Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön, anyanyelvi beszélők...

Külföldön, anyanyelvi beszélők előtt is "gáz", ha valakinek erősebb az akcentusa vagy hibázik idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok között illetve egy nyelvtanfolyamon is tapasztaltam, hogy sokszor kinevetik meg cikizik azt, akinek rosszabb a kiejtése vagy kisebb hibákat ejt beszéd közben és azon gondolkodtam, hogy ez vajon egy idegen országban, külföldiek szemében is ennyire "gáz" vagy számukra ez egyáltalán nem nevetséges. Ha egy külföldi munkahelyről beszélünk például, akkor nyilván nagyon fontos, hogy az ember jól, érthetően, választékosan beszélje az adott nyelvet, de ha csak hétköznapi szituációkat veszünk alapul, akkor mennyire szégyellnivaló, ha valaki hibázik? Mondjuk a magyar nem egy nemzetközi nyelv...de ha például megnézünk egy külföldi egyetemistát, vagy bárkit, aki ide költözik Magyarországra és furcsa a kiejtése, küszködik a nyelvvel, akkor bennem egyáltalán nem merül fel, hogy "úristen, ez a hülye még magyarul sem tud" vagy ilyesmi és szerintem a legtöbb ember nem így gondolkodik, sőt, szerintem sokan aranyosnak is találják mikor próbálkoznak. Viszont így "magyarok között" azt tapasztaltam, hogy lenézik mikor valaki nem beszél "tökéletesen" egy idegen nyelvet...

Egyébként angol nyelvvel kapcsolatban tapasztaltam ezt, de szerintem bármely másik nyelvre rá lehet húzni, nem ez a lényeg...


2016. márc. 16. 16:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy picit furcsán fogalmaztam meg, de azért remélem meg lehet érteni, hogy mire gondolok :)
2016. márc. 16. 16:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is csak az tartja gáznak, ha nem tudsz úgy beszélni, mint ők, mint aki itthon gáznak tartja, ha egy külföldi nem perfekt magyarból: a hülyék.
2016. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kint élő nem röhög ki senkit, főleg ha már megtapasztalták az indiai angolt.

Nekem pl sok angliai élet után is elég rossz a kiejtésem, de még nem röhögtek ki. Jobban mondva csak a szitu volt vicces. Angol kollégáim inkább segítenek..

Bevallom amikor mi hazamegyünk, meg sem szólalunk angolul, mert végre magyarul beszélhetünk másokkal is.

2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én tavaly nyáron két hónapot voltam Angliában, viszont nem ismerősnél, hanem ún. host family-nél laktam. Középfokon beszélem a nyelvet, tehát szoktam hibázni mégpedig (szerintem) nem is keveset, de engem egyszer sem nevettek ki, hogyha valamit rosszul mondtam. De egyébként ugyanez volt a tapasztalatom pl. egy egyszerű boltban is. Próbáltak segíteni, ha valamit nem tudtam elmondani vagy hogyha nem értették mit akartam, akkor visszakérdeztek. Valamiért azt vettem észre, hogy a külföldiek "toleránsabbak", mint mi magyarok. Szerintem egyáltalán nem gáz, hogyha hibázol vagy hogyha nem olyan a kiejtésed, mint az anyanyelvi beszélőknek.
2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Igazából tök mindegy, ha ki is röhögnek, az akcentusod csak annyit jelent, hogy beszélsz idegen nyelvet, amit a gúnyolódó idióták többsége nem mondhat el magáról általában. Nekem sok külföldi ismerősöm van, sose röhögtek ki az akcentusom miatt, max akkor, ha valamit úgy mondtam, hogy keverhető volt egy másik szóval, de akkor se azért, mert h-lyének néztek.
2016. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 schamuelson ***** válasza:
100%

Én német nyelvterületről tudok példát mondani. Az akcentus miatt néhányan rákérdeznek, melyik országból származok(többnyire rosszul tippelnek), de ez itt töltött néhány év alatt senki sem nevetett, vagy gúnyolt ki a csekélyebb nyelvtudás vagy akcentus miatt. Már csak azért sem, mert elég sok dialektusa van a németnek. Azon viszont jót derülnek a bajorok, berliniek, mikor a bécsi vagy stájer dialektus érthetetlenségét, szörnyűségét ecsetelem nekik. A non plus ultra pedig a "schweizer deutsch". Na, azt a németek is nehezen értik.

A normálisabbak egyébként respektálnak, ha látják az igyekezetet, a tanulni akarást.

2016. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az angolok, amerikaiak hozzá vannak szokva ahhoz hogy sokan beszélik a nyelvüket idegennyelvként ezért nem meglepő ha valaki megszólal angolul de helytelenül, akcentussal beszél.

Mi magyarok nem vagyok hozzászokva ahhoz hogy idegenek beszélik a nyelvünket ezért nekem kicsit fura ha néha-néha ilyet hallok. Egyik kollégám ki is nevetett valakit mikor még elég rendesen törte a magyart :D

2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én német nyelvterületen élek. Sose tapasztaltam olyan hogy rossz indulattal nevettek volna ki.

Persze szoktak mosolyogni amikor sokat gondolkozom, keresem a szavakat, vagy nem egészen úgy fejezem ki magam ahogyan szeretném, de érzem hogy ezt nem gúnyolódásból csinálják.

Amikor más külföldiekkel vagy épp magyarokkal vagyok akkor sem történik ilyen, inkább segítjük, tanítjuk egymást hogy mit hogyan kell mondani.

Szerintem alapból is pofátlanság lenne ha például egy német vagy angol azért tartana engem gáznak, mert akcentussal beszélek. Hiszen én beszélem az ő nyelvét, és nem ő az enyémet :)

Egy nyelvtanfolyamon pedig főleg nem értem a dolgot, hiszen mindenki azért van ott hogy tanuljon, ergo senkinek sem lehet tökéletes a kiejtése.

Nem kell velük foglalkozni. szerintem elég gyerekes dolog.

2016. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezzel én is abszolút egyetértek:) Köszönöm szépen!
2016. jún. 10. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
en 28 eve elek angol nyelvteruleten es meg mindig van akcentusom (lesz is mert felnottkent kerultem ki), es mindig azt mondjak hogy aranyos es hogy hozzam tartozik el se tudnanak kepzelni nelkule. ha valami szo nem jon a szamra segitenek de megszoktak hogy vannak hibaim nyelvtanilag es akcentusom is van es igy fogadtak el , soha nem csufolt ki senki miatta. mondjuk itt rengeteg kulonfele nep el szinte mindenki jott valahonnet, egyaltalan nem ciki.
2016. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!