Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok és...

18 hetes kismama vagyok és kb.1 hete, hogy nem dohányzom. Eddig sajnos elszívtam napi kb.4-max 5 szálat, sokszor csak néhány slukkot belőle, de múlt héten végleg letettem. Ugye még nem késő?

Figyelt kérdés
A vőlegényem, mikor rájött, hogy eddig cigiztem, annyira megharagudott rám, hogy azóta nem szól hozzám, de előtte még mindenféle rémtörténetekkel ijesztgetett és iszonyú lelkiismeret furdalást keltett bennem, hogy kockáztattam a kisbabánk életét. Teljesen igaza van és szörnyen szégyenlem magam és innentől nem szívok el több cigit, mindenképpen ki fogom bírni. De. Meg tudnátok nyugtatni, hogy nem lesz baj, mostantól tényleg egy szálat sem fogok szívni? Ugye mg nem késő? Nem rontottam el?

2012. okt. 20. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jobb későn, mint soha, de az első 12 hét a legfontosabb.

Nagyon felelőtlen voltál, de most már ne idegeld magad, az is árt a babának.

2012. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Én szégyellem magam de csak 20 hetesen tettem le végleg.Szerencsémre egészségesen született a fiam, igaz 2 héttel korábban de nem lett semmi baja.Attól függetlenül lelkiismeret furdalásom van még azóta is h miért nem tettem le rögtön.Szóval az a lényeg h nekem egészséges 3 hetes kisfiam van.Remélem nálad sem lesznek gondok!Az a 4-5 szál amúgy nem sok de jobb h letetted.Szerintem nem lesz gond.
2012. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szép tőled, hogy letetted, és maradjon is ez így most már mindörökre. Azért bele-betegednek nem feltétlenül kell, gondolj arra, ha minden baba valami testi-szellemi hibával született volna meg az elmúlt 30-40-50-60 év alatt, akinek a mamája cigizett, tele lenne a világ születési hibás emberekkel.

De az ördög nem alszik, azért jó, hogy legalább ezek után nincs semmi veszélynek kitéve.

Élj egészségesen, várd őt szeretettel és felelősséggel, jó egészséget, sok boldogságot kívánok nektek!

2012. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ami nagyon bánt az a, hogy a vőlegényem szerint kockáztattam a kisbabánk életét, megbízhatatlannak és önzőnek tart, amiben igaza van, hiszen nem szabadott volna egyáltalán cigiznem,de, hogy kockáztattam a babánk életét, ez azért túlzás szerintem. Ahogy utánaolvastam a dolognak, úgy látszik leginkább a koraszülés veszélye fenyegeti a dohányzó kismamákat, az is azért, mert a méhlepény bolyhocskái, amin keresztül az oxigén és a táplálék eljut a babához, a cigitől úgymond elmeszesedik és nem tudja ellátni a funkcióját, leválhat a méhről és kora szülést eredményezhet. A méhlepény azt hiszem a 12. héten kezd el "működni", amíg én cigivel rongáltam az kb. 5-6 hét volt.Tényleg ennyire komoly aggodalomra adtam okot, fenyegettem a babánk életét? Mit tettem? Mi történhetett? És mi lesz ezután? Ahogy mondtam, nem dohányzom mostantól, akkor minden rendben lesz, ugye?
2012. okt. 20. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

semmi baj nagyon ugyes vagy abbahagytad grtaula neked.Ne aggodj a baba megno es nem lessz baj tole ha a terhesseg tovabbi reszeben nem dohanyzol.

Soha nem keso abbahagyni a dohanyzast a baba miatt A nikotin egy par heten belul kiurul Szedd a terhesvitamint es egyel sok zoldseget gyumolcsot a babanak.

Szep varandosagot kivanok neked

2012. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak reménykedni lehet, hogy nincs semmi baja, de hidd el, szerintem az egészségesen élő terhes kismamák is épp úgy aggódnak, mint most, Te. Aki egészségesen él, annál is előfordulhat, hogy valami rendellenessége lesz a babájának. Ez sajna benne van a pakliban. Nekem már van két gyerekem, nem dohányoztam, még is végig majréztam a terhességet. Nem vészesen, de azért nagyon vártam a vizsgálatokat, hogy megnyugtassanak, hogy minden rendben van odabenn.

Az első terhességem vetéléssel végződött. Nem tudtam, hogy terhes vagyok, repültem, és nagyon erős hányingerem volt. Bevettem egy gyógyszert, hogy elmúljon. Allergiás is voltam, és arra is szedtem gyógyszert. Mindkettő magzatkárosító hatású volt, nagyon valószínű, hogy emiatt vetéltem el. Ezzel csak arra szerettem volna kilyukadni, ha valami nagy gubanc lenne a fejlődésben, akkor már lehet, hogy elvetéltél volna az első 12 hét alatt.

A vizsgálatok alkalmával viszont a dokiknak mindig mond, hogy cigiztél.

Van egy ismerősöm, aki nagyon-nagyon-nagyon erős dohányos volt. Neki a dokija meg is tiltotta, hogy egyik napról a másikra letegye a cigit. Végül is talán szülés előtt egy hónappal fejezte be a leszokást. A baba is nikotin függővé vált az anya pocakjában, és emiatt nem szabadott egyik napról a másikra letennie a cigit. Végül is 3 héttel hamarabb született a lánya, kisebb, de nem vészes súllyal, és egészségesen.

Viszont több anyukát is ismerek (pl szomszéd), aki leszokott a terhessége során a cigiről, de szülés után ismét rágyújtott és emiatt nem szoptatta a babáját. Remélem Neked sikerül végleg leszoknod. Nagyon jó babát szopiztatni (már, ha belejöttél, mert néha vannak benne nehézségek).

2012. okt. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem késő! és gratulálok! :) nekem 10 év után sikerült letenni. de ha nincs a párom,még mindig szívom!
2012. okt. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat! Szerdán megyek genetikai nagy ultrahangra, remélem csupa jó hírrel jövök majd haza és talán már azt is fogom tudni milyen nemű lesz a kisbaba.Puszi mindenkinek!Köszönöm a biztatást!
2012. okt. 21. 08:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Ettől biztosan nem lesz baja, és igen, bármi mástól lehet, annak is, aki mindent megtesz. Én egy évvel az előtt hagytam abba 10 év után, hogy nekiálltunk a "babacsinálásnak". Szerettem volna ha valamennyire kitisztul a szervezetem, már ha van ilyen. Nem mennék bele a részletekbe (biokaja, biofodrász, torna, alternatív módszerek, km. vitamin......), de annak ellenére hogy mindent megtettünk, mi elveszítettük a babánkat. Pedig én arra is figyeltem, hogy nem mentem olyan zárt légtérbe, ahol dohányoztak, stb.

És igen, sajnos egyet kell hogy értsek a vőlegényeddel. Iszonyú felelőtlen és önző dolog volt tőled. És ha lepontoztok, legyetek boldogok, de nem hiszem el hogy valaki 17 hetesen leteszi a cigit, és innentől nem dohányzik -egy szálat sem, egy slukkot sem.....

Hasonló helyzetben én sem szólnék hozzád. A felelőtlenség mellet be is csaptad, a szemébe hazudtál. Ezt se felejtsd el.

Bizonyítsd be neki, és annak a kis csodának akit a szíved alatt hordasz, hogy méltó vagy arra hogy édesanya legyél.

Nekem annó azt mondta az orvosom, amikor megkérdeztem tőle hogy mi van ha valaki mellettem dohányzik: Ha csak egyszer is beszívom az ő kifújt füstjét, gondolkozzak el azon, hogy az újszülött babám szájába benyomok egy cigit, és megvárom amíg CSAK EGYET szív belőle. És közben nézem a kis arcát. Így menjek dohányos közelébe.

Mélységesen felháborít ha valaki terhesen, vagy kisbaba mellett (babakocsit tolva akár) dohányzik....

2012. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Előző hozzászólónak: Teljesen igazad van, nem felejtem el, hogy ráadásul még hazudtam is neki. Neki is teljesen igaza van, hogy nem szól hozzám, de remélem azért előbb utóbb meg fog enyhülni.Őt is a hazugság bántja legalább annyira,mint maga az, hogy veszélyeztettem a babát. Mindkettőtől teljesen kivan. Jogosan. Én is kivagyok, magamtól. De hidd el, ha én azt gondoltam volna, hogy ezzel az életét kockáztatom, nyilván nem teszem. Azt tudtam, hogy nem hasznos, de azt gondoltam, azért nagy bajt nem csinál, ha nem sokat cigizel és nem végig. Azt mondod, nem hiszed h létezik olyan, hogy vki leteszi 17 hetesen és utána nem fog rágyújtani. Miért nem hiszed? Eddig is volt emiatt lelkiismeret furdalásom, de most, hogy láttam milyen fájdalmat okoztam a vőlegényemnek és hogy Ő mennyire meg van ijedve,bevallom én is megijedtem és megesküdtem , hogy ha törik ha szakad, kibírom és akkor sem gyújtok rá, ha beledöglök. Nem fogok rágyújtani és kész. Eddig is jó hülye voltam, most már elég. És közben őszintén remélem, hogy nem tényleg nem csináltam bajt.
2012. okt. 21. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!