Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy olyan döntésed amit...

Van egy olyan döntésed amit ha ellentétesen lépsz teljesen más jött volna ki? Előfordult azóta hasonló és újra ez történt vagy résen voltál?

Figyelt kérdés

#csapda #bumeráng #komoly ügy
2016. márc. 2. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt.

Előfordult újra hasonló, többször is.

Eleinte beleestem ugyanabba a hibába, később már résen voltam.

Az emberek életében ez kismilliószor megtörténik.

2016. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az ember hibázok, utána még jó ötször-hatszor elköveti ugyanazt a hibát, amíg rájön, hogy az a megoldás tényleg nem jó.
2016. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi lett volna / mi lenne, az a szellemi kapacitás szűk volta miatt sok esetben mégsem úgy lett volna / lesz. Gondolok itt a megbánt döntésre, amit nyilván azért lehet bánni, mert nem a várt, hanem jelentősen rosszabb eredményt hozott. Ha tehát a döntésemnél tévedtem, miért volna értelme azt hinnem, hogy amennyiben fantáziálok az ellentétes döntés következményeiről, nem tévedhetek?


Aztán, ha sorsdöntő kérdésben dönt rosszul az ember, akkor az nemigen lesz megismételhető: eljutsz egy magaslatra, aminél feljebbb szeretnél ugrani, csak elrontod, és lejjebb kötsz ki (különben miért bánnád). Anyagilag tán vissza tudsz tornászni, de pl. ha új életbe kezdtél az "ugrással", az sose lesz olyan/ugyanaz mint a régi, (otthonosság, szerepkör fontossága, stb).

Azaz nem probléma, ha az ember kockáztat, de, ha rossz irányba, és veszít, az élet nem jön, hogy akkor tegyük már meg nem történtté.


A jelenben kell/célszerű élni, dönteni, gondolkodni, a múlt hibái/jövő ígéreteinek torzítását kikerülve. Szvsz.

2016. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!