Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal korosztaly eletmodja?

Fiatal korosztaly eletmodja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem igazan tudtam, hogy hogyan fogalmazzam meg a kerdesem :)


Husz eves lany vagyok, es nem reg olvastam egy cikket az indexen lanyokrol, akik nagyon koran fedeztek fel a szexualitas, es a drogok rejtelmeit es a hozzaszolasokat elnezve szomoru lettem.

Azert lettem szomoru, mert en is ilyen lany voltam. Mindegyik lany aki emlitve lett a cikkben en vagyok. Viszont nagyon felduhitett, hogy a cikk nemtert ki kellokeppen a miertekre. En tudom a valaszokat a miertekre, tudom, hogy milyen tinikent ugy elni mint egy negyven eves kielt asszony. Drogoztam, szexeltem, bunoztem. Megvaltoztam, de lelki seruleseim mindig maradni fognak (legalabbis amig lesz erom felkeresni egy szakembert).


Szeretnek errol irni egy 1-2 oldalas "esszet", es szeretnem ha kozzetennek. Szeretnem, ha legalabb a felnott emberek ertenek, hogy mi folyik egy kislany lelkeben amikor ilyeneket tesz.


Mit gondoltok?

Ui.: Kerem, csak tisztelettudo valaszok jojjenek. Ez egy komoly tema. Hatalmas problema a mai tarsadalomban.


2016. márc. 7. 03:19
 1/3 anonim válasza:
Miért lettél szomorú a hozzászólásoktól? Azért, mert sokan elítélik ezt az életmódot vagy, mert sokan helyeselik? Annak nyilván meg van az oka, hogy te miért tetted. Rossz családi körülmények, megfelelési vágy a „barátoknak” a környezetednek, felhívni a figyelmet magadra. De ezekre sem lehet ráfogni. Soha nem ittam, nem cigiztem, nem buliztam. A családban, pedig minden férfi erősen dohányzott, és alkoholista volt, ennek ellenére nekem nem kell a mai napig egyik sem. Persze erre azt mondják a mai „menő” fiatalok, hogy nem éltem semmit sem. Nekem ez nem élet. Nekem fontos a jó ruha, a jó parfüm az igényesség az ápoltság nem pedig a pia, drog, bulizás. Amúgy ha nincs előtted pozitív példakép, akkor saját magadnak kell annak lenned. Saját magadra kell úgy tekintened, mint egy példaképnek. Amikor kikeveredtél ebből a bulizós, drogozós, piálós életből, akkor elértél valamit. Így azt is tudod, hogy hogyan és mivel érted el, tehát már is több voltál magadtól, mint előtte. Amúgy sajnos a mai világ ezt hozza magával. Elég, ha fellépsz, mondjuk Facebookra, mindenhol nagymellű bomba tizenéves lányokat látsz, akik úgy néznek ki, mintha legalább 20-25 évesek lennének. A külvilágtól annyi negatív információ érkezik, hogy ha szeretnéd, sem tudnád magadat (esetleg a gyerekedet) elzárni. Sok esetben a legjobban nevelt gyerekekből lesz a legnagyobb bűnöző. Az meg, hogy mi játszódik le egy gyerek fejében, azt nehéz megmondani. Sajnos a fiatalok körében nagyon nagy a megfelelési vágy. Ha nincs Iphone-od, ha nincs drága ruhád, menő autód, akkor egy senki vagy a mai világ szemlélete alapján. Így sokan a bulizással és a droggal is meg akarnak felelni a „barátoknak”, de kérdezem én, hogy az ilyen „barátok” milyen barátok? Egyébként a fiatalokat nagyon nehéz megfogni, minél jobban tiltasz neki valamit, annál jobban csinálja. A nap 24 órájában pedig nem lehet ott állni mellette.
2016. márc. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése a dolog...

Ők leírták az ő nézőpontjukból, ott nem volt annyira fontos a miért...


Meg igazából lehet nem is annyira fontos a miért...

Pl ha elhagyott apukád kiskorodban ezért kezdtél el drogozni és lezülleni attól még lehet más akinél ugyanez a miért, ettől lett sikeres, mert úgy érezte, hogy neki többet kell teljesítenie...


A miértek egyénenként más-más hatást válthatnak ki...

És nem biztos, hogy másik is akik így éltek/élnek, úgy élték meg azokat a dolgokat mint te...tehát lehet nekik teljesen más a miértjük!


Persze leírhatod a saját történeted, de az nem lesz igaz minden drogos tinire, hanem egy részére maximum!


Beküldheted nekik, hátha publikálják.


23F

2016. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azert lettem szomoru mert nagyon sokan egyszeruen elitelik az ilyen tiniket holott tamaszra lenne szukseguk. Az, hogy ide irjak "mekkora k.r.va roha.djon meg" pont, azt erik el, hogy a helyzet rosszabbra fordul. Es reszben azert szeretnem megosztani masokkal a tapasztalataim, hatha valahol valaki ugyanolyan helyzetben van. Az akkori barataim kozul en vagyok az egyetlen aki kitudott lepni ebbol a kozegbol. Sokan bortonben vannak. Nekem sajat lakasom van, dolgozom, egyetemre keszulok. Szeretnem ha mas lanyok is latnak, hogy nem remenytelen a helyzet. Nem a hirnevert irnam le egyebkent, mindkepp nevtelenul kuldenem be.

Es nyilvan ami szamomra ok volt a lecsuszasra masnak nem ugyanaz. De ha mar abban a helyzetben vagy: ugyanaz. Az akkori baratnoimmel mind egy velemenyen voltunk holott teljesen mas a hatterunk.

2016. márc. 7. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!