőt építeni. A múltat pedig elengedni, mert már nincs. Mindenki változik, de ne ijedj meg, ezt nem kell tragikusan felfogni. Nyilván harcolsz az ellen, amit érzel és szeretnél jobban élni, de ennek érdekében csak te tehetsz változásokat. Amennyiben ez nem megy, akkor egy szakembernek elmondhatod mindazt, amit másnak esetleg nem mondasz el. Legyél a pszichológussal is normális, de őszinte.
2016. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kezecske mind a kettőtöknek.

Azért még várom a további válaszokat is.

2016. márc. 2. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

az idő segíteni fog.


Szerintem most kezdesz el felnőni, ez elég nehéz és kicsit megijeszt a világ... (Mivel te vagy nagyon sebezhető).

Minden ilyen folyamatnak oka van. A személyiséged erősödni fog vele. Ha visszatekintesz erre a kérdésre 24-25 évesen, akkor fogod észrevenni, mennyit fejlődtél lelkileg! Sok kitartást kívánok neked. :)

2016. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) mindenkinek ment a zöld kezecske
2016. márc. 3. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!