Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ha lenne 1...

Mit kezdenétek ha lenne 1 millió forintotok?

Figyelt kérdés

A szituáció elméleti (vagy ha valakinél ez a helyzet akkor gyakorlati), hogy lassacskán félreraksz pénzt, hol havi 10, hol havi 150e Ft-ot, hol mikor mennyit sikerül...


A lényeg, hogy egyszer azon kapod magad, hogy már picit több mint 1 millió forintod van félrerakva...

Mit tennél vele?

Befektetnéd?

Egy nagyobb kiadást fedeznél vele? (nyaralás, autó, hitel...)


Érdekelne, hogy ki mit kezdene azzal a pénzzel amiért megdolgozott, nem csak úgy megnyerte, de azért nem kis összeg, de nem is egy olyan (relatív) hű de nagy.


23F



2016. márc. 4. 08:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

na már kaptam privát üzenetben ajánlatot arra, hogyan költsem el gyorsan ezt a pénzt :D

Szóval ha bárki azt hiszi, hogy odaadom neki, vagy kicsalhatja, vagy hasonló az hiába próbálkozik :)


23F

2016. márc. 4. 10:10
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt már az egy millát se biztos, hogy összegyűjtöttem volna. Legalábbis nem a "párnacihában" (legyen az befőttesdoboz, háziszéf vagy bankszámla). Amint Te is tudod, a pénz vásárlóértéke csökken az inflációval. Ezért gyűjtögetni csakis határozott dologra érdemes.


Én ennyit sem gyűjtöttem volna össze, hanem folyamatosan a saját fejlesztésemre költöttem volna (és persze közben néha egy-egy hosszú hétvégére). Tanulás szakmában, vagy a szakmához kapcsolódó területeken, személyiségfejlesztés, külső. Ezek azok amiket legfeljebb egy baleset vehet el az embertől, meg majd az öregkor, de semmi más kívülről jövő dolog. Mondom ezt úgy, hogy sokkal több pénz volt a kezemben és nem tettem. Most, hogy havi 10-15 ezer a maximum amit félre tudok tenni ezeknek a kihagyását sajnálom legjobban és most ezekre költök elsősorban.


A gyűjtés idejére: állampapír, valuta, esetleg szerintem nagyon nem állna tőled távol és melóhelyeden van szabadidőd: tanulhatnál tőzsdézni (céget szinte egyet sem érdemes megbízni), csendestárs lehetnél családi kisvállalkozásban, amihez Te adod a pénzt, a többiek a munkát.


És persze a pénz arra való, hogy szebbé-jobbá tegyük az életünket és arra költsük amire szeretnénk. Azt pedig Te tudod, hogy Neked mihez lenne kedved :)

2016. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, jól írták, vésztartaléknak jó. Ne költsd el, ne is fektesd be, mert elúszhat. Még akkor is hagyjál ennyit minimum, amihez nem nyúlsz, ha esetleg megnősülsz, bármi történhet, betegség, műtét a gyereknek (Isten ments!), és akkor nem a facebookon kell összekunyerálnod rá a pénzt.
2016. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én tanulnék belőle és/vagy gyűjtenék még hozzá.

Ezt úgy írom, ha a saját félretett pénzem lenne, a tiédre nincs ötletem, mert nem ismerlek. Nem tudom azt se, mik a terveid a jövőben.

2016. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!