Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magam ellen beszélek ha...

Magam ellen beszélek ha kimondom az igazságot?

Figyelt kérdés

A Pécsi vásárcsarnokba és a Pécsi vásárba is szoktam árút vinni értékesítésre.

Direkt úgy határozom meg az eladási árakat, hogy alkudozás estén is jó áron adjam el a portékát.

De az emberek nem akarnak alkudozni. Miért?

Annyit fizetnek amennyi ki van írva és nem alkudoznak, még csak meg sem próbálják.

Miért nem alkudnak az árból? Elvégre piacon / vásárba vagyunk.



2016. márc. 4. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kiirnád krétával egy táblára, hogy alkudni kötelező? vagy: lehetséges
2016. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
áru*
2016. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2#-es Köszönöm !

* árut

Én csak egy piacos és vásározó vagyok,a helyesírás nem az erősségem !

Az alkudozás az igen !

2016. márc. 4. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek alkudozni, nem is vagyok jó benne. Meg ha nincs kiírva, akkor honnan tudják, hogy van rá mód?
2016. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Blade Bone ***** válasza:
No és te ennek miért nem örülsz? Lehet egyébként, hogy nem sokallják az árudért azt az összeget.. Kérj még többet és meglátod mi történik majd, vagy alkudozni fognak, vagy oda se mennek ha túl sok.
2016. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hol, merre talállak a csarnokban ?
2016. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az alkudozás manapság egyre inkább kopik ki a szokások közül. Sokan a vásárban is rohangálnak már, sietnek és kapásból azt az összeget kalkulálják, ami kivan írva. Megszokták, hogy a boltban is így megy.

Sokan alkudozni sem szeretnek, még akkor sem, ha lehet. Nekik a vásárlásnál nem egy kaland vagy szórakozás a dolog, hanem egy felesleges hajcihő. És az árusok közül is egyre kevesebben szeretik a dolgot. Inkább kiírják a legalsó árat, hogy többen menjenek.

Viszont! Ha benne vagy az alkudozásba, akkor valahogy tudathatnád is. Vannak, akik elkezdenek alkudozni, ha látják rá az esélyt. Elengedhetsz olyan mondatokat, hogy esetleg eggyel több árút adsz, de azt kisebb egységáron vagy valami hasonló.

Amúgy mit árulsz? :)

2016. márc. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Zöldségárú ?
2016. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Zöldséget is árulok, füstölt hús készítményeket.

A vásárba, műszaki cikket, ruházati holmi,szerszámokat,gépeket.

Én még a Média-Markt-ban is, és az Eurónic-ba, Bútorboltban, cipőboltban, és mindenhol alkudozok! Elárulom , hogy 99%-ban sikeresen, azaz kicsikarom az ár engedményt.

Próbáld ki te is! Bemész a Média M-be és a kiválasztott Tv. vagy Hűtő esetleg mosó gépre alkudjál! Pl. a kiírt ár 130 000 ft. mond azt az eladónak, hogy ez az ár irreálisan magas a piacon ugyan ez a termék sokkal olcsóbban is megkapható pl. x vagy y boltba ( tesco,metró,stb. a neten a szomszédos városba, stb. Adjatok 25 000 ft-os engedményt és akkor ha már itt vagyok nálatok a boltba, nem fogok átmenni a másik boltba és megveszem ezt a terméket. És majd figyeld a csodát !

Ja ! ha az eladó nem tud engedményt adni, hívasd oda a főnökét és vele alkudozzál!

2016. márc. 11. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Eh ... 10 éves monitorom adta be a kulcsot pár éve . Ki mentem egy Tescoba, hogy veszek egy újat . Ki volt állítva egy ami méretre is pont jó volt és árban is megfelelő . Raktáron nem volt belőle és az az egy volt az egész üzletben . 27 ezerbe került, máshol ugyanazt 35-40 ezerért kaptam volna meg . Hiába téptem a számat, hogy de itt porosodik ki tudja mennyi ideje, talán össze is tapogatták, bla, bla, bla .. 500 ft-ot sem engedtek el belőle xd !
2016. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!