Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neked melyik eset szimpatikusa...

Neked melyik eset szimpatikusabb: amikor egy könyvnek van befejezése vagy pedig amikor az olvasó saját képzelete, mérlegelése alapján döntheti el, hogy mi is lehet a történet vége? Miért?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nekem kell a befejezés, utálom a nyitott kérdéseket.
2016. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel én is így vagyok. Viszont ha nem olyan a befejezése mint ahogyan elképzeltem, akkor egy picit csalódott vagyok.
2016. márc. 6. 11:14
 3/6 anonim válasza:
Nekem is mindenképp kell a befejezés.
2016. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából van, amikor tetszett a nyitott befejezés, illett a könyv hangulatához, szívesen elmorfondíroztam rajta. viszont vannak műfajok, ahol dühítő, például olvastam egy pszichológiai esetről könyvet ("Szellemlány" Torey Hayden tollából), amiben egy gyerek sorsát és rejtélyét próbálja megoldani a fejlesztő pedagógus, akinek a gondjára bízták. Nagyon olvasmányos, alig tudtam letenni, de a vége nyitva marad, az ügyet a könyvben nem oldják meg, és ezáltal az egész könyv értelmetlen lett, lezáratlan, és mivel valós eset, ezért képzeletnek helye nincs, nem fikcióról beszélünk. Az író egyszerűen nem árulta el az ügy megoldását. Akkor minek kellett megírni? Szóval az felbosszantott, amennyire élveztem magát a könyvet, annyira csalódtam a végén.
2016. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a nyitott befejezést sokkal jobban szeretem mert rejtélyessé teszi a történést, több filozofálgatni valót hagy.
2016. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piriiiii ***** válasza:
100%

Az irodalom egyik fő pillére már önmagában az, hogy az olvasó képzelete szárnyra kel(het).

Számomra épp ezért attól jó egy író, attól jó egy könyv, ha a szerző irányít, de végig nekem kell gondolkodnom, nem szájbarágós az írás. Egy könyvnek legyen befejezése. Az irodalomban, a filmekben is a befejezés az egyik legmeghatározóbb rész, pillanat.

És az, hogy egy könyvnek van jó befejezése (mert létezik rossz befejezés is, ez a rossz írók átka), hagyhat nyitva kérdéseket. A kettő nem zárja ki egymást.

2016. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!